Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg "ellopom" a húgom...

Tényleg "ellopom" a húgom gyerekeit?

Figyelt kérdés

Igyekszem röviden összefoglalni a kérdést. Testvéremnek két gyereke van, egy 17 éves lány és egy 14 éves fiú. Az apjukról lassan tíz éve alig hallani, jó ha évente párszor felbukkan, egyáltalán nem keresi a gyerekeket, szüleink messze laknak vidéken és velük sem a legjobb a kapcsolat.

Húgom nővérként dolgozik, szóval sokat és kevés pénzért, egy külvárosi panelban laknak (albérlet), ahol a két gyereknek alig van személyes tere.

Mindig jobban álltam anyagilag, így a gyerekek születésétől kezdve támogattam amiben csak tudtam, a lánynak én vagyok a keresztanyja is, férjemmel vittük őket mindig nyaralni, túrázni, moziba, sokszor nálunk aludtak, így elég közeli kapcsolatban vagyunk.

Nekünk sajnos nem lehet gyerekünk, de sikerült megbékélni a helyzettel, utazgatunk, kiköltöztünk az agglomerációba egy gyönyörű házba, hatalmas kerttel, háziállatokkal, mindennel.

A COVID óta férjemmel 100% home office-ban vagyunk, szóval a gyerekek rengeteget vannak itt, kialakítottunk nekik külön szobákat, jól érzik magukat, nem ritka, hogy 1-2 hétig nálunk "laknak". Mi örülünk nekik, könnyen megtaláljuk a közös hangot, a férjemnek és a fiúnak ráadásul közös érdeklődési köre van, így van olyan hétvégi nap, amikor végig elvonulnak bütykölni.

A húgom viszont az utóbbi időszakban nagyon nehezményezi ezt, úgy gondolja, hogy szándékosan hangolom ellene a gyerekeit, megveszem a szeretetüket, hogy ellopom a közös pillanataikat. (Például a lánynak jövő hónapban lesz a 18. születésnapja, szeretne egy kisebb bulit - felajánlottam, hogy hívja át a barátokat, grillezhetnek, nagy a ház és jó a közlekedés, emiatt a testvérem két órán keresztül veszekedett velem, hogy én ki akarom őt hagyni. Nyilván erről szó sincs, én sem tervezek 17-18 éves kölykökkel partizni, egyszerűen ez egy praktikusabb helyszín, mint valami alja kocsma, ahol kiszolgálják a kiskorúakat is vagy egy panel, ahol két hangos szót nem lehet szólni.)

De ezen kívül is a legtöbb dologban a lány inkább az én véleményem kéri ki (fiúk, melyik egyetemre menjen, milyen szakra, segítsek a jogosítványban, smink stb.)

Próbálom megtalálni a köztes megoldást, de nem igazán értem, hogy mi változott. Régebben örült, hogy kvázi átvesszük a gyerekeket, ki tudta magát pihenni, ha járt valakivel akkor el tudtak szabadulni egy hétvégére, ilyesmik. Ráadásul szerintem már elég nagyok a gyerekek is, hogy el tudják dönteni, hogy hol szeretnének lenni.

Nagyon fáj, hogy igazából jót akarok, hiszen amióta megszülettek hetente foglalkozok velük és hirtelen ekkora gond lett. Tényleg eddig nem mondta soha, hogy vegyek vissza vagy szeretne velük többet lenni, ilyenek.

Arról viszont nem tehetek, hogy sok mindent nem tud megadni nekik (külföldi út, jogosítvány, egy-egy drágább ruha, de akár az együtt töltött idő is ilyen), így úgy érzem, hogy ha nekem ez nem teher, akkor már miért ne segíthetnék nekik?



2022. febr. 7. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
70%
Valld be, jólesik, hogy hozzád húznak, és te vagy a kedvenc.
2022. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
69%
Elképesztően megalázó lehet a tesódnak, hogy miközben ő gürizik, te a pénzeddel magadhoz édesgeted a gyerekeit.
2022. febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
37%
Miért nem fogadtál örökbe?
2022. febr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
94%

Tök jo fej vagy! :) Mondjuk azért kellemesebb úgy tálalni, hogy te felhìvod a tesódat és azt mondod, hogy: Figyu már, Franciska 18. buliját megtarthatjátok itt is, majd én segítek a keszulodesben is és te csak a tortát hozd, en mindent megoldok, mint az amikor a 18 éves lány hazamegy és tényként közli, hogy a buli a nagynénjénél lesz mert ott sokkal jobb.



Gondolom ő is mindent megadna a gyerekeknek ha tudná és frusztrálja a szituáció.


Igazából mindkettőtökkel együtt tudok érezni es valószínűleg az igazság valahol közepén van.

2022. febr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem szép dolog , hogy te megadod a gyerekeknek azt amit ő nem tud . Az anyuka szemszögéből ez zavaró lehet hiszen ő nem tudja azt nyújtani a gyerekeknek amit te . Meg kell nyugtatni , hogy attól még ő az anyukájuk.
2022. febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem kamu kérdés.
2022. febr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
67%

sok mindent nem tud megadni nekik (külföldi út, jogosítvány, egy-egy drágább ruha, de akár az együtt töltött idő is ilyen), így úgy érzem, hogy ha nekem ez nem teher, akkor már miért ne segíthetnék nekik?


Ezek nélkül lehet élni. MEnnyivel szebb lenne, ha nem pénzelnéd, hanem nevelnéd őket, hogy ne a pénz alapján mérjék az embereket...

2022. febr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 A kérdező kommentje:

1-es: Nyilván örülök, hogy kedvelnek, ki akarja, hogy utálják a rokonai?

2-es: Nem édesgetem. Éveken keresztül Ő kérte, hogy vigyázzunk rájuk, amíg éjszakás, hogy vigyük őket iskolába, lehetnek-e nálunk amíg nyaral. Elmentem az iskolai előadásokra, amikor a húgom nem tudott, tanultam velük, amikor túl fáradt volt hozzá, megtanítottam őket úszni és korcsolyázni és nem arról volt szó, hogy ezt elvettem a testvérem elől, hiszen mindig hívtuk, amikor lehetett próbáltuk a beosztásához szervezni a programokat. Arról meg nem én tehetek, hogy szerencsésebb szakmát választottam, ugyanonnan indultunk.


De akkor a válaszolók mit csinálnának a helyemben? Ne foglalkozzak a gyerekkel?

2022. febr. 7. 14:04
 9/87 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon túlzásba esel.


Ezek a gyerekek, ha tetszik, ha nem, nem a te gyerekeid. Az lenne a minimum, hogy ha a kiscsaj benyögi, milyen szülinapot szeretne, te először felhívod az anyját és neki mondod, hogy "figyelj, Juli azt mondta, erre vágyik, én felajánlom neki a kerthelyiséget, ha neked nincs más terved, elvégre a TE gyereked születésnapja".


Valahol igaza van az anyjuknak, hogy meg akarod venni őket, ha nem is tudatosan vagy rossz szándékkal, de ezt teszed. Élvezed, hogy hozzád húznak, mert többet tudsz nyújtani.

2022. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
78%

Ez provokáció!?

Idő, pénz, gyönyörű ház, párkapcsolat /kontra egyedülálló kis pénzű szülő...

Nyilván 2 kamasz a kényelmet választja, és azt hogy minden megengedett, és belefér! Lopod őket, igen.

2022. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!