Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek jogosan van...

Szerintetek jogosan van megsértődve a nővérem?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, akivel nem együtt nevelkedtunk, vidéken lakik messze Pesttől. Amikor a férjemmel osszehazasodtunk, az egész 2 hét leforgása alatt történt , csak a legközelebbi rokonok voltak meghivva (mondjuk ez is kb 30 fő volt). Őszintén szólva eszembe se jutott meghívni őt, nem feltétlenül azért ,mert nem akartam ott látni, hanem mert nagyon messze lakik, gyerekekkel macerás lett volna felutazni. Tervezünk egy nagyobb lagzit, arra mindenképp meg akartam hívni. De ő nyilván vérig sértődött , hozzáteszem, neki is volt egy esküvője , ahová nem csak engem, de az egész családunkat nem hívott meg, említette , hogy ekkor és ekkor lesz és ennyi, pedig nálunk autó is van.

Közben kiderült, hogy érkezik nálunk a baba. Viszonylag sokáig dolgoztam, csináltuk a gyerekszobat, el voltunk foglalva és nem ő volt az első, akinek elujsagoltam az örömhírt. Meg amúgy is nehezteltem, hogy jatsza a sértődöttet. Végül elküldtem neki teljesen normális , kedves üzenetben, hogy ekkor és ekkor érkezik az unokahugicája, küldtem neki egy uh képet is. Semmit nem reagált az égvilágon. A másik noveremnek mondogatja, hogy ő így meg úgy meg van bantva.

Én szerettem őt, de sosem volt olyan, mint egy testvér, inkább mint egy nagyon tavoli rokon, akit egy évben egyszer ha látunk,vagy beszélünk vele.

Kb ennyi. Csak kíváncsi vagyok, kívülállóként szerintetek jogos e a sertettsege.



2022. ápr. 13. 08:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%
Már miért is lenne igaza? Én sem hívnék meg olyat az esküvőmre, akivel évente 1x találkozok.
2022. ápr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem mindketten előszeretettel durcáztok a semmin, te is pont úgy "játszod a sértődöttet". Ha ennyire nincs köztetek kapcsolat, akkor tényleg nincs miért meghívni egymást az esküvőre, ugyanakkor nincs is ezen miért megsértődni. Azon sem ha csak a 3. trimeszterben szól valaki a gyerek születéséről. Azon sem, ha a másik bepukkad.

Komolyan, csak évente egyszer találkoztok, jóformán csak akkor szóltok egymáshoz ha muszáj. Akkor nem teljesen mindegy, hogy melyikőtök mit csinál meg mit gondol? Van bárminek is jelentősége, ér bármi is annyit, hogy pukkadozzatok? Ha nekem ilyen kapcsolatom lenne a testvéremmel, örülnék ugyan a jó híreknek róla, de eszembe sem jutna magamra venni hogy mennyire von vagy nem von be engem az életébe, ugyanakkor azt sem venném magamra, hogyha ő valami ilyesmi miatt pukkadni kezd. Maradnék ugyanolyan kedves évente 1-4 alkalommal.

2022. ápr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
76%
Ha ő sem hívott a saját esküvőjére, akkor semmi oka a sértődésre. Fütyülj rá, az ilyen ember tipikusan az, aki csak keresi az okot, hogy megsértődhessen. Minél kevesebbet kommunikálsz vele, annál jobb lesz neked.
2022. ápr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%

Én megértem a kérdezőt, nekem is van három testvérem, akikkel nagyon max pár évente beszélek. Egyikkel találkoztam már idén, másikkal három éve, harmadikkal több mint tíz éve nem.


Egyikőjüket se hívnám meg az esküvőmre. Bizonyára itt is van ok, ami miatt így alakult a kapcsolat, ezek olyan dolgok amiket már erőltetni, ha nem jönnek szívből.


Én mindig is egykeként tekintettem magamra. Soha nem éltem velük, a legjobb időszakban is max évente egyszer láttam őket.

2022. ápr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
39%

Hat az eleg serto, hogy nem hivtad meg ot az eskuvore mig mas csaladtagot igen (o nem hivott meg senkit az eskuvojere igy az nem lehet rad nezve serto)


Mondjuk elnezest kellett volna kerni tole es ha azutan is jatsza a sertodottet, akkor nem kell vele tobbet foglalkozni

2022. ápr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%

15. Hívott a nővér embereket az esküvőjére csak éppen nem a kérdező családját.


Nem azért nem hívtad mert nem akartad higy szegény utazzon a gyerekekkel hanem mert nem akartad hogy ott legyen. Nem kell mentegetned magad.

De mivel ő se hívott meg titeket ezért nem értem a sértődését. Szerintem ne erőltesd a dolgot. Egyepkent gondoltam hogy valami nagy korkülönbség lehet a háttérben, sőt még féltestvérek is vagytok, ezért nem alakult ki normális kapcsolatotok.

2022. ápr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
69%

Azt írtad, hogy ő sem hívott meg az esküvőjére, holott a készülődésről beszámolt neked.


Jogos, hogy viszonzásul te sem hívtad.


Ez nem revans, tudomásul vetted, hogy ő nem kíván bekapcsolni az életébe, ezért te se hívtad.

Én ezt szűrtem le.


Nem foglalkoznék vele.

2022. ápr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
7%
Ha egyszer ö sem hivott... akkor nem lesz ebből se gond.
2022. ápr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18%
Jogos.
2022. ápr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!