Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem nárcisztikus lehet?

A nővérem nárcisztikus lehet?

Figyelt kérdés
Állandóan unatkozik. Kényszeresen keresi a konfliktust. Ha nincsen csinál. Lényeg, hogy feszültség legyen és ő legyen a középpontban. Utálja az eltervezett dolgokat. Ha hosszabb utazásra megyünk elkésik. Megbeszéljük a városnézés menetét kihisztizi, hogy máshogy legyen. Barátai gyakran cserélődnek. Intelligens ember, ezért van társasága, de mindig mások. Lehet vele beszélgetni, de azt is úgy csavarja, hogy végül vkit kinevessünk, vagy kárörvendjünk vmin. Pár éve két munkatársa, szembesítette a hibáival és a pszichológust javasolták neki. Ezeket az embereket azóta nyíltan gyűlöli. Napi szinten emlegeti őket. Ha szólunk, hogy minket ez már rég nem érdekel, akkor leüvölt. Pszichológusokat is nyíltan gyűlöli, csalóknak tartja. Pár éve én is kerülöm, de mégis a zavar helyzet. Engem is hülyének nevezett a hátam mögött. Lehet ilyen emberrel bármit kezdeni?

2022. szept. 6. 21:17
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
32%

"Egy szakképzett több terápiás beszélgetés után se biztos, hogy tudna bármilyen "diagnózist" is felállítani, Még akkor se, ha valóban lenne valamilyen személyiségi zavara, Akkor is sokkal több terápiás beszélgetés kellene ehhez..."


Ez hülyeség, mert vannak modern személyiségtesztek, ma már ezzel indul egy terápia. Az én nárcizmusomat is kimutatta rögtön az elején, és utána már egyből ennek tudatában tudtuk elkezdeni a pszichoterápiát.

2022. szept. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
93%
21, "Ez hülyeség,..." - a nárcizmusod már ebből is kimutatható. :) Azért ne gondold, hogy szakember egy találkozásból diagnosztizál. A teszt az teszt, diagnózist nem teszt alapján kapod meg.
2022. szept. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem az a fontos, hogy milyen címkét ragasztunk rá!

Próbáld meg valahogy elfogadni, hogy ilyen, és próbáld megérteni, hogy mitől lett ilyen.


Nekem anyám valóban nárcisztikus, elég sok gond volt vele, sokat szenvedtem miatta, sokáig nagyon haragudtam is rá, amiért lemondott rólam, és amiért ilyen rossz anya,

De elfogadtam, hogy ő ilyen,nem lehet megváltoztatni,

Hiába tettem meg én mindent azért, hogy esetleg tartani tudjam vele a kapcsolatot, minden egyes próbálkozásom kudarcba fulladt... Sokáig magamat okoltam mindenért,

De rá kellett jönnöm, hogy én bármit is csináltam volna másképp ő akkor is ilyen, nem lehet mit tenni..

Próbáltam megérteni, hogy mitől vált ilyenné, ettől még nem felejtettem el, hogy velem hogy bánt,

De könnyebben megértem,hogy mitől ilyen. Így már nem magamat marcangolom....

Te is próbáld meg megérteni,

És ha beléd vesz, ne vedd magadra,

Ha tartja és szeretné is tartani a családi kapcsatait,

Vagy legalábbis veled biztosan,akkor tartsatok a kapcsolatot,

Az jó ha nem löki el magától az embereket,

Megváltoztatni nem lehet szerintem senkit,

De megérteni, kiismerni viszont lehet..

2022. szept. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Ajajj, ezer bocsánat, ezt a választ máshova akartam írni,

Sajnos nincs törlés opció,

Vegyétek figyelmen kívül:)

Szép napot! És a kérdezőnek pedig sok sikert a szakember megtalálásához!

2022. szept. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
65%
Márpedig narcisztikus. Menekülj, ameddig lehet.
2022. szept. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

"Hotchkiss szerint a nárcizmus 7 fő jelzője ezek. Mennyire igazak ezek a nővéredre ?


1. Szégyentelenség - ez meg van. A szabályokat úgy általában nem szereti. Volt, hogy nagyon részeg lett és pucéran rohangált.


2. Tökéletesnek látja magát - hát igen


3. Arrogancia-másokat leértékel - szokta


4.Irigység - ez nem jellemző, de sok mindent kapott ingyen a családtól


5. Úgy érzik különleges bánásmódra érdemesek. Akiktől nem kapják meg, azt rossznak hiszik és dühkitörés jön - ez is jellemző


6. Kizsákmányolnak másokat - ez sem jellemző, mert nem szorul rá, beleszületett a jóba


7. Azt hiszik, hogy a többi ember azért van, hogy az ő érdekeiket megvalósítsa - ez jellemző "


Szóval összesítve kettő nem jellemző rá, mert jó anyagi körülmények közé született.

2022. szept. 8. 12:29
 27/36 Darius- ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. Értem, a hatodik az nem feltétlenül anyagiakra vonatkozik, kizsákmányolni máshogy is lehet, de én fogalmaztam meg rosszul vagy túl röviden. Lehet olyan jelentése is ennek, hogy felhasznál egy embert, hogy egy másiknak ártson.

Így azért lehet mégis megalapozott a gyanúd, hogy ő nárcisz, nem akarlak riogatni, de így ez most erre utal.

Ismerek én is ilyen embereket személyesen, de a neten is néhányat. Másik jellemző, amit szoktak csinálni a lejáratás, valakiről rossz híreket terjesztenek az illető tudta nélkül.

2022. szept. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Van egy elég erős messiás tudata. Ő mindenkinél jobban tudja, hogy mit kell csinálni, mitől lesz jobb a világ. Voltak emberek akik ideig óráig elhitték ezt, mivel nem ismerték régről. Ezek a világmegváltó nagy bölcsességek kb. 5 évente cserélődnek, van, hogy a teljes ellentétükbe fordulnak át. Akkor történik ez meg, mikor nem sikerül velük nagy követő táborra szert tenni és