Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan haragszom, amiért a...

Jogosan haragszom, amiért a párom húga kizárt engem a keresztszülőségből?

Figyelt kérdés

22/N vagyok lassan két éve leszünk együtt a párommal. A minap a páromnak szólt a húga, hogy munka után ugorjon be, mert beszélni szeretne vele. Amikor haza jött azzal fogadott, hogy felkérték a, hogy legyen a kislányuk keresztapja.

Kérdeztem tőle, hogy valaki nem hiányzik az egész történetből, mondjuk én. Ha egy gyereknek van keresztapja, akkor általában szokott lenni keresztanyja, az a keresztapa párja szokott lenni és az ugyebár én vagyok.

Erre az volt a válasz, hogy valószínűleg azért, mert még nem vagyunk olyan régóta együtt ès ők úgy gondolják, hogy ebből a kapcsolatból még bármi lehet.

Mélységeset csalódtam a páromban, hogy nem állt ki mellettem.



2022. szept. 6. 18:57
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
96%

egyáltalán nem automatikus, hogy a keresztapa párja/felesége/stb. a keresztanya.


Nálunk is pl. a legnagyobb gyerek keresztszülei egy jó barátunk, és egy barátnőm...

2022. szept. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
92%
Nem, nem automatikusan a párja. Főleg nem 22 évesen egy 2 éves kapcsolatban, ami ki tudja meddig tart.
2022. szept. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem sem automatikusan, de elhiszem, hogy furcsa érzés.

A válaszolók többségének meg: szerintem pitsázás és alázás nélkül is lehet véleményt nyilvánítani, különösen fura, mikor valaki ilyen stílusban nyilvánít véleményt más rossz természetéről.

2022. szept. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként, ettől függetlnül... mi értelme a keresztszülőségnek? Egyáltalán miért akarnál az lenni?
2022. szept. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
96%
Még két éve sem vagytok együtt. Semmi garancia arra, hogy akár jövőre is együtt lesztek még, főleg 22 évesen.
2022. szept. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
92%
Barátnőm unokatestvére felkérte a barátnőmet és illendőségből a párját is keresztszülőknek. Egy évre rá a barátnőmék szétmentek, a "keresztapát" azóta sem érdekli a gyerek, valószínűleg már a létezését is elfelejtette. A szülők tanultak az esetből, a második gyereküknél már házastársakat kértek fel keresztszülőknek. Szerintem ahol fontosak a keresztszülők és nem csak formaságból keresztelnek, ott érthető, hogy olyanokat kérnek fel, akikre biztosan lehet hosszútávon is számítani. Ez teljesen érthető, nem kell ezen megsértődni.
2022. szept. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
90%

"Ha egy gyereknek van keresztapja, akkor általában szokott lenni keresztanyja, az a keresztapa párja szokott lenni és az ugyebár én vagyok."

. Nope. Feleségem keresztanyja a nagynénje, keresztapja a nagymája öccsének a fia.

2022. szept. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
96%
Majd szakítás után kérdezd meg.
2022. szept. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
96%
Férjem tavaly lett leresztapa az öccse kérte fel. Mi lassan 10 lve vagyunk házasok, de nem én lettem a keresztanya, hanem a sogórnőm húga. Engem nem zavar, végül is nincs nagy jelentősége.
2022. szept. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
96%
Egyáltalán gyakorló keresztény vagy? Meg vagy keresztelve?
2022. szept. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!