Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg "ellopom" a húgom...

Tényleg "ellopom" a húgom gyerekeit?

Figyelt kérdés

Igyekszem röviden összefoglalni a kérdést. Testvéremnek két gyereke van, egy 17 éves lány és egy 14 éves fiú. Az apjukról lassan tíz éve alig hallani, jó ha évente párszor felbukkan, egyáltalán nem keresi a gyerekeket, szüleink messze laknak vidéken és velük sem a legjobb a kapcsolat.

Húgom nővérként dolgozik, szóval sokat és kevés pénzért, egy külvárosi panelban laknak (albérlet), ahol a két gyereknek alig van személyes tere.

Mindig jobban álltam anyagilag, így a gyerekek születésétől kezdve támogattam amiben csak tudtam, a lánynak én vagyok a keresztanyja is, férjemmel vittük őket mindig nyaralni, túrázni, moziba, sokszor nálunk aludtak, így elég közeli kapcsolatban vagyunk.

Nekünk sajnos nem lehet gyerekünk, de sikerült megbékélni a helyzettel, utazgatunk, kiköltöztünk az agglomerációba egy gyönyörű házba, hatalmas kerttel, háziállatokkal, mindennel.

A COVID óta férjemmel 100% home office-ban vagyunk, szóval a gyerekek rengeteget vannak itt, kialakítottunk nekik külön szobákat, jól érzik magukat, nem ritka, hogy 1-2 hétig nálunk "laknak". Mi örülünk nekik, könnyen megtaláljuk a közös hangot, a férjemnek és a fiúnak ráadásul közös érdeklődési köre van, így van olyan hétvégi nap, amikor végig elvonulnak bütykölni.

A húgom viszont az utóbbi időszakban nagyon nehezményezi ezt, úgy gondolja, hogy szándékosan hangolom ellene a gyerekeit, megveszem a szeretetüket, hogy ellopom a közös pillanataikat. (Például a lánynak jövő hónapban lesz a 18. születésnapja, szeretne egy kisebb bulit - felajánlottam, hogy hívja át a barátokat, grillezhetnek, nagy a ház és jó a közlekedés, emiatt a testvérem két órán keresztül veszekedett velem, hogy én ki akarom őt hagyni. Nyilván erről szó sincs, én sem tervezek 17-18 éves kölykökkel partizni, egyszerűen ez egy praktikusabb helyszín, mint valami alja kocsma, ahol kiszolgálják a kiskorúakat is vagy egy panel, ahol két hangos szót nem lehet szólni.)

De ezen kívül is a legtöbb dologban a lány inkább az én véleményem kéri ki (fiúk, melyik egyetemre menjen, milyen szakra, segítsek a jogosítványban, smink stb.)

Próbálom megtalálni a köztes megoldást, de nem igazán értem, hogy mi változott. Régebben örült, hogy kvázi átvesszük a gyerekeket, ki tudta magát pihenni, ha járt valakivel akkor el tudtak szabadulni egy hétvégére, ilyesmik. Ráadásul szerintem már elég nagyok a gyerekek is, hogy el tudják dönteni, hogy hol szeretnének lenni.

Nagyon fáj, hogy igazából jót akarok, hiszen amióta megszülettek hetente foglalkozok velük és hirtelen ekkora gond lett. Tényleg eddig nem mondta soha, hogy vegyek vissza vagy szeretne velük többet lenni, ilyenek.

Arról viszont nem tehetek, hogy sok mindent nem tud megadni nekik (külföldi út, jogosítvány, egy-egy drágább ruha, de akár az együtt töltött idő is ilyen), így úgy érzem, hogy ha nekem ez nem teher, akkor már miért ne segíthetnék nekik?



2022. febr. 7. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
93%
6: én is egyből erre tippeltem.... Túlságosan ki vannak sarkítva a viszonyok, sok benne a mesés körülmény...
2022. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 anonim ***** válasza:
87%
Régebben örült neki, mert akkor foglalkozni is kellett velük. Több "munka" van egy kisgyerekkel mint egy 17 évessel.
2022. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 anonim válasza:
14%
Inkább abban kellett volna segítened, hogy nekik is legyen egy normális kertes házuk, hiszen úgyis ők fogják örökölni a vagyont, ergo amit most magatokra költötök, az is az övék lesz. El kellett volna adni azt a panelt és hozzátenni annyit, amennyiből kijön egy ház. Az ő gyerekei valójában a ti örököseitek lesznek. Ha nincs gyereketek, akkor abból a pénzből, amit a saját gyerekeitekre költöttetek volna megtehettétek volna. Most már nagyok a gyerekek. Az anyukájuk jogosan aggódik, viszont már a gyerekek is ragaszkodnak hozzátok. Ezért minden kérdésben úgy kell el eljárnotok, ahogyan az anyuka kívánja, maximálisan tiszteletben tartva minden kérését, igényét, aggodalmát.
2022. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 anonim ***** válasza:
76%
A kérdés egyértelműen provokáció.
2022. febr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 anonim ***** válasza:
31%

