Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetek, ha a nővérem el...

Mit tehetek, ha a nővérem el akarja lopni a házamat? Tényleg neki kellene adnom? Kinek van igaza? 16l

Figyelt kérdés

A nővérem 20 éves, két éve elment egyetemre és elköltözött, a szüleim vettek neki egy lakást a sulija közelében. Én meg ugye még itthon élek, a kistesóimmal (8l, 6f, 4f) együtt.


A 2020-as online oktatásban már komolyan nem bírtam tanulni, mert a tesóim rajtam lógtak mindig. Egy perc nyugtom sem volt. Egyébként tényleg nagyon szeretem őket, foglalkozok is velük, de azért 0-24 nem bírom meg nem is lehet. Már bútorokkal torlaszoltam el az ajtót, hogy ne tudjanak bejönni (a szüleim nem engedik bezárni), mert mást már tényleg nem tudtam, és akkor a zajról még nem is beszéltem. Gondolom érti akinek van kicsi tesója, hogy ezt azért nem lehet állandóan bírni.


Erre volt az a megoldás, hogy kiköltözök a kis kerti házba. Valami vendégház vagy mi volt régen és ott van a kert végében, de elég lepukkant állapotban volt, fel kellett újítani. 2021 nyárig dolgoztam vele, diákmunkáztam, hogy fizetni tudjam az újítás egy részét. A szüleim fizették a fürdőszoba felújítását és a drágább bútorokat, de én minden mást. Ezen kívül saját kezűleg festettem le a kis teraszt, a falakat, az ajtókat, ablakkereteket és stb. Értitek, volt vele dolgom.


Nyáron beköltöztem, van egy hálószobám, egy fürdőm, egy gardróbom és egy nappalim. Tök jó az egész, zárhatom is a házat.


Erre 2 hete visszaköltözött a nővérem, mert felújítják a lakását és addig itt lakik. Előreláthatólag még HÓNAPOKIG. A régi szobájába költözött, de azért elég gyorsan feltűnt neki, hogy én a kerti házban lakok. Persze kiakadt. Panaszkodik, hogy zavarják a tesóink, amit el is hiszek. Most akárhányszor átmegyek a nagyházba, piszkál, idegesít, lopkodja a cuccaimat, mint egy elkényeztetett ovis. Bejárkál hozzám, mutogatja, hogy mit cserél majd le, ha ő fog itt lakni. Biztos benne, hogy neki kellene itt laknia, és próbálja erről meggyőzni a szüleinket.


Kikészít.


Én dolgoztam a házzal, most mégis neki kellene adnom szerintetek? Kinek van igaza? Mit tehetek ez ellen?


16l



2021. szept. 27. 17:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
98%
Hát kb. 3 vödör festékért meg 2 ikea kisbútorért nem kell megszakadni. Nem azt írta, hogy milliókat ölt bele.
2021. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
98%
32#diákmunka vol dögivel , mivel rájuk jár adkedvezmény.
2021. szept. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
96%
de jó lenne ha az ALAPKÉRDÉSRE Válaszolnátok, nem az esküdtszéket vagy a vének tanácsát játszanátok.
2021. szept. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
59%
Nyilván, ha kitalálnák, hogy menjek onnan, előre szólnék, és meg is tenném, összekenném szarral a falakat. Mert azért a botnak is két vége van.
2021. szept. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
96%
Zárható a ház, ne engedd be. Majd megunja... :D
2021. szept. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
77%
Mivel a kérdezőnek nincs háza, nincs döntésjoga sem. De remélhetőleg a szüleinek van annyi esze hogy közöljék a nagytesóval hogy ha így nem jó a szívesség, meg válogat, lehet szállodába takarodni.
2021. szept. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 A kérdező kommentje:

De sok válasz egyszerre! :D

#27 IMÁDLAK! Tudtommal nem az ő nevén van, nagyot nézne, ha beköltöznék… :D


Egyébként az egyetem nincs tőlünk se olyan messze, kb. 20-30 perc kocsival, csak az ő lakása gyakorlatilag a szomszédjában volt, de bejár most is.


Én tavaly nyárimunkát találtam meg babysitterkedtem is ismerősnél (nem hivatalosan) pár hetet, de elég gyorsan lett munkám.

2021. szept. 27. 20:18
 38/80 A kérdező kommentje:
De nem drága bútorokat kell elképzelni, az IKEÁban vettem mindet, nem milliós tételekről beszélünk. Bőven 1 millió alatt volt.
2021. szept. 27. 20:21
 39/80 anonim ***** válasza:
83%
Az is rengeteg pénz, a ház akkor sem a tiéd.. De ettől még mindig nem értem a szüleid miért tűrik a tesód pofátlanságát. Úgy viselkedik mintha ő tenne szívességet nektek.
2021. szept. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
26%
Jáj megjött a kedvenc trollom 😂
2021. szept. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!