Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan haragszom, amiért a...

Jogosan haragszom, amiért a párom húga kizárt engem a keresztszülőségből?

Figyelt kérdés

22/N vagyok lassan két éve leszünk együtt a párommal. A minap a páromnak szólt a húga, hogy munka után ugorjon be, mert beszélni szeretne vele. Amikor haza jött azzal fogadott, hogy felkérték a, hogy legyen a kislányuk keresztapja.

Kérdeztem tőle, hogy valaki nem hiányzik az egész történetből, mondjuk én. Ha egy gyereknek van keresztapja, akkor általában szokott lenni keresztanyja, az a keresztapa párja szokott lenni és az ugyebár én vagyok.

Erre az volt a válasz, hogy valószínűleg azért, mert még nem vagyunk olyan régóta együtt ès ők úgy gondolják, hogy ebből a kapcsolatból még bármi lehet.

Mélységeset csalódtam a páromban, hogy nem állt ki mellettem.



2022. szept. 6. 18:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
95%
Ha egy ilyen kis semmiségből apokaliptikus vita van a pároddal a kapcsolatotok nem lesz hosszú.
2022. szept. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
97%
A testvérét nem hülyeség, hogy megkérte, viszont nem foglalja szabályba semmi, hogy a másik keresztszülőnek a párjának kell lenni. Mivel 2 éve vagytok együtt, nem ismer még annyira, gondolom egy barátnőjét kérte meg, akit már hosszú évek óta ismer.
2022. szept. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
91%
Örülj neki, nem kell jópofizni, születésnapra, névnapra, karácsonyra, húsvétra stb. ajándékot venni. Egyébként keresztszülőnek általában családtagot kérnek fel, vagy olyan valakit, akit már régóta ismernek. Én személy szerint idegrohamot kapnék, ha valaki felkérne keresztanyának.
2022. szept. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
91%

Nem, nem jogos a haragod emiatt. Igazából nem zárt ki, hanem szerintem fel sem merült benne. Egyáltalán nem törvényszerű, hogy a barátnő keresztanya legyen. Nem kell megsértődni. Ettől még ha szereted a gyereket, ugyanúgy kimutathatod, mintha az lennél.

Ha meg elismerésre vágytál, mint családtag, tudod, azt majd a párod adja meg, ha megkér. Ne a leendő sógornőtől várd, ez nem fair.

2022. szept. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
88%

Jól írja itt a többség, nem akarom ismételni.

Ezzel együtt csak még egy gondolat: Örülj neki, így nem lesz sok dolgod a gyerekkel (elvégre a párod a keresztszülője, nem te:)

Egy nyűggel kevesebb, fogd fel így.

2022. szept. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
96%
Mi lenne ha megfordítanánk a dolgot és a te szemszögéből néznénk? Miért lett volna jó neked az hogy keresztszülő vagy? Ha valamiért szakítotok akkor is látogatnád azt a gyereket vagy hátra se néznél? Akkor is foglalkoznál a gyerekkel ha pl új párod lenne vagy 10 év múlva egy másik emberhez mennél feleségül? Akkor is visszajárnál az ex barátod testvéréhez mert annyira jóban vagytok? Mert a gyerekkel való kapcsolattartáshoz az kell hogy jóba legyél a szülővel. A nélkül egy kicsi gyerekkel nem fogsz tudni kapcsolatot tartani.
2022. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
69%

A barátnői vagy akár élettársi státusz az ilyenkor bakfitty, ezt minden nőnek meg kéne tanulnia. Ha a leendő keresztapa felesége lennél, akkor valószínűleg nekik is természetes lenne, hogy téged meg keresztanyának kérnek fel.

Most őszintén: ha széjjelmennétek, tartanád ezzel a családdal a kapcsolatot csak azért, mert a gyerekük keresztanyja vagy?

2022. szept. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
26%
Ha házastársak lennétek és őgy nem kért volna fel akkor talán valamenynire jogos lenne de így nem.
2022. szept. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
86%

Engem úgy akart az akkor még csak leendő sógornőm felkérni keresztanyának, hogy csak 2 éve voltam együtt az öccsével, nem voltunk még házasok, csak élettársak.

Bár nem ezért utasítottam el a felkérést, de ezt is furcsálltam, hisz még nem voltam hivatalosan családtag. (A páromra nem vonatkozott amúgy a felkérés, mert ő nincs megkeresztelve.)

2022. szept. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
88%
Nem jogos, max akkor lehetnél a keresztanyja ha házasok vagytok. De elég egy keresztszülő a keresztelendő gyereknek.
2022. szept. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!