Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetek, ha a nővérem el...

Mit tehetek, ha a nővérem el akarja lopni a házamat? Tényleg neki kellene adnom? Kinek van igaza? 16l

Figyelt kérdés

A nővérem 20 éves, két éve elment egyetemre és elköltözött, a szüleim vettek neki egy lakást a sulija közelében. Én meg ugye még itthon élek, a kistesóimmal (8l, 6f, 4f) együtt.


A 2020-as online oktatásban már komolyan nem bírtam tanulni, mert a tesóim rajtam lógtak mindig. Egy perc nyugtom sem volt. Egyébként tényleg nagyon szeretem őket, foglalkozok is velük, de azért 0-24 nem bírom meg nem is lehet. Már bútorokkal torlaszoltam el az ajtót, hogy ne tudjanak bejönni (a szüleim nem engedik bezárni), mert mást már tényleg nem tudtam, és akkor a zajról még nem is beszéltem. Gondolom érti akinek van kicsi tesója, hogy ezt azért nem lehet állandóan bírni.


Erre volt az a megoldás, hogy kiköltözök a kis kerti házba. Valami vendégház vagy mi volt régen és ott van a kert végében, de elég lepukkant állapotban volt, fel kellett újítani. 2021 nyárig dolgoztam vele, diákmunkáztam, hogy fizetni tudjam az újítás egy részét. A szüleim fizették a fürdőszoba felújítását és a drágább bútorokat, de én minden mást. Ezen kívül saját kezűleg festettem le a kis teraszt, a falakat, az ajtókat, ablakkereteket és stb. Értitek, volt vele dolgom.


Nyáron beköltöztem, van egy hálószobám, egy fürdőm, egy gardróbom és egy nappalim. Tök jó az egész, zárhatom is a házat.


Erre 2 hete visszaköltözött a nővérem, mert felújítják a lakását és addig itt lakik. Előreláthatólag még HÓNAPOKIG. A régi szobájába költözött, de azért elég gyorsan feltűnt neki, hogy én a kerti házban lakok. Persze kiakadt. Panaszkodik, hogy zavarják a tesóink, amit el is hiszek. Most akárhányszor átmegyek a nagyházba, piszkál, idegesít, lopkodja a cuccaimat, mint egy elkényeztetett ovis. Bejárkál hozzám, mutogatja, hogy mit cserél majd le, ha ő fog itt lakni. Biztos benne, hogy neki kellene itt laknia, és próbálja erről meggyőzni a szüleinket.


Kikészít.


Én dolgoztam a házzal, most mégis neki kellene adnom szerintetek? Kinek van igaza? Mit tehetek ez ellen?


16l



2021. szept. 27. 17:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
75%
Akkor mi a kérdés? Ha a szüleitek nem szolnak bele, akkor bizony a vége az lesz, hogy ő is beköltözik.
2021. szept. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 A kérdező kommentje:
#21 Pont az lenne a kérdés, hogy ezt hogy tudom megakadályozni, mert akkor úgyis az lenne, hogy nekem kell onnan menekülnöm. Egyébként magától nem tud beköltözni, mert nem tudna hol aludni meg tárolni a cuccait, de kikészít a piszkálásával.
2021. szept. 27. 18:55
 23/80 anonim ***** válasza:
99%
Kizárod, nem engeded be, ha piszkál felteszed a fapofát vagy visszaszólsz. Mást nem tudsz tenni.
2021. szept. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:
27%
Elég erősen kamu szagú máskor jobbak szoktak lenni 4/10 de csak mert kisházasat meg nem olvastam
2021. szept. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
96%

A lakás, amit a szüleitektől kapott az ő nevén van? Ha nem, akkor a felújítás után költözz be hétvégente vagy szünetekben. Esetleg online oktatás esetén is. Ha nincs a nevén, akkor megteheted, bár szerintem elég neki belengetni a lehetőséget.


Ha az ő nevén van, akkor beszélj a lakhatási helyzetetekről a szüleiddel. Az szerintem sem oké, hogy őt megilleti a gyerekszoba, a kisház és a lakása is..


De most szorgalmi időszak van, miért nincs amúgy az egyetemen?

2021. szept. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
69%

Tesód hogyan oldja meg az egyetemet, amíg HÓNAPOKIG felújítják a lakását? Mennyire hihető az, hogy a szorgalmi időszak kezdetén - 2-3 hónap nyári szünet után - kezdik gatyába rázni egy egyetemista lakását?

Kezdetnek nem rossz, de legközelebb találj ki valami hihetőbbet.

2021. szept. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:
98%
28, ha rám gondolsz sajnálom, de a kérdező nővéretől sem korrekt, hogy 20 évig nem kellett a kisház - most, hogy rendbe van rakva egyből menne. A birtokos jelző nem volt szerencsés a kérdező részéről, de valahol igaza van. #27
2021. szept. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:
22%
29, miért, az mennyire hihehtő, hogy a kérdező 15 évesen, suli mellett annyit dolgozott, hogy felújított belőle egy kisházat? :D
2021. szept. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 anonim ***** válasza:
54%

nyárimunkázni pedig 15-től lehet


tehát tavaly nyáron (nyilván nem idén, hiszen nyárig már fel is újítottad), amikor a covid miatt tömegek nem tudtak dolgozni, te három hónap szünet alatt összeszedted a pénzt. Taníts, mester.

2021. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 anonim ***** válasza:
78%

30#én a kérdezőt fikázókra gondolok , nem rád.

dolgozott vele a lány erre adja oda a nővérének aki észre se vette a házat amíg haza nem jött? HÁZAT KAPott akérdező nővére. HÁZAT. Még ha nem is él ott, de ha hazajön akkor miért a másikét akarja elvenni?

2021. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!