Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetek, ha a nővérem el...

Mit tehetek, ha a nővérem el akarja lopni a házamat? Tényleg neki kellene adnom? Kinek van igaza? 16l

Figyelt kérdés

A nővérem 20 éves, két éve elment egyetemre és elköltözött, a szüleim vettek neki egy lakást a sulija közelében. Én meg ugye még itthon élek, a kistesóimmal (8l, 6f, 4f) együtt.


A 2020-as online oktatásban már komolyan nem bírtam tanulni, mert a tesóim rajtam lógtak mindig. Egy perc nyugtom sem volt. Egyébként tényleg nagyon szeretem őket, foglalkozok is velük, de azért 0-24 nem bírom meg nem is lehet. Már bútorokkal torlaszoltam el az ajtót, hogy ne tudjanak bejönni (a szüleim nem engedik bezárni), mert mást már tényleg nem tudtam, és akkor a zajról még nem is beszéltem. Gondolom érti akinek van kicsi tesója, hogy ezt azért nem lehet állandóan bírni.


Erre volt az a megoldás, hogy kiköltözök a kis kerti házba. Valami vendégház vagy mi volt régen és ott van a kert végében, de elég lepukkant állapotban volt, fel kellett újítani. 2021 nyárig dolgoztam vele, diákmunkáztam, hogy fizetni tudjam az újítás egy részét. A szüleim fizették a fürdőszoba felújítását és a drágább bútorokat, de én minden mást. Ezen kívül saját kezűleg festettem le a kis teraszt, a falakat, az ajtókat, ablakkereteket és stb. Értitek, volt vele dolgom.


Nyáron beköltöztem, van egy hálószobám, egy fürdőm, egy gardróbom és egy nappalim. Tök jó az egész, zárhatom is a házat.


Erre 2 hete visszaköltözött a nővérem, mert felújítják a lakását és addig itt lakik. Előreláthatólag még HÓNAPOKIG. A régi szobájába költözött, de azért elég gyorsan feltűnt neki, hogy én a kerti házban lakok. Persze kiakadt. Panaszkodik, hogy zavarják a tesóink, amit el is hiszek. Most akárhányszor átmegyek a nagyházba, piszkál, idegesít, lopkodja a cuccaimat, mint egy elkényeztetett ovis. Bejárkál hozzám, mutogatja, hogy mit cserél majd le, ha ő fog itt lakni. Biztos benne, hogy neki kellene itt laknia, és próbálja erről meggyőzni a szüleinket.


Kikészít.


Én dolgoztam a házzal, most mégis neki kellene adnom szerintetek? Kinek van igaza? Mit tehetek ez ellen?


16l



2021. szept. 27. 17:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 A kérdező kommentje:

#9 Lakhatnánk ketten, de abba nem menne bele, ha meg mégis, akkor úgyis az lenne a vége, hogy 2 nap után megpróbálna elkergetni onnan, szóval ez nem játszik.


#7, #8 A nevemen nem tudom, hogy lehetne, hiszen nem vettem meg a szüleimtől vagy ilyesmi. Meg amúgy is, a nővérem nevén sincs, ez teljesen családon belüli dolog, amihez nem tudom, hogy jön az, hogy a nevemen van-e.


#6 Most nem azért, de én dolgoztam vele, gyakorlatilag az enyém. A szüleink azt mondták, nem szólnak bele, intézzük mi.


#5 Nemsokára töltöm a 17-et, nyárimunkázni pedig 15-től lehet.


A többieknek köszönöm.

2021. szept. 27. 18:09
 12/80 A kérdező kommentje:
#10 A gimi végéig akarom jelenleg kibírni, jó jegyekkel, hogy jó egyetemre vegyenek fel. Ha nem tudok tanulni most, akkor mindegy, mi lesz két év múlva.
2021. szept. 27. 18:10
 13/80 anonim ***** válasza:
75%

"Most nem azért, de én dolgoztam vele, gyakorlatilag az enyém" - ez nem így működik. :) Az is a szüleidé. Majd egyszer, ha meghalnak és még mindig meglesz, akkor a tiéd lesz egy része. A többi meg a testvéreidé.