Telnek az évek, anyu értéke csökken a húspiacon, egyre ritkábban "jár valakivel". A felszabadult kapacitását a gyerekeivel töltené, most hipphopp eszébe jutott a szülői szerep -más egyéb nincs amiért élhet, csak a gyerekei ugye, és elindult az ajvék. Nem hibáztatom, mindannyian kerestük volna a boldogságot ha a helyébe vagyunk. Nyilván az első naptól benne volt a pakliban, hogy a gyerekek téged is szeretnek, sőt, adott esetben jobban húznak hozzátok, mint az anyjukhoz. Nálatok kvázi a legjobb családmodellben találták magukat. Ha a kötődés kialakulta nem tetszik testvérednek, hát az ide vezető út se tetszett volna, amikor levettétek a válláról a gyerekek terhét és élhette az életét. Oké, hogy a legnehezebb sorsok egyike az övé, nővér egyedül nevel két gyereket albérletben, de ebben a történetben nem csak ő van, nem csak az ő jólétét kell keresni, hanem a gyerekekét is, illetve a tiéteket is. Mert ti sem kőszobrok vagytok.


Ebben a családban van anya - szülők - gyerekek, mostmár ebből vagytok kénytelenek építkezni.

2022. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 anonim ***** válasza:
49%

Nálatok kvázi a legjobb családmodellben találták magukat.


Az a legjobb családmodell, hogy akinek pénze van, az az isten?

2022. febr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 A kérdező kommentje:

Hú, milyen sok válasz jött, köszönöm. :)

4-es: Nem családi szülinap, csak barátok. A családit másik nap tartjuk, náluk, mi sem tervezünk vegyülni a fiatalokkal.


5-ös: Teljesen megértem a húgomat, rengeteg dolgozik, elhivatott, nagyon sajnálom, hogy olyan helyzetben van, amilyenben. Amiben tudunk segítünk neki, ez nyilvánvaló. A gyerekek természetesen szeretik, de van köztük egyfajta távolságtartás vagy nem is tudom.


7-es: Próbálok nekik példát mutatni, kifejezetten jólelkű, érzékeny gyerekek. De az értékeket nem lehet pénzért megvenni, nálunk viszont az a konfliktus, hogy például egy egyetemre menő lánynak mai világban kellene egy laptop, amit sajnos csak én tudok megvenni, nem az anyja.

2022. febr. 7. 14:15
 18/87 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, kb úgy adod elő, mintha egy ápolónő éhen halna. Nem így van. A férjem sürgősségin dolgozik ápolóként, családi kedvezmény nélkül, túlóra nélkül is 300 felett van a nettója. A tesód meg elmondáso szerint rengeteget dolgzozik, nettó 40 pluszban havonta a két gyerekre a családi kedvezmény... ne akard előadni, hogy csak te tudsz laptopot venni.
2022. febr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 anonim ***** válasza:
24%

6# dehogy kamu kerdes. Ki irna ennyit csak azert?


Am en szeritnem tok jo fej aki irta es latszik,hogy segiteni akar. A gyerekek eleg idosek,hogy eldontsek,hogy mi a jo nekik. Az egyik most lesz 18 szoval ott mar jogilag is jatszik a dolog. a 14 eseteben azert meg a szulonek nagy rahatasa van a gyerekre,de ha ennyire gond, akkor legyen csak az hogy hetkozbe vannak ott, hetvegen hazamennek. Es akkor anyuka is lehet a gyerekekkel hetvegen.

2022. febr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 anonim ***** válasza:
78%
Azt szeretem a történeteidben, hogy te mindig gazdag vagy. Ugye ez nagyon hiányzik az életedből kedves kérdező? Ha ahelyett hogy hülyeségeket írogatsz gyakorira tanulnál valamit menne is a dolog. Én már onnan tudom, hogy te vagy az, hogy te mindig baromi gazdag vagy, más meg irigy rád. Gazdag lány hülye apával, az új feleség aki gazdag és jó fej, a barátnő aki gazdag és most testvér aki mit ad isten gazdag. Bilibe lóg a kezed :)
2022. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!