Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg "ellopom" a húgom...

Tényleg "ellopom" a húgom gyerekeit?

Figyelt kérdés

Igyekszem röviden összefoglalni a kérdést. Testvéremnek két gyereke van, egy 17 éves lány és egy 14 éves fiú. Az apjukról lassan tíz éve alig hallani, jó ha évente párszor felbukkan, egyáltalán nem keresi a gyerekeket, szüleink messze laknak vidéken és velük sem a legjobb a kapcsolat.

Húgom nővérként dolgozik, szóval sokat és kevés pénzért, egy külvárosi panelban laknak (albérlet), ahol a két gyereknek alig van személyes tere.

Mindig jobban álltam anyagilag, így a gyerekek születésétől kezdve támogattam amiben csak tudtam, a lánynak én vagyok a keresztanyja is, férjemmel vittük őket mindig nyaralni, túrázni, moziba, sokszor nálunk aludtak, így elég közeli kapcsolatban vagyunk.

Nekünk sajnos nem lehet gyerekünk, de sikerült megbékélni a helyzettel, utazgatunk, kiköltöztünk az agglomerációba egy gyönyörű házba, hatalmas kerttel, háziállatokkal, mindennel.

A COVID óta férjemmel 100% home office-ban vagyunk, szóval a gyerekek rengeteget vannak itt, kialakítottunk nekik külön szobákat, jól érzik magukat, nem ritka, hogy 1-2 hétig nálunk "laknak". Mi örülünk nekik, könnyen megtaláljuk a közös hangot, a férjemnek és a fiúnak ráadásul közös érdeklődési köre van, így van olyan hétvégi nap, amikor végig elvonulnak bütykölni.

A húgom viszont az utóbbi időszakban nagyon nehezményezi ezt, úgy gondolja, hogy szándékosan hangolom ellene a gyerekeit, megveszem a szeretetüket, hogy ellopom a közös pillanataikat. (Például a lánynak jövő hónapban lesz a 18. születésnapja, szeretne egy kisebb bulit - felajánlottam, hogy hívja át a barátokat, grillezhetnek, nagy a ház és jó a közlekedés, emiatt a testvérem két órán keresztül veszekedett velem, hogy én ki akarom őt hagyni. Nyilván erről szó sincs, én sem tervezek 17-18 éves kölykökkel partizni, egyszerűen ez egy praktikusabb helyszín, mint valami alja kocsma, ahol kiszolgálják a kiskorúakat is vagy egy panel, ahol két hangos szót nem lehet szólni.)

De ezen kívül is a legtöbb dologban a lány inkább az én véleményem kéri ki (fiúk, melyik egyetemre menjen, milyen szakra, segítsek a jogosítványban, smink stb.)

Próbálom megtalálni a köztes megoldást, de nem igazán értem, hogy mi változott. Régebben örült, hogy kvázi átvesszük a gyerekeket, ki tudta magát pihenni, ha járt valakivel akkor el tudtak szabadulni egy hétvégére, ilyesmik. Ráadásul szerintem már elég nagyok a gyerekek is, hogy el tudják dönteni, hogy hol szeretnének lenni.

Nagyon fáj, hogy igazából jót akarok, hiszen amióta megszülettek hetente foglalkozok velük és hirtelen ekkora gond lett. Tényleg eddig nem mondta soha, hogy vegyek vissza vagy szeretne velük többet lenni, ilyenek.

Arról viszont nem tehetek, hogy sok mindent nem tud megadni nekik (külföldi út, jogosítvány, egy-egy drágább ruha, de akár az együtt töltött idő is ilyen), így úgy érzem, hogy ha nekem ez nem teher, akkor már miért ne segíthetnék nekik?



2022. febr. 7. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:
77%

Ezt alaposan és már rég elrontottam te magad mert alap hogy megkérdezem az anyukát hogy Julcsi Marcsi szeretne egy drága ruhát vagy cipőt stb megvehetem e ,elvihetem e ide gyerekeket vagy nem stb és ha anyuka igent mond akkor teheted ,csinálhatod.

Csak ezért megvenni valamit amit gyerekek szeretnének hogy téged jobban szeressenek nem jó ötlet.

