Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg "ellopom" a húgom...

Tényleg "ellopom" a húgom gyerekeit?

Figyelt kérdés

Igyekszem röviden összefoglalni a kérdést. Testvéremnek két gyereke van, egy 17 éves lány és egy 14 éves fiú. Az apjukról lassan tíz éve alig hallani, jó ha évente párszor felbukkan, egyáltalán nem keresi a gyerekeket, szüleink messze laknak vidéken és velük sem a legjobb a kapcsolat.

Húgom nővérként dolgozik, szóval sokat és kevés pénzért, egy külvárosi panelban laknak (albérlet), ahol a két gyereknek alig van személyes tere.

Mindig jobban álltam anyagilag, így a gyerekek születésétől kezdve támogattam amiben csak tudtam, a lánynak én vagyok a keresztanyja is, férjemmel vittük őket mindig nyaralni, túrázni, moziba, sokszor nálunk aludtak, így elég közeli kapcsolatban vagyunk.

Nekünk sajnos nem lehet gyerekünk, de sikerült megbékélni a helyzettel, utazgatunk, kiköltöztünk az agglomerációba egy gyönyörű házba, hatalmas kerttel, háziállatokkal, mindennel.

A COVID óta férjemmel 100% home office-ban vagyunk, szóval a gyerekek rengeteget vannak itt, kialakítottunk nekik külön szobákat, jól érzik magukat, nem ritka, hogy 1-2 hétig nálunk "laknak". Mi örülünk nekik, könnyen megtaláljuk a közös hangot, a férjemnek és a fiúnak ráadásul közös érdeklődési köre van, így van olyan hétvégi nap, amikor végig elvonulnak bütykölni.

A húgom viszont az utóbbi időszakban nagyon nehezményezi ezt, úgy gondolja, hogy szándékosan hangolom ellene a gyerekeit, megveszem a szeretetüket, hogy ellopom a közös pillanataikat. (Például a lánynak jövő hónapban lesz a 18. születésnapja, szeretne egy kisebb bulit - felajánlottam, hogy hívja át a barátokat, grillezhetnek, nagy a ház és jó a közlekedés, emiatt a testvérem két órán keresztül veszekedett velem, hogy én ki akarom őt hagyni. Nyilván erről szó sincs, én sem tervezek 17-18 éves kölykökkel partizni, egyszerűen ez egy praktikusabb helyszín, mint valami alja kocsma, ahol kiszolgálják a kiskorúakat is vagy egy panel, ahol két hangos szót nem lehet szólni.)

De ezen kívül is a legtöbb dologban a lány inkább az én véleményem kéri ki (fiúk, melyik egyetemre menjen, milyen szakra, segítsek a jogosítványban, smink stb.)

Próbálom megtalálni a köztes megoldást, de nem igazán értem, hogy mi változott. Régebben örült, hogy kvázi átvesszük a gyerekeket, ki tudta magát pihenni, ha járt valakivel akkor el tudtak szabadulni egy hétvégére, ilyesmik. Ráadásul szerintem már elég nagyok a gyerekek is, hogy el tudják dönteni, hogy hol szeretnének lenni.

Nagyon fáj, hogy igazából jót akarok, hiszen amióta megszülettek hetente foglalkozok velük és hirtelen ekkora gond lett. Tényleg eddig nem mondta soha, hogy vegyek vissza vagy szeretne velük többet lenni, ilyenek.

Arról viszont nem tehetek, hogy sok mindent nem tud megadni nekik (külföldi út, jogosítvány, egy-egy drágább ruha, de akár az együtt töltött idő is ilyen), így úgy érzem, hogy ha nekem ez nem teher, akkor már miért ne segíthetnék nekik?



2022. febr. 7. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
65%
Kicsit lehetett volna provokatívabb, vagy értetlenkedhetett volna tovább, akkor meg lett volna az esti szórakozás. 😀
2022. febr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
31%
Ne adjál neki rossz tanácsokat, túl provokatív így is. Kellemetlen és unalmas.
2022. febr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
95%
Most épp Santorinin tervez esküvőt.
2022. febr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
90%
Van ám. Most santorinin házasodik és nem akarja meghívni az öreganyja barátnőjét. Ki gondolta volna, hogy megint gazdag 🤷‍♀️
2022. febr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 anonim ***** válasza:
87%
Én is láttam! :-DDD
2022. febr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 A kérdező kommentje:

Sajnálattal kell közölnöm, hogy a kérdéssel nem a kasszasikeres GYK sorozatot akartam gyarapítani, hanem tényleg tanácsot kértem, de úgy látszik rossz helyen tettem.


Túl vagyok a beszélgetésen, sajnos elég felemás eredménnyel, sok mindent felhoztunk mindketten, olyan témákat amiket a kérdésem egyáltalán nem érintett.

Szóval jelenleg haragszunk egymásra, a gyerekek pedig haragszanak mindkettőnkre.

2022. febr. 7. 20:45
 67/87 anonim ***** válasza:
70%
Azért Santorinire mennek ugye?
2022. febr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 anonim ***** válasza:
95%
A gyerekek miért haragszanak?
2022. febr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
41%
A kamukérdésezők honnan veszik, hogy kamu? Az az érzésem, hogy inkább ők a kamu válaszolók. Kamu is lehet, de mér ne lehetne igazi?
2022. febr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:
37%
Kell a hozzászólás, hogy meg legyen a 100 +? Vagy hogy provokáld az embereket és legyen min röhögni.
2022. febr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!