Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » NAGYON féltem a húgomat, és...

NAGYON féltem a húgomat, és annyira idegesít ez az egész, mit tegyek? 23f

Figyelt kérdés
Tehát van nekem egy 15 éves húgom, akivel mostanában egyre több gond van, de főleg az, hogy összejött az exével, aki nála azért idősebb, most 21 éves, mint kiderült tavaly május-június körül már együtt voltak de utána szétmentek és most újra. TELE van kb tetőtől talpig tetkókkal, a haja pedig kétszínű. Én nem vagyok egy külső alapján ítélő, de elvileg kábítószerezik is, az állítólagos depressziója miatt. Na most már eleve a korkülönbség is nagy, meg ez a srác... Hát nagyon féltem tőle, és a húgom állandóan vele akar lenni, ha anyuék tiszta idegesek és halálra aggódják magukat a húgom miatt, őt az se érdekli, mostanában sosincs itthon, kimarad akár még estére is, és teljesen tehetetlennek érzem/érezzük magunkat. 23 vagyok, a srác csak 2 évvel fiatalabb nálam, és pontosan tudom, hogy az ilyen korú emberek hogyan gondolkodnak a (tini) lányokról. Tuti mikor vele van és elmennek pl iszogatni belekutyul valamit az italába, hogy utána felvigye magához, vagy jobban belevigye őt a dolgokba... Szóval nem tudom mit lehetne tenni, vagy hagyjuk annyiba? De engem annyira zavar ez a gondolat... Csak nem akarom hogy baj történjen szerintem ez érthető. Apám is teljesen kivan!

2022. jún. 21. 20:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%
Van az a mondás, hogy tartsd közel a barátaid, de mégközelebb az ellenségeid. Ismerd meg a srácot, aztán szép lassan rávilágíthatod a húgodat a srác problémáira, viszont fontos hogy ne a pasit szidd, hanem úgy általánosságban beszélj arról, hogy ez meg az a tulajdonság miért nem jó egy párkapcsolatban, csak hogy a lány vegye észre magától, hogy a sráccal problémák vannak.
2022. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
35%

Hát, ezt a szüleid cseszték el, sajna, te már nagyon nem tudsz mit tenni.

De írtad, hogy apád is kivan, szóval még nincs teljesen veszve a húgod. Ő tudna rá hatni és rádöbbentetni a húgodat, hogy ez nem teljesen egészséges kapcsolat, mert azért valljuk be, ha egy 21 éves srác jár egy 15 évessel, az nem normális.

2022. jún. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%

"Szerintem kamu a kérdés, nekem annál a "tudom hogy gondolkodnak a korombeliek" rész gyanús."


Már miért lenne ez a rész gyanús? Nem értem. Szerintem teljesen érthető, ha a kérdező ezt gondolja! Egyszerűen ismeri a korosztályát, tudja, hogy a korabeliek miket szoktak művelni. Tény is való, hogy nagyon nem minden 20-22 éves srác gondolkodik így, ahogy a kérdező mondja, de ettől még érthető, hogy félti a húgát.


Egyébként szerintem ez pont olyan komoly párkapcsolat, mint amikor az óvodában Pistike meg Juliska családosat játszanak együtt (jó, na, ez egy picit túlzás, de értitek). Simán belekeverhet még a srác valamit a kiscsaj italába.

2022. jún. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
94%

Én már 18 voltam, mikor olyannal keveredtem össze, akivel nem kellet volna. Nekem is az agyam meg az ítélőképeségem el volt homályosulva a rózsaszín köd miatt. Nem akartam észreveni az intő jeleket. Minél jobban tiltottak, meg próbálták felhívni a figyelmem a dolgokra, annál jobban lázadtam ellenük meg inkább bele löktek a karjaiba. Ez csak a saját példám. Sajnos csak akkor tanultam meg, mikor koppantam egyet és az kijózanított. És őszintén akkor kezdtem el józanul látni, mikor már abbahagyták a szüleim a "prédikálást". Nálam ez vált be. Most megint bele gondoltam, hogy szegény szüleim mit élhettek meg akkor. Hát szomorú.

Rám hagyták a döntéseim súlyát. Nem mondták ki, de éreztették, hogy vállalnom kell a döntéseimért a felelősséget. Később megértettem, hogy ők látták jól és hallgatnom kellett volna rájuk. Akit szeret az ember azért aggódik. De mindenki maga hoz döntéseket az életébe. Nem könnyű tanácsot adni, mert ami egyik embernél beválik az a másiknál nem biztos. Nálam, mint említettem az vált be, hogy elfordultak a szüleim tőlem. Hagyták, hogy a magam módján tapasztaljak és csalódjak. Persze, hogy nem érdekli mit mondanak a szülők, mert a saját vágyai után megy most. Nem a szülők nem érdeklik valójában, hanem feszegeti a határokat nyilván olyan korban is van. Olyan korszak ez mikor a szülő azt mondja, hogy kék, ő azt mondja zöld. Csak az sem mindegy, hogy feszegeti a határokat. Nehogy bajba sodorja magát. A szülő jót akar, csak sajnos a gyerek még sokszor a saját feje után megy és hibásan dönt. Nagyon sok szülő van így, hogy aggódik a gyereke miatt, mibe keveredik stb. Kitartást és remélem minél előbb megoldódik.

2022. jún. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
64%
6 év nem sok, és igen, szexelnek, erre mérget vehetsz. Nincs ezzel gond, vegyél nekik egy doboz gumit.
2022. jún. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
27%
#15 Gondolom a szöveget olvasván nem jött le neked, hogy mi is itt a legnagyobb gond.
2022. jún. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
29%
Az a gond, hogy ugymond bele akar avatkozni
2022. jún. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
69%

Tehát magadból indulsz ki, hogy TE tuti belekutyulnál valamit egy 15 éves italába, hogy megdghasd.


Na, ez mondjuk cik, de nem mindenki iyen tuskó, mint te.

2022. jún. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát a korkülönbség így azért érdekes.


A tetoválás gáz, a hajfestés annyira nem, a drog meg nem feltétlen komoly de azért nem a legjobb ötlet.


Én azért érdeklődnék a lánytól, ki is ez a srác, és ha megtudtok 1-2 dolgot ami nem hangzik jól, akkor jót tesztek ha eltiltjátok tőle.

2022. jún. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki a kèrdezőt piszkálja, hogy biztos magàból indul ki... ha a kislány írt volna ide, már jönnének a csúnyábbnál csúnyább válaszok.



Elmondanám, hogy egy huszonéves pasi nem fog komolyan gondolni egy 15 éves kislányra, simán kihasználhatja és beleviheti mindenbe. A kislány befolyásolható, a pali 21, tudja ő mit csinál. Simán ráveheti a drogokra, az hogy szexel már nem nagy dolog (máskor jönnek a nagy korkülönbséggel, és hogy egy 15 éves ne szexeljen még), és akárhogy is nézem, egy 15 éves gyerek még.


Ha nekem lenne gyerekem, és a barátja nekem furcsának, gyanúsnak tűnne, azonnal kinyomoznám hogy ki ő, mit csinál stb.


Itt aztán mindenkinek normális, hogy a szülők is idegeskednek, kimaradozik éjszakára. Biztos alaptalan a szülők aggodalma.(ti engednétek a 15 éves lányotokat csak úgy kimaradni estére?!?! Hát én félek este, egy 15 éves meg milyen könnyű "prèda" már...)


22N

2022. jún. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!