2022. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 anonim ***** válasza:
32%
En nem hiszem,hogy a kerdezo azert csinalja,hogy maga mellett tartsa oket. (Lehet naiv vagyok) Pusztan szeretetbol.
2022. febr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem inkább az zavarja, hogy a gyerekek kevesebbit keresik őt, nme igénylik a társaságát. Az ilyen hamar helyre lehet hozni és nem kell gyökeresen megváltoztatni mindent. Beszélj a gyerekekkel erről, hogyfoglalkozzanak többet az anyjukkal, töltsenek vele időt, segíts nekik, hogy a szabadnapokon csinálhassanak valamit csak hárman. Most azt érzi, hogy rá már nincs szükség és egyedül fog maradni.
2022. febr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem is az a baj, hogy nem elég, hogy anyagilag érzi magát kevesebbnek, de már nem is vele beszélik meg a fontos dolgokat.
2022. febr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 anonim ***** válasza:
72%
Igen! Szégyelld magadat. Pont leszarnád a tesód gyerekeit , ha lenne sajátod. Ha annyira akartatok gyereket örökbe kellett volna fogadni. Jóhogy rossz a testvérednek, ne viccelj! Nagyon átestél a ló túloldalára!
2022. febr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, felhívtam a húgom, hogy beszéljük át a dolgokat és ha minden igaz akkor este sort is kerítünk rá. Szerencsére elég nyitottan állt a dologhoz, hogy Ő sem akar haragot meg rossz viszonyt, csak zavarja egy-két dolog.


Nem tudom honnan veszik a válaszolók, hogy nem beszélem meg a tesómmal. Két kiskorú gyerek, nyilván mindig pontosan tudja, hogy hová viszem őket és mit fogunk csinálni, azt hittem ez annyira egyértelmű, hogy le sem kell írni. A szülinapot is felvetettem először a lánynak (hogy egyáltalán akar-e vagy milyet), utána mondtuk a húgomnak (ketten, személyesen, amikor hazavittem), rábólintott és utána pár órával hívtam fel. Utólag én is úgy gondolom, meg azok alapján amit írtatok, hogy tőle kellett volna megkérdezni. Egyszerűen nekem az annyira olyan volt, hogy már tényleg majdnem felnőtt, nem szokott amúgy sem engedélyt kérni, hogy elmenjen barátnőzni vagy erre-arra iskola után.


Ugyanez van a drágább dolgokkal is, a húgom talán húszból egyszer mond nemet, azt el is fogadom (mielőtt valaki megkérdezi nyilván a gyerekeknek sem mondom, hogy "anya nem engedte", hanem hogy ez talán mégsem jó ötlet, majd ha idősebb lesz, rosszat hallottam róla, stb.). Tavaly például a fiú elszakította télen a kabátját. Húgom hívott fel, hogy most kellett új hűtőt venni, meg a kocsin is kellett javítani egy-két dolgot, fizetéskor tud venni neki valami rendeset, de az két hét. Mondtam, hogyha neki oké, akkor elviszem én, ha beleegyezik és majd max rendezzük, de nem szükséges. Mindketten a gyerekek érdekeit nézzük. A laptop is ilyen jelen helyzetben, hogy a lány kolis lesz, hetente-kéthetente fog itthon lenni, a szak pedig sok képernyő előtti időt követel. A húgomnak lesz elég kiadása, mi meg jó áron tudunk szerezni egy jó gépet szülinapjára.


Szóval kb mindenről tud, szólunk neki, max olyasmit kapnak nem megbeszélve, mint egy körömlakk vagy könyv, ami max pár ezer forint, szóval akár zsebpénzből is megvehetnék.

2022. febr. 7. 16:33
 47/87 anonim ***** válasza:
64%
46-os Ez durva szépítés! Ha így lenne, akkor fel sem merült volna a kérdés felvetés.
2022. febr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 anonim ***** válasza:
66%
47: nem lett elég jól kidolgozva az alapsztori... :) Foltozgatásnál kilógnak a lyukak. :-D
2022. febr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 anonim ***** válasza:
35%
Inkább örülne az idiòta, csóró húgod, hogy ennyit költesz a kölykeire.
2022. febr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 anonim ***** válasza:
71%

Köszönöm a válaszokat, felhívtam a húgom,



Persze, most hirtelen minden megoldódik. Szokás itt...

2022. febr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!