Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Haragudnátok a testvéretekre...

Haragudnátok a testvéretekre ha a kölcsönkért pénzt évekig nem adná, mellette mindig csinál valamit a lakásán?

Figyelt kérdés
2022. jún. 7. 22:33
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%
Fú de jó,h nem tartom a családommal a kapcsolatot,mert lehet,h én is túl lennék1-2ilyen lehúzáson,mert egyik nagyobb léhűtő,mint a másik.Szerintem az emberek többsége gáznak tartja a saját rokonával lepapírozni a kölcsönt,aztán így ráfáznak,mert a kölcsönkérő pont emiatt nem tartja fontosnak,h visszaadja,mondván a családban marad+ úgyse lesz következménye,egy rokon úgyse fog feljelenteni,ill nem is tud,ha nincs írásos lenyomata kölcsönnek.Az ilyen rokonért nem kár,de mondjuk azt én se értem,h adhattál ilyen nagy összeget kölcsön neki?
2022. jún. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

Gondold el, ha valaki lelkiismeretes akkor számon tartja és amint tudja azon van, hogy vissza adja. Te segíteni akartál, jószívű voltál, de ne hibáztasd magad. Biztos, hogy bántana a dolog, de ami még fontosabb az az, hogy megfogadnám magamban, hogy soha de soha többet nem adok neki.

Elhiszem, hogy nagyon fájó, de ha magadban örlődsz azzal magadnak ártasz. Tudom, mert én is voltam hasonló szituban, meg szerintem nagyon sok ember, hogy olyannak adott, akinek nem kellet volna.

Bár én nem ilyen nagy összeggel és végül vissza adták. Itt is ugyanúgy volt, hogy megtörtént a kölcsön adása, és utána látom, hogy ezek meg nyaralgatnak, költögetnek.... Örlődtem rendesen és megfordult a fejemben, hogy nem látom viszont a pénzt. Lényeg a lényeg, hogy közben volt időm gondolkozni és eldöntöttem, hogy nem adok. Nincs szükségem rá, hogy azon aggódjak, mikor kapom vissza. Én biztos, hogy nem tudnék úgy nyugodtan aludni, ha ennyi pénzzel tartoznék valakinek. Van is egy ilyen mondás: "Elvárni a világtól, hogy igazságosan bánjon veled, mert te becsületes vagy az pontosan olyan, mint elvárni az oroszlántól, hogy ne egyen meg, mert te se eszed meg őt, egyszerűen őrültség..."

2022. jún. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!