Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mindennap sír a húgom, ma...

Mindennap sír a húgom, ma pedig elájult az üzemben amiatt a fiú miatt. Helyre kéne tennem a srácot igaz? 17l

Figyelt kérdés

Na szóval az van hogy van egy húgom, egyszem tesóm, természetes hogy megvédem. Együtt volt egy fiúval áprilisban. Május végén szakítottak mert a húgom egyedül szeretett volna egy kicsit lenni. A srác júliusban összejött egy másik lánnyal, és most is együtt vannak. Húgomnak hiányzik ez a fiú, és nagyon kivan, folyton sír. Ez a lány, a srác és a húgom osztálytársak. Ma voltak üzemben, a szakma miatt és a húgom elájult mert nem bírta nézni a fiút azzal a másik lánnyal. Elmondása szerint a fiú semmit nem csinált, nem segítette fel, csak nézte. A tanárok kikísérték a levegőre és ott jobban lett. Hazajött zokogva, és nekem már nagyon elegem van, nem fogom hagyni hogy ez a gyerek szórakozzon a húgommal. Eddig a húgommal volt, a húgom nagyon szerelmes (volt) belé, most meg mással van a húgom szeme láttára. El akarok vele beszélgetni, hogy tudja mit csinál. Ez így nem lesz jó, mert aki a húgomat bántja, az engem is bánt! Mit tehetnék szerintetek?

Ők mind a hárman 15 évesek.

Én 17 éves lány vagyok.



2021. szept. 13. 14:15
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
100%
Kísérd be a húgodat egy pszichiátriára, mert baj van az idegeivel. Ha attól elájul, hogy meglátja a exét, akivel kemény másfél hónapot volt együtt, ráadásul ő dobta, akkor mi lesz vele, ha valódi problémával találja szembe magát az életben?
2021. szept. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teged kene kicsit helyretenni. Szegeny srac.
2021. szept. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
100%
Húgod dobta. Egyénként, lehet azért nem segített, mert meglepödőttt, ma is osztálytársam összeesett, csak probáltam oda nyújtani a kezem! :D
2021. szept. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
100%
Minden joga megvan mással lenni, és ezért nem kérheted számon. A húgod szakított vele, nem megcsalásról van szó.
2021. szept. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
97%
Na, neked se legyen párkapcsolatod. Hogyan jössz te ahhoz, hogy "elbeszélgess" a húgod volt párjával? Szakított vele a húgod, ő meg túllépett rajta, mégis mit akarnál vele beszélni? Tudja mit csinál? Ez így nem lesz jó? Bántja a húgodat? Hát ne nevettess már. Nőjetek fel mindketten.
2021. szept. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%
Az is érdekes, hogy szerinted a srácnak kellett volna pátyolgatni a húgodat, miközben ott van jelen a mostani párja is. Ő mit szólt volna hozzá vajon? Lehet, hogy még ki is kaparja a húgod szemét.
2021. szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
100%
Osztáyltársak, de a suliban nem zavarta egészen eddig, csak most az üzemben?
2021. szept. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha elbeszélgetnél a sráccal , azzal olyan szinten leégetnéd a húgod előtte, hogy lehet utána rajta röhögne a fél suli.
2021. szept. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
99%

21-essel egyetértek. Ha egy ilyen lelki megpróbáltatástól a húgod összeesik, akkor mi lesz vele huszonévesen, mikor egyedül meg kell állnia a saját lábán? Mi lesz a munkahelyi játszmázásokkal? A durva szakításokkal? A megcsalásokkal? Ha megszűnik a munkahelye és nem tudja, miből telik majd ennivalóra és rezsire? És még sorolhatnám. Egyiket se kívánom senkinek, de bárkivel előfordulhat bármelyik, sőt, akár még rosszabb is.


Voltam én is tini, és tudom, hogy az első néhány tiniszerelem és tinis szakítás nem könnyű, érzékenyebb még olyankor az ember (legalábbis némely ember, én az voltam), de ezeket meg kell tanulni kezelni, lelkileg rendbe tenni a dolgokat, és ha egyedül egyáltalán nem megy és ilyen pszichoszomatikus tünetek jelentkeznek, akkor bizony szakember segítségét kell kérni.


