Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Így nem akarom a testvérem...

Így nem akarom a testvérem tanúnak. Érthető a problémám?

Figyelt kérdés

A családban nálunk szokás, hogy mindig a testvér a tanú, így az eljegyzés után kb egyértelmű volt, hogy a húgom lesz mellettem. Jó a kapcsolatunk, sokszor beszélünk, de Ő külföldön dolgozik, így havonta kb egy hetet van itthon.

Legutóbbi alkalommal kiderült, hogy egy nős pasival "jár", akinek két pici gyereke van. Mondogatja neki, hogy el fog válni, rossz a házasság stb, szóval a klasszikus szövegeket.

A szüleim, illetve a párom szülei is amiatt váltak el, mert az apák félrementek, mindkettőnk családjában nehéz időszakot okozva ezzel.

A házasság számomra nem csak egy papír, így nem szeretném, ha valaki olyan állna mellettem, aki épp valaki más házasságát szedi szét (tudom, hogy ehhez hárman kellenek, de szerintem sehogy se elfogadható, hogy olyan valakivel tölti az estét, akit otthon vár két óvodás).

Amikor elmondtam neki, megsértődött. Nem arról van szó, hogy ne jöjjön el, még mondtam, hogy a pasit is hozhatja, semmi akadálya, de így inkább egy gyerekkori barátom kérném fel.

Szerintem nem olyan nagy dolog egy esküvő vagy egy tanúság, hogy ennyire ki kelljen akadni és mivel a mi esküvőnk, ezért úgy gondolom, hogy a mi akaratunknak kellene a józan ész határain belül érvényesülnie. A vőlegényem velem ért egyet. A húgom viszont azóta nem válaszol, anyámnak is panaszkodik (aki amúgy nem tudja, hogy nős pasival kavar, mert nem meri neki elmondani), hogy nem lehet a tanúm, szóval a családnak is magyarázkodnom kell, ráadásul úgy, hogy az igazi okot nem mondhatom el. Beköpni nem szeretném, ennél azért többre tartom a kapcsolatunk.

Tényleg én vagyok túl konzervatív vagy valahol érthető a problémám?

Ismétlem, nem mondtam egy rossz szót se a húgomnak, nem tiltottam ki a pasit az esküvőről, mondtam, hogy ha gondolja üljünk össze négyen vacsorázni, ha tényleg komoly a dolog. Fontos nekem a boldogsága, de nem tudok azért teljesen jó képet vágni a helyzethez.



2022. ápr. 8. 16:56
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
84%
Nos, a hiba ott van, hogy azt a házasságot nem a húgod teszi ám tönkre, hanem a hazas pasi. Ugyan kicsit sem támogatom a félre lépést és értem, mi a problémád, ha én lennék a húgod, én sem mennék el az esküvőre.
2022. ápr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
72%
21-essel ertek egyet. Ahapsi a csalados, az o felelossege, hogy mit tesz. Amugy erdekes kerdes ez, hogy kie, azt azert a statisztikakbol lehet sejteni, hogy kifogja ebbol a legrovidebbet huzni. Remelem, akkor nem ugy leszel mellette, hogy hat, en megmondtam, hanem tudod majd testveri szeretettel tamogatni.
2022. ápr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
81%
Érthető a problémád, és természetesen a te esküvőd, de szerintem nincs igazad. A tanú MELLETTED áll az esküvődön, és a húgod mindig a húgod lesz, és úgy látszik, neked ez fontos is. Szóval én a helyedben átléptem volna a párkapcsolati problémáján.
2022. ápr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
85%

Jogod van azt felkérni, akit akarsz és olyan indokkal, amivel akarod. Nem kell a húgodat választani, a te döntésed. Ahol hibáztál az az, hogy ezt közölted vele, meg kellett volna tartani a véleményed magadnak, ha nem kérdezi meg direkt, hogy mit szólsz hozzá. Nem vagy a húgod gyámja, felnőtt ember, azt csinál amit akar.


Simán odaadod neki a meghívót, és mondod, hogy szeretettel várod a párjával együtt. A tanúságnak fel sem kell merülnie. Ha kérdezi, akkor mondod, hogy már mást választottál. Aki értelmes, az nem fog megsértődni.

2022. ápr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom egyenként megválaszolni, de próbálok mindenkire reagálni.


Voltam én is tanú esküvőn és nem úgy éltem meg, mintha olyan hatalmas dolog lett volna az életemben, DE a mennyasszonynak ez igenis fontos kérdés volt. Ezért gondolom, hogy valakit NEM meghívni sokkal rosszabb, mint hogy nem kérem fel egy olyan szerepre, ami nem feltétlenül olyan fontos a résztvevő számára - próbálom úgy megfogalmazni, hogy érthető legyen.


Másrészt, mindkettőnk szülei szétváltak és nyilván mindkettőnk apját meghívtuk az esküvőre (párral együtt), mert az apánk. Na, ők is házasságtörők. Szóval az alapján, hogy ki volt 100% hűséges nem szelektálom a vendéglistát.


Utólag én is sajnálom, hogy nem tartottam jobban ki valami alibi indok mellett, de sajnos nagyon kérdezgette, én pedig nem igazán tudok ilyenkor kamuzni.

2022. ápr. 8. 20:13
 26/36 anonim ***** válasza:
81%
Ennyi erővel akkor a szülők se kívánatosak, mert ők is házasságtörők. Érted hogy miért ilyen kétszínű ez a dolog?
2022. ápr. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

De épp ezt mondom, hogy aki fontos nekünk, azt meghívjuk, azzal együtt aki számára fontos.

Viszont nem számomra az fontos, hogy olyan legyen a tanúm, aki számára szintén fontos amit a házasság jelent.

Szóval ez nem az elvről szól, hanem hogy a saját esküvőmön szeretnék olyan tanút aki ezt képviseli.

Nem is értem, hogy néhány kommentelő miért akar ebből életre szóló haragot kihozni. Fordított esetben én nem sértődnék még rajta.

2022. ápr. 8. 20:26
 28/36 anonim ***** válasza:
42%
Bocsánat, de ez nekem annyira gejl és kétszínű, hogy már nem tudok ezen vitázni. Hányok az ilyen vallásos felfogástól.
2022. ápr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
91%
Akkor megmondod neki hogy ez a helyzet, aztán majd reagál rá valahogy.
2022. ápr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
78%

"Elítélem a megcsalást, nem fogom azt hazudni, hogy nem, ezt a húgom is tudja. Eddig se szóltam bele a kapcsolataiba, most se fogok, de sajnos van véleményem, lehet ez valakinek álszentség."


Nem az az álszentség, hogy véleményed szerint elítélendő dolog a megcsalás - ami valóban az, ne is szépítsük - hanem az, hogy össze-vissza köpködsz a testvéredre meg a... "párjára", megsérted azzal, hogy ilyen indokkal utasítod el, hogy ő legyen a tanúd, de ugyanakkor simán leülnél vele vacsizgatni meg társalogni, meg az esküvődön is ott lehet az ember. (Olyankor nem baj, hogy sírnak utána a pici gyerekei, amikor nászajándékot visz?)

A képmutatásod és a kamu-erkölcsös hozzáállásod miatt reagáltak úgy az emberek, ahogy. Ha tényleg járnál templomba és gyakorolnád a vallást, nem ítélkeznél így mások felett :)

2022. ápr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!