Azonban te költöttél rá, te dolgoztál vele, elhiszem, hogy nem akarod, hogy befoglalják. Hát, mást nem tehetsz, mint hogy zárod, a kulcsot jól elrakod és nem hagyod magad.

2021. szept. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
41%

"Most nem azért, de én dolgoztam vele, gyakorlatilag az enyém."


Értem. Tehát ha holnap lefestem a Parlamentet, akkor az az enyém lesz.

Ugyanmár, ne legyél már ilyen kis buta.

2021. szept. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 A kérdező kommentje:
#14 A Parlament a szüleid tulajdona? Azért ne hasonlítsuk már össze a kettőt. Családon belül van a ház. Nem tudom, egyáltalán honnan jött, hogy kinek a nevén van, sem az enyémen, sem a nővéremén, pont ugyanannyi jogunk lenne hozzá alapból, de mivel én dolgoztam vele, úgy gondolom, nekem van hozzá jogom. Ez most lehet érthetetlennek tűnik, de ennek semmi jogi vonatkozása sincs, nem ügyvédhez fordult, csak engem piszkál. Fogadjunk, hogy ha ugyanezt egy szobával írtam volna le, ilyen elő sem jön. Mert a te logikáddal a gyerekszoba nem a gyereké, hanem a szülői, ergo nem is gyerekszoba, mert nem az ő nevén van.
2021. szept. 27. 18:34
 16/80 anonim ***** válasza:
31%
Értem. Akkor ha kifestem anyám házat, akkor az lesz az enyém? Majd mondom már neki, biztos jól fog szórakozni rajta. 16 evésen picit több eszed is lehetne.
2021. szept. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 anonim ***** válasza:
32%
Valóban, a gyerekszoba se a gyereké. A szülőé, mert az övé az ingatlan. A gyerek csak használja. De figyi, az anyósom itt lakik nálunk. Ezek szerint a ház az övé is? Annak ellenére hoyg a férjem meg az én nevemen van? Ő is talk lett hirtelen? Még a ygerekem is? Van így haladunk, kidobnak itthonról.
2021. szept. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim ***** válasza:
29%
"Ez most lehet érthetetlennek tűnik" - nem tűnik érthetetlennek, gyerekes vagy, érthető a viselkedésed. Azt is megértem, hogy nem akarod odaengedni a nővéred. Viszont, amikor kiírsz olyan kérdést, hogy a nővéred el akarja lopni a "házad", miközben csak kifestetted a sufnit anyádék udvarában és kisajátítottad, közben itt vered a tamtamot, hogy az most már a tiéd, az kicsit vicces. :)
2021. szept. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 A kérdező kommentje:
#16 Ne ferdíts már ennyire! Nem állítottam, hogy jogilag az enyém lenne a ház. Én egy kiskorú, otthon lakó GYEREK vagyok. A szüleim beleegyeztek, hogy beköltözzek abba a házba, ha felújítom magamnak. Ennek valójában már semmi köze a kérdésemhez. Akkor most senki ne lakjon ott, mert jogilag a szüleimé vagy mi? Nem értem a logikádat. Mindegy, a vita részemről lezárva, látszik, hogy buta vagy, mint a föld, inkább hanyagoljuk.
2021. szept. 27. 18:41
 20/80 A kérdező kommentje:
Oké, itt mindenki ferdít, de nagyon. Soha nem állítottam, hogy JOGILAG bármi közöm lenne hozzá, de a nővéremnek még annyi sincs, ő hivatalosan nem is otthon lakik már. Mindegy, azt látom, hogy itt mindenki csak a szavakon lovagol, inkább ne válaszoljatok akkor.
2021. szept. 27. 18:44
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!