Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Így nem akarom a testvérem...

Így nem akarom a testvérem tanúnak. Érthető a problémám?

Figyelt kérdés

A családban nálunk szokás, hogy mindig a testvér a tanú, így az eljegyzés után kb egyértelmű volt, hogy a húgom lesz mellettem. Jó a kapcsolatunk, sokszor beszélünk, de Ő külföldön dolgozik, így havonta kb egy hetet van itthon.

Legutóbbi alkalommal kiderült, hogy egy nős pasival "jár", akinek két pici gyereke van. Mondogatja neki, hogy el fog válni, rossz a házasság stb, szóval a klasszikus szövegeket.

A szüleim, illetve a párom szülei is amiatt váltak el, mert az apák félrementek, mindkettőnk családjában nehéz időszakot okozva ezzel.

A házasság számomra nem csak egy papír, így nem szeretném, ha valaki olyan állna mellettem, aki épp valaki más házasságát szedi szét (tudom, hogy ehhez hárman kellenek, de szerintem sehogy se elfogadható, hogy olyan valakivel tölti az estét, akit otthon vár két óvodás).

Amikor elmondtam neki, megsértődött. Nem arról van szó, hogy ne jöjjön el, még mondtam, hogy a pasit is hozhatja, semmi akadálya, de így inkább egy gyerekkori barátom kérném fel.

Szerintem nem olyan nagy dolog egy esküvő vagy egy tanúság, hogy ennyire ki kelljen akadni és mivel a mi esküvőnk, ezért úgy gondolom, hogy a mi akaratunknak kellene a józan ész határain belül érvényesülnie. A vőlegényem velem ért egyet. A húgom viszont azóta nem válaszol, anyámnak is panaszkodik (aki amúgy nem tudja, hogy nős pasival kavar, mert nem meri neki elmondani), hogy nem lehet a tanúm, szóval a családnak is magyarázkodnom kell, ráadásul úgy, hogy az igazi okot nem mondhatom el. Beköpni nem szeretném, ennél azért többre tartom a kapcsolatunk.

Tényleg én vagyok túl konzervatív vagy valahol érthető a problémám?

Ismétlem, nem mondtam egy rossz szót se a húgomnak, nem tiltottam ki a pasit az esküvőről, mondtam, hogy ha gondolja üljünk össze négyen vacsorázni, ha tényleg komoly a dolog. Fontos nekem a boldogsága, de nem tudok azért teljesen jó képet vágni a helyzethez.



2022. ápr. 8. 16:56
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
76%
Igazából lehet rossz májú vagyok de szerintem a hagyomgoz nem volt kedve de nem elég tökös felvállalni hogy a haverja legyen a tanú a szülei előtt így kapva kapott az alkalmon
2022. ápr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
68%
Miért hivnád meg a pasit amúgy amikor nem is "hivatalosan" járnak? Szerinted tényleg elmenne? A hugod se győznie magyarázkodni másoknak hogy ki ő és miért nem vált még el. Senki se tudja higy ő van, szóval a nem létező barátot (szeretőt) meg se tudod hívni.
2022. ápr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
80%
Az ilyen álszentek rövidesen hatalmasakat fognak koppanni. :D
2022. ápr. 9. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
60%
A hugod nem házasságtörő, mert nem házas.Te dgod nem az ítélkezés a pasija fölött.Majd pár 10 év és rájössz, hogy nem fekete- fehér egy házasság.Most egy illúzióban élsz, hogy a házasság papíron és semmi baj nem lehet.
2022. ápr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 lizzi77 ***** válasza:
88%
Oké, de akkor ugye te sem fogsz megsértődni,ha nem te leszel majd tanú az esküvőjén?
2022. ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
89%
Megértelek valamilyen szinten, de őszintén én nem csinálnék ebből ekkora problémát. Nem kérnék fel mást tanúnak, mert mégiscsak a testvérem, de a pasit pont hogy nem akarnám látni az esküvőn.
2022. ápr. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!