Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan haragszom, amiért a...

Jogosan haragszom, amiért a párom húga kizárt engem a keresztszülőségből?

Figyelt kérdés

22/N vagyok lassan két éve leszünk együtt a párommal. A minap a páromnak szólt a húga, hogy munka után ugorjon be, mert beszélni szeretne vele. Amikor haza jött azzal fogadott, hogy felkérték a, hogy legyen a kislányuk keresztapja.

Kérdeztem tőle, hogy valaki nem hiányzik az egész történetből, mondjuk én. Ha egy gyereknek van keresztapja, akkor általában szokott lenni keresztanyja, az a keresztapa párja szokott lenni és az ugyebár én vagyok.

Erre az volt a válasz, hogy valószínűleg azért, mert még nem vagyunk olyan régóta együtt ès ők úgy gondolják, hogy ebből a kapcsolatból még bármi lehet.

Mélységeset csalódtam a páromban, hogy nem állt ki mellettem.



2022. szept. 6. 18:57
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
88%

#39: most, hogy a kérdező - nem véletlenül - visszavonulót fújt, jön az újabb roham a válaszok számának megdobására, a válaszolók gyalázása?


"95%": ja. Az 38 válasz esetén azt jelenti, hogy max ketten nem szóltak be a kérdezőnek.

Ha nem trollkodsz, akkor számold újra.

2022. szept. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
94%

Ja, tök életszerű:

"Szia, Szilvi, csak azért hívtunk át, hogy megmondjuk, nem szeretnénk, ha a gyerekünk keresztanyja lennél."


De nyilvánvaló, ha közel 40 válaszból nem jött le, hogy FEL SEM MERÜLT, hogy Te lennél a keresztanyja a gyereküknek (mert mást, családtagot, barátot akarnak, vagy mert valakinek viszonozzák a keresztszülőséget stb.), akkor csak trollkodsz.

2022. szept. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
93%

"Engem csak az zavar, hogy ezt mind a hátam mögött csinálták, eleve az, hogy csak a páromat hívták át ilyekor azért illik nekem is ott lenni."

Nem vagy még a felesége sem, hogy annyira fontos legyen a jelenléted. Csak barátnő vagy, még menyasszony sem.

2022. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
85%

"Engem csak az zavar, hogy ezt mind a hátam mögött csinálták, eleve az, hogy csak a páromat hívták át ilyekor azért illik nekem is ott lenni."


Túlzásba esel. Semmi közöd a barátod testvérének a gyerekéhez és a testvérek közötti kapcsolathoz sem. Mit keresnél te ott? Nem vagy érintett.

2022. szept. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
93%

"Engem csak az zavar, hogy ezt mind a hátam mögött csinálták, eleve az, hogy csak a páromat hívták át ilyekor azért illik nekem is ott lenni."


Nem, nem kell hogy áthívjanak. Nem vagy családtag. Mit keresnél ott, mi közöd van ahhoz, hogy a pasidat keresztapának kérték fel?


"És megmondhatták volna a szemembe is, hogy miért nem szeretnék, hogy keresztanya legyek."


Miért is kellene magyarázkodniuk? Fel sem merült, hogy te legyél a keresztanya, mit kell ezen megmondani a szemedbe?


Vedd már észre magad, mert sok kellemetlen pillanatod lesz még, ha ennyire nem érted a világot...

2022. szept. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező, aztán ha együtt maradtok a pároddal, és a gyereket pesztrálni kell, akkor hagyd szépen majd rá a párodra, elvégre ő a keresztszülő, nem te. Tudod, Te a gyerek "senkije" vagy, majd ezt azért tudatosítsad:DDD
2022. szept. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
21%

" Semmi közöd a barátod testvérének a gyerekéhez"


Nekem is az jutott eszembe, ami a 46-nak.

Ugye akkor majd viselkedhet is úgy (ha egy pár, netán a felesége lesz a párjának), hogy ő magasról tesz a gyerekre? Elvégre köze nincs hozzá?

2022. szept. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
100%

"Engem csak az zavar, hogy ezt mind a hátam mögött csinálták, eleve az, hogy csak a páromat hívták át ilyekor azért illik nekem is ott lenni."


Az azért ugye megvan, hogy a barátod testvérének az élete nem körülötted forog? Hogy a gyerek keresztelője nem rólad fog szólni? Te az öccse éppen aktuális barátnője vagy, nem is értem, miért gondolod, hogy közöd lenne a barátod nővérének a gyerekéhez, vagy bármihez az ő életében. Nyilván nem is gondolt rá, hogy te legyél a keresztanya. Ilyenkor választanak egy vagy két keresztszülőt, a többi családtagot-barátot-ismerőst nem szokták egyenként végighívogatni, hogy "nem te lettél a keresztszülő" - az öccs barátnőjét külön meghívni és személyesen elmondani neki pláne nem. Nálunk legalábbis így van.

2022. szept. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
90%

47 Te most a 46-os saját magaddal beszélgetsz?

Mert ugyanaz a pipátok, és nem pontoztad fel a válaszát pedig egyet értesz vele. És ő sem a tiéd, bár lehet nem látta még mert elég hamar íródott a kommented. Meg ugye a sajátodat nem tudod pontozni.

2022. szept. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
100%

"hogy ezt mind a hátam mögött csinálták, eleve az, hogy csak a páromat hívták át ilyekor azért illik nekem is ott lenni."

Nem a hátad mögött csinálták. Miért hiszed, hogy mindez rólad szól? Mivel a párodat gondolta keresztapának, nyilván bensőségesebb, ha négyszemközt kéri meg. Semmi felháborító nincs ebben.


"És megmondhatták volna a szemembe is, hogy miért nem szeretnék, hogy keresztanya legyek."

Ismét: ez nem rólad szól. Nem azért nem kértek fel, hogy megbántsanak, és nem azért nem állnak eléd, hogy 'Te, Kati, te nem leszel keresztanya, mert...' mert simliznek, hanem mert ez nem olyan dolog, amit meg kellene magyarázni. Ennyi erővel végig kellene magyarázkodniuk az összes rokonnak, ismerősnek, hogy kit miért nem választottak. A párod lesz a keresztapa, mert a kislány anyja a testvére, a kerestanya (ha lesz keresztanyja) meg lehet az apa oldaláról lesz, vagy az anyának egy jó barátnője.

2022. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!