Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyi pénzt illik visszaadni...

Mennyi pénzt illik visszaadni nővérem esküvőjére?

Figyelt kérdés

A férjemmel nagyon fiatalon esküdtünk meg. Kevesen voltak az esküvőn, és a testvéreméktől közel 400 ezer forintot kaptunk. Tudni kell, hogy ő és a párja is dolgoznak, diploma, saját ház stb minden megvan.

Mi a férjemmel egyetemisták vagyunk, 0 támogatással önfenntartunk (az ő édesanyja részéről örökölt kis házban élünk, de a gáz nincs bekötve, a tető omladozott, annyi pénzt kaptunk az esküvőre, hogy azt kipótolva meg tudtuk csináltatni a tetőt).

De egyik napról a masikra élünk. Tanulunk, dolgozunk, próbálunk egyről a kettőre jutni.

Testvéremék 1 hónap múlva esküsznek. De egyszerűen 100 ezer forintnál többet nem tudunk kiköhögni.

Már eladtam mindenem ami volt (a jeggyűrűm kivételével zaciba adtam azt az egy arany láncom is), minden ami érték volt eladásra került, de most csak ennyi megy.

A férjem kivan, mindig ezt mondja, hogy "nincs pofája így odaállni"...

A nővérem tudja, hogy mennyire nélkülöznünk kell.

Nagyon nagyon ciki hogy ennyit tudunk visszaadni...?



2022. ápr. 10. 19:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit rá tudtok szánni ez nem olyan hogy márpedig ennyit kell adni, aztán száraz kenyér erre a hónapra mert minden pénzt odaadtunk. Amennyi belefér még a költségvetésbe úgy hogy ne okozzon gondot.
2022. ápr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki, sőt. A nővéred helyében én el se fogadnám így, ha tudom hogy nélkülöztök. Ha jó a kapcsolatod vele, akkor miért nem beszélitek ezt meg? Jobb, mint éhen halni és kuporgatni.
2022. ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
95%
ezt jól túlgondoltad , ha tipelnem kellene az ő elvárásuk felétek az esküvői megjelenés és egy jelképes ne túl drága ajándék (max10eft)
2022. ápr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
96%
Én max 50et adnék, tekintve, amit írtál, még az is megviselné a kasszát.
2022. ápr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért a ti mentalitásotok is furcsa pláne a férjedé. Tesódék ezt nem kölcsönnek adták gondolom. Ha kölcsönnek adták volna akkor azt nem pontosan az esküvőn kellene visszaadni. 100 ezer meg nem kevés nászajándék.
2022. ápr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít mennyi pénzt adsz!

Ne a pénz legyen a fő ajándék, hanem egy személyes, ötletes meglepetés, amiben benne van a szíved lelked, szereteted!

2022. ápr. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Meg fogják érteni. Amit adtak, az ajándék volt, és nem kölcsön. Ilyenkor annyit ad az ember, amennyit (jó szívvel) tud adni, ajándékozásnál nem adósítja el magát. Szerintem ha tudnák, hogy milyen áldozat ez nektek, rohadt kellemetlenül éreznék magukat.


Szerintem a férjednek baromira nincs igaza.

2022. ápr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ők baromira nincsenek rászorulva, és jó esetben nem is igénylik azt, hogy így eladósítsátok magatokat csak azért, hogy egy fantáziaképnek megfeleljetek
2022. ápr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem mindenem meglenne a testvérem pedig nélkülözne, nagyon szomorú lennék, ha miattam (úgy, hogy valójàban nincs rà élet-halál szükségem) eladná mindenét. Ő tudja, hogy milyen körülmények közt éltek, más meg nem hiszem, hogy látná az összeget.
2022. ápr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Ők megtehették, ti nem tehetitek meg. Odamentek előző nap, segítetek, éppen elég. Bocs, de ha ennyire nélkülöznék, nem adnék semennyit sem. Inkább a férjed felfogása a furcsa. Inkább eszik zsíros kenyeret?
2022. ápr. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!