Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan esik rosszul, vagy...

Jogosan esik rosszul, vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

Még az ünnepek idején hazautaztam, majd újév után nem sokkal kiderült, hogy covidos lettem. Enyhébb megfázásos tüneteim voltak, kb 4 nap után teszteltem, akkor derült ki, hogy pozitív vagyok. 4 nap alatt anyukámmal és a testvéremmel egy légtérben tartózkodtunk, viszont én sokszor maszkban, de volt hogy nélküle voltam. Amint kiderült, hogy pozitív, autóba ültem és hazamentem a saját lakásomba, hogy kisebb legyen a többiek számára a fertőzés esélye, valamint az ünnepeknek már úgyis vége volt, kb akkor terveztem hazamenni egyébként is.


Innen jön a lényeg. Húgomnak mondtam, hogy majd mindképp írja meg, hogy ők elkapták-e, mi van velük. Mondta, hogy jó jó persze majd írj. Azóta is ír. Annyit nem volt képes megkérdezni, hogy hogy vagyok. Anyukámmal beszéltem telefonon többször is, ő azt mondta, hogy szerencsére nem kapták el. Húgom viszont egyáltalán nem érdeklődött felőlem, ami igen, szarul esik. Hogy miért? Mert ha segítség kell neki, legyen az anyagi, vagy bármi más, akkor érdekes módon rögtön engem talál meg elsőnek, de ha beteg vagyok, annyit nem képes írni, hogy “hogy vagy?”. Ebben az egészben az a “legszebb”, hogy közeli hozzátartozót covidban vesztettünk el, ergo testközelből láthatta, hogy milyen súlyos szövődményeket tud okozni, és még így sem írt egy sort sem (telefonálást már nem is említem). Azt hittem jó a kapcsolatunk, de ezek szerint nagyon benéztem. Nem kisgyerek már, huszonpár évesek vagyunk mindketten.

Kérdésem az lenne, hogy jogosan esik rosszul, vagy csak túlreagálom? Mindféle véleményt nagyon szívesen meghallgatok, akár egyezik az enyémmel, akár nem.



2022. jan. 21. 11:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
27%
nézd, oké, elkaptad az influenzát leváltó új betegséget, amiben korábban meghaltak családtagjaitok, de ne dramatizáld már túl. elkaptad, beteg voltál, meggyógyultál, ráadásul tudnak is erről valószínűleg anyud miatt. nálunk is ő a kapocs, úgyis beszél mindkettőnkkel és elmondja mi van a másikkal is (pedig jó a viszony öcsémmel, csak ilyen megfázás és társai általában nem elég érdekes vagy témába vágó dolgok, ha beszélgetünk). attól hogy benne van a betegséged az újságban (és biztos hatalmas feneket kerítettél neki), még nem kell mindenkinek körülötted zsongania.
2022. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy körülöttem kell zsongani. 1x bőven elég lett volna rám írnia. Van különbség “körülöttem zsongás” és 2 hét alatt 1x rákérdezés között. Azért nem kell kisarkítani a dolgokat, mert az általad leírtat senki se várta el.
2022. jan. 21. 13:35
 13/14 anonim ***** válasza:
5%

Kérdező, szokjál hozzá, a húgod ilyen, és kész.

Nálunk dettó ez van, meg is dögölhetnék miatta (6 év van köztünk). Volt súlyos autóbalesetünk, aztán volt a lányom két hétig a kórházban élet-halál között, volt szemműtétem, nagyobbik fiunk rákos volt, testvérem ide se bagózott. (Én még akkor is írtam neki és érdeklődtem, amikor tudtam, hogy a kutyáját aznap műtik, erről ennyit).

Nem a te hibád, te attól nem vagy rosszabb ember, hogy a testvéred egy gyökér.

2022. jan. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
52%
Ez msot tényleg oylan hogy nem volt súlyos, tudott róla, de egyúttal ez ishogy nemv otl súlyos, akkor most lehet ennyi info elég volt.
2022. jan. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!