Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyi pénzt illik visszaadni...

Mennyi pénzt illik visszaadni nővérem esküvőjére?

Figyelt kérdés

A férjemmel nagyon fiatalon esküdtünk meg. Kevesen voltak az esküvőn, és a testvéreméktől közel 400 ezer forintot kaptunk. Tudni kell, hogy ő és a párja is dolgoznak, diploma, saját ház stb minden megvan.

Mi a férjemmel egyetemisták vagyunk, 0 támogatással önfenntartunk (az ő édesanyja részéről örökölt kis házban élünk, de a gáz nincs bekötve, a tető omladozott, annyi pénzt kaptunk az esküvőre, hogy azt kipótolva meg tudtuk csináltatni a tetőt).

De egyik napról a masikra élünk. Tanulunk, dolgozunk, próbálunk egyről a kettőre jutni.

Testvéremék 1 hónap múlva esküsznek. De egyszerűen 100 ezer forintnál többet nem tudunk kiköhögni.

Már eladtam mindenem ami volt (a jeggyűrűm kivételével zaciba adtam azt az egy arany láncom is), minden ami érték volt eladásra került, de most csak ennyi megy.

A férjem kivan, mindig ezt mondja, hogy "nincs pofája így odaállni"...

A nővérem tudja, hogy mennyire nélkülöznünk kell.

Nagyon nagyon ciki hogy ennyit tudunk visszaadni...?



2022. ápr. 10. 19:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
83%
1 hónappal az esküvő elött szóltak h lesz? Az én családomba minimum fél évvel elötte szoktak szólni ha esküvő lesz így van idö sporolni nem pedig hamar gyorsan a zaciba
2022. ápr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Kell? Mar miert kene? Soha sehol nem volt szokasban magyarban ilyesmi. Az se, hogy a vendeg allja a sajat fogyasztasat es meg szazezreket is fizet ezen felul. Mindenki annyit ad, amennyit akar vagy tud. Amirol beszelsz, az szekely eskuvo, erdelybol.
2022. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
93%

Egyszer utaztam a vonaton, és szóba elegyedtem egy nénivel. Kiderült, hogy rákos, már nincs neki sok hátra, és éppen megy a temetőbe a férjének a sírjához.

Elég mély beszélgetés volt, kérdeztem a családjáról, gyerekeiről, unokákról, hogy hozzájuk miért nem megy, mert mondta, hogy őket nem látogatja.

Az volt a válasza, hogy azért, mert nincs pénze ajándékot venni nekik.

Kicsit megmondtam neki, hogy ha ő elmegy, baromira nem a játékautóra fognak emlékezni, hanem az együtt töltött időre, a szeretetre, és az lenne szerintem a legjobb megoldás, ha ezt a szorongását megosztaná a lányával, biztos találnának rá megoldást. Az elvesztegetett alkalmakat nem adja vissza semmi, viszont ha nem mentek el az esküvőre, vagy mire, csak mert nem tudjátok "visszaadni a kölcsönt", akkor sokkal rosszabbul jár mindenki.

2022. ápr. 12. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
80%
Ebben a helyzetben a kérdező testvérének kellene okosnak lennie, és előre tisztázni hogy nem vár el pénzt, semmi tárgyi ajándékot, hanem csak jöjjenek el az esküvőre és érezzék jól magukat.
2022. ápr. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
#24 Igen, de néma gyereknek anyja se érti a szavát. A kérdezőnek kellene erről beszélnie a tesójával őszintén.
2022. ápr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Tesójától lenne a legnagyobb tahóság ha elvárna bármit is és el is fogadná, pláne hogy tudja is hogy mennyit nélkülöznek a kérdezők.
2022. ápr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!