Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan haragszom, amiért a...

Jogosan haragszom, amiért a párom húga kizárt engem a keresztszülőségből?

Figyelt kérdés

22/N vagyok lassan két éve leszünk együtt a párommal. A minap a páromnak szólt a húga, hogy munka után ugorjon be, mert beszélni szeretne vele. Amikor haza jött azzal fogadott, hogy felkérték a, hogy legyen a kislányuk keresztapja.

Kérdeztem tőle, hogy valaki nem hiányzik az egész történetből, mondjuk én. Ha egy gyereknek van keresztapja, akkor általában szokott lenni keresztanyja, az a keresztapa párja szokott lenni és az ugyebár én vagyok.

Erre az volt a válasz, hogy valószínűleg azért, mert még nem vagyunk olyan régóta együtt ès ők úgy gondolják, hogy ebből a kapcsolatból még bármi lehet.

Mélységeset csalódtam a páromban, hogy nem állt ki mellettem.



2022. szept. 6. 18:57
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
86%

#40 kérdező: ha eleve csak a párodat akarták keresztszülőnek, akkor miért kellett volna téged is áthívniuk? Ha a te jelenlétedben kérik fel csak a párodat, akkor még jobban megsértődtél volna.

Nagyon sok családban a keresztszülők nem egy pár, még akkor sem, ha házasok, hanem pl. az egyik fél az anya, a másik az apa rokona.

Te ebből az egészből önérzeti kérdést csinálsz, holott nem rólad szól a dolog, nem arról van szó, hogy téged direkt ki akarnak hagyni valamiből.

2022. szept. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
94%
Miért bíznának ekkora feladatot rád, amikor még 2 éve sem vagy együtt a pároddal? Oké, lehet együtt élitek le az életeteket, de csak később fogtok eljutni oda, hogy rá lehet majd mondani a kapcsolatra, hogy hosszútávú. Most még nem ismeritek egymást annyira a testvérével. Ha nekem gyerekem születik és lesz keresztszülő, az nálam is vagy testvér lenne vagy a legjobb barátnőm, de nem egy családtag párja, akit nem régóta ismerek. Őszintén, ha egy ennyire pici dolgot így zokon veszel és azt képzeled be, hogy direkt a hátad mögött zajlik a dolog, akkor ki tudja, hogy viselkedsz más problémák miatt.
2022. szept. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
16%
49, nem láttál még olyat itt, hogy egyforma a pipájuk? Húha, marha nagy dolog. Képzeld, régen itt százalékok voltak, na akkor mi volt!!!
2022. szept. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
7%

#49

A kérdésem az volt, hogy tojhat-e a gyerekre a jövőben, aki a "senkije" itt sokak szerint.

Ne a pipákon rugózzál, ha megkérhetlek.

2022. szept. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, ha most születne gyereked, akkor elfogadnád a férjed hugának a férjét keresztapjául?
2022. szept. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
94%

"Ugye akkor majd viselkedhet is úgy (ha egy pár, netán a felesége lesz a párjának), hogy ő magasról tesz a gyerekre? Elvégre köze nincs hozzá?"


Egyelőre nem a felesége, 22 éves, 2 éve sincsenek együtt. Másrészt mi sokat kéne foglalkozni a párja testvérének a gyerekével? Nem is értem.

2022. szept. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 A kérdező kommentje:

55:

Persze! Mivel ők egy pár és ÖSSZETARTOZNAK.

2022. szept. 7. 18:40
 58/68 anonim ***** válasza:
96%

57

Ők férj és feleség, nem pedig egy két éve sme tartó kapcsolatocska, ahol 22 évesek a felek.

2022. szept. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
85%
Házasok. Ti meg nem. Nekik gyerekük, meg valószínűleg közös lakáshitelük van. Ezek azért komoly összetartó erők. Papíron. Bocsi, de majd rájössz.
2022. szept. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
100%

Csak, mert nem te leszel a keresztanya, ezzel nem a ti kapcsolatotok van megkérdőjelezve vagy a te személyed semmibe véve, pusztán arról van szó, hogy a kislány anyja és apja olyan embert kért meg rá, aki közelebb áll hozzájuk, mint te. Pl a keresztapa a te párod lesz, aki konkrétan együtt nőtt fel a gyerek anyjával. Teljesen logikus.

Komolyan nem értem, mire fel vagy ennyire kiakadva.

2022. szept. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!