Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem nárcisztikus lehet?

A nővérem nárcisztikus lehet?

Figyelt kérdés
Állandóan unatkozik. Kényszeresen keresi a konfliktust. Ha nincsen csinál. Lényeg, hogy feszültség legyen és ő legyen a középpontban. Utálja az eltervezett dolgokat. Ha hosszabb utazásra megyünk elkésik. Megbeszéljük a városnézés menetét kihisztizi, hogy máshogy legyen. Barátai gyakran cserélődnek. Intelligens ember, ezért van társasága, de mindig mások. Lehet vele beszélgetni, de azt is úgy csavarja, hogy végül vkit kinevessünk, vagy kárörvendjünk vmin. Pár éve két munkatársa, szembesítette a hibáival és a pszichológust javasolták neki. Ezeket az embereket azóta nyíltan gyűlöli. Napi szinten emlegeti őket. Ha szólunk, hogy minket ez már rég nem érdekel, akkor leüvölt. Pszichológusokat is nyíltan gyűlöli, csalóknak tartja. Pár éve én is kerülöm, de mégis a zavar helyzet. Engem is hülyének nevezett a hátam mögött. Lehet ilyen emberrel bármit kezdeni?

2022. szept. 6. 21:17
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon könnyedén dobálódzol a szavakkal.

A leírtak nem utalnak nárcisztikus személyiségzavarra, de mégis nárcisztikus jegyekre sem feltétlenül. Nemhogy pszichopata vagy szocipata személyiségre...

2022. szept. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
73%

Ha ráteszel egy címkét attól könnyebb lesz neked?

Nem, semmit nem lehet kezdeni vele. Te csak magaddal tudsz bármit kezdeni. A nővéreddel csak a nővéred tudna. (A szomszédoddal meg a szomszédod.)

2022. szept. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Na, jó. De akkor mire utalnak?
2022. szept. 6. 21:28
 4/36 anonim ***** válasza:
98%
Rossz természetre.
2022. szept. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
90%
Őszintén? Ennyiből csak maximum elkényeztetettnek tűnik. De elég kevés az értékelhető információ, és értelemszerűen csak a te nézőpontodat látjuk. Ebből nem lehetséges reális következtetést levonni.
2022. szept. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
85%
Mennyi idős?
2022. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
73%
Nem, egyszerűen csak egy hülye 3,14csa, nem kell ezt túlbonyolítani.
2022. szept. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Darius- ***** válasza:
14%
Paranoid személyiségzavar ez inkább.
2022. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
35 éves. Az elkényesztetés az asszem meg volt. Szüleim fizetős sulikba járatták, vettek neki kocsit, lakást. Szokott dolgozni, de csak azt, ami érdekli. Még mindig szokott pénzt kapni otthonról.
2022. szept. 6. 21:58
 10/36 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem igen, egyértelműen nárcisztikus. Az apám nárcisztikus, és pontról pontra megegyezik a nővéreddel majdnem mindenben:


- "Állandóan unatkozik." - stimmel, és a kormánytévét bámulja és szívja magába a fszságokat

- "Kényszeresen keresi a konfliktust. Ha nincsen csinál." - így van. Anyámba beleköt, csak hogy bánthassa.

- "elkésik." - kb mindenhonnan

- "Megbeszéljük a városnézés menetét kihisztizi, hogy máshogy legyen." - De ismerős... lefoglaltam szállodát, kifizettem előre, odament velem, megnézte, és visszafordult és direkt elment máshová.

- "Intelligens ember, de..."

- "Lehet vele beszélgetni, de azt is úgy csavarja, hogy végül vkit kinevessünk, vagy kárörvendjünk vmin." - meg hogy mindig neki legyen igaza, megnyerje a vitát bármilyen hazugság árán és a saját fejében ő legyen a győztes.

- "pszichológust javasolták neki. Ezeket az embereket azóta nyíltan gyűlöli. Pszichológusokat is nyíltan gyűlöli, csalóknak tartja." - Stimmel, hiszen akkor szembe kéne néznie vele, hogy vele van a baj.

2022. szept. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!