Tudom, hogy a "pszichológus" és "pszichiáter" a magyar köztudatban szitokszavaknak számítanak, és degradálónak érzi az ember, ha ilyen segítségre szorul, de az ember lelki világa ugyanúgy megbetegedhet, mint a tüdeje, az emésztőrendszere, a mandulája, a szíve, a veséje stb. Sokszor hibás biokémiai mechanizmusok okozzák ezt, és ha a pszichológussal folytatott beszélgetések nem segítenek, akkor érdemes pszichiáter segítségével megtalálni a megfelelő gyógyszert, ami megoldja a problémát (mert bizony sajnos nem mindent lehet annyival megoldani, hogy akarjuk, és "a fejünkben átkapcsolunk egy kapcsolót" és "szebbnek látjuk a világot" és "bevesszük a lesz@rom-tablettát").


A pánikrohamok és szorongásos betegségek (és sok-sok más "lelki betegség") leggyakrabban az agy hibás biokémiai működése miatt vannak, amiket kedélyjavítókkal meg lehet szüntetni, és ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy az ember "bolond" vagy "őrült" lenne. Az ilyen agyi problémák ugyanúgy egészségügyi problémák, mint például a csontritkulásra való hajlam, a laktózérzékenység, az allergia, a köszvény, a vashiány, a szívritmuszavar, a fogszuvasodásra való hajlam stb. A lelki/agyi problémák ugyanúgy születésünktől belénk vannak kódolva (a génjeinkbe), mint a fizikai problémák és hajlamok (és persze mint minden más fizikai-mentális tulajdonságunk, ideértve a pozitív dolgokat is, pl. a jó számolási készésget, jó nyelvtanulási érzéket, az erős szívet, a jó tüdőt, a szívós fizikumot stb.).


Én például sajnálom, hogy korábban nem mentem el "dilidokihoz" a lelki panaszaimmal... rávilágított, hogy csomó minden problémát én generáltam magamnak, sok más probléma pedig rajtam kívülálló okokból következett be és akárhogyan próbáltam volna elejét venni, nem sikerült volna. Ilyen hülyeségek miatt emésztettem magam éveken át, és zuhantam lelki mélypontra, ahelyett, hogy időben szakemberhez fordultam volna.


Ha nem troll a kérdező, akkor irány a pszichiáter.


Egyébként a srácot hagyd, elvégre a húgod szakított vele, szóval onnantól azt csinálnak mindketten, amit akarnak. Egyrészt ne akard megoldani az ő életét, mert akkor ő sose fogja megtanulni menedzselni a saját életét és pont ártasz neki. Másrészt pedig nem voltál ott a kapcsolatban, nem voltál ott a szakításkor, nem ismered az érem másik oldalát, nem beszélgettél a sráccal órákat a húgoddal való kapcsolatáról, természetes módon elfogult vagy a húgoddal kapcsolatban... szóval nem tudhatod, hogy mi volt az egész hátterében, és egyáltalán nem biztos, hogy a kapcsolat alatt a húgod nem csinált hülyeséget, ami miatt a srác esetleg még jobban el akart szakadni tőle (gondolom nem voltál ott velük minden pillanatban). Harmadrészt pedig tudom, hogy nehéz, ha a szeretteidet szenvedni látod, én is láttam ilyet a szüleimnél, a bátyámnál, a barátaim körében... de nincs jogod beleavatkozni az életükbe a hátuk mögött; csakis olyan mértékben, amennyire azt velük előre megbeszéled. Ha a húgod megkér, hogy beszélj a sráccal, akkor beszélhetsz vele, de így önkényesen beleavatkozni nem szerencsés dolog, mert nem a te életed.

2021. szept. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
100%
30 már bocs, de a hiszti Nálatok családi vonás? Az érzésiért mindenki maga felelős, nem igazán értem, miért akarod ezt egy másik emberre tolni (főleg, hogy ebben még logika sincs). Neked nem tetszik valami, az a Te dolgod. Ha hugodnak nem tetszik valami, az meg az ő dolga. Nem értem.
2021. szept. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!