Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek szemét vagyok ?...

Szerintetek szemét vagyok ? Vagy kell ,hogy lelkiismeret furdalásom legyen ?

Figyelt kérdés
Van egy nőverem aki terhes . Mindig ő volt a család szeme fénye a minden, föleg most hogy jön az első unoka . Én ezen túltettem magam vagy is sosem zavart . Mióta terhes mégjobban ki van fordulva magából . Kijelentette hogy de ugye majd ott alszok mikor születik a gyereke hogy segítsek . NEM elmagyaráztam normálisan hogy nekem is férjem van ez nem okés igy . Ezen volt szájhúzás hetekig de megemésztette . Most mennénk lefoglalni a nyaralást . És direkt ugy időzítettem hogy abban a 2 hétben itthon legyek mikor várhatóan születik a gyerek. Es ezen is kiakadt hogy milyen szemét vagyok és hogy ne csodálkozzak hogy a férje emiatt nem engem akar keresztszülönek . Amivel mellesleg minden heten a fejemhez vág hogy ezért nem leszek én meg azért de amugy ő szeretné .legszivesebben nem állnék vele szóba soha többet mert minden nap belém hozza az ideget és mar elegem van . Szerintetek jogos, én vagyok a szemét ? És mit tennétek a helyemben ?
2022. jan. 29. 18:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
És ha fél év múlva te leszel terhes és kérdeznéd, hogy ugye át fog majd menni időnként segíteni, akkor az lenne a válasz, hogy mégis mit képzelsz, neki gyereke van.
2022. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy az.
2022. jan. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak ki akar használni, ezért zsarol. Tart az elkövetkező időszaktól - amúgy jogosan - ez saját tapasztalat. De végső soron az ő gyerekük - oldják meg.


Javaslatom: csak annyit segíts / tegyél bele a testvéreddel való kapcsolatba, amennyit nem bánsz, ha nem kapsz vissza semmit.

2022. jan. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Na, én ilyen emberrel már rég minimalizáltam volna minden kapcsolatot, nővér, nem nővér, mert egy idióta.
2022. jan. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mindig ő volt a család szeme fénye a minden, föleg most hogy jön az első unoka."


Akkor kérje fel azokat, akik az unoka miatt hemzsegnek!

Akinek meg van egy csepp esze, a keresztszülőség alól nem győz kibújni, mert ma már csak az örökös pénzelésről szól.

2022. jan. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne ott aludnod hogy segíts? Könyörgöm, szülni fog nem a lábait és kezeit amputálják...
2022. jan. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

3# Jaa. Olyan, mintha a férje horgásztúrára menne szülés után és annak érvelne, hogy a legszebb időszakban megy el. Nem hármótok gyereke, hanem az övék. Ez a csaj valami nagyon más világban él, az ő agyában a te első számú életcélod a keresztanyuság??? Az ő gyerMekének ujjaiddal való érintése... Ezzel tart sakkban egy felnőtt embert, ha az nem viselkedik megfelelően akkor még az is lehet, hogy megvonja tőle a lehetőséget??? Sőt, ez már gondolatszinten föl is merült a gyerek apjában???

Hát kérdező, én első körben a keresztanyuságot pattintanám vissza, mint a huzat! Túl nagy és magasztos feladat ez egy halandónak. A gyermek apukája a legalkalmasabb, hogy kijelöljön erre a feladatra egy személyt. Előtte valószínűleg elviszik az újszülöttet Augustus király rendelete szerint összeírásra, jönnek majd a Három Királyok, a gyerek 33 évesen pedig feltámad.

2022. jan. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Igen mar anno egy kivüláló nagyon jól megfogalmazta az életünkről , hogy én csak is keresztanya lehetek , nem lehet gyerekem és csak is azért vagyok hogy neki jó legyen ez a szerepem. Mert ugye a tesóm ezt képzeli az életünkről. Ráadásul tenyleg ott tartok hogy nem akarok már gyereket mert elborzadtam hogy ilyen egy terhes nő? És hogy hogy kapom majd az oltást tőle meg az oktatást mert ő jobban tudja tapasztaltabb . Én nem akarok ilyen eletet. Ráadásul ma is en vagyok a szemét mert becsípödött a dereka és korán reggel azt az üzenetet kapom anyámtól hogy de hát én nem megyek akkor neki segíteni ? Nem akarom mar a telefont se felvenni nekik és beszelni se velük . Olyan savam van ,lett mára az ideg miatt. Ez igy nem álapot !
2022. jan. 30. 12:11
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

18


Attól még lehet gyereked, ne szívass már. A nővéred nem terhesnek bolond, hanem embernek. :D

Az egész családdal együtt, aki azt gondolja, hogy neked ott kellene a párnája mellett állnod, mert nincs jobb dolgod. :D

Nem mindenki ilyen. Sőt...

2022. jan. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ráadásul ma is en vagyok a szemét mert becsípödött a dereka és korán reggel azt az üzenetet kapom anyámtól hogy de hát én nem megyek akkor neki segíteni ?"

Én erre azt válaszolnám a helyedben, hogy bocsi, nekem is van férjem, van munkánk, családi életünk, programjaink. Segítséget kérni lehet, de az nem úgy működik, hogy akkor ugrom, amikor ti fütyültök.

Gyereket meg nyugodtan vállalj, nem a terhesek ilyenek, hanem a nővéred ilyen. Ha elkezdene kioktatni, mert ő tapasztaltabb stb, én elkezdeném minimalizálni a kapcsolatot vele, a fenének kell egy ilyen ember folyamatosan az életébe. A keresztszülőséget én sem vállalnám, mert akkor sosem szabadulnék a dilis viselkedésétől.

2022. jan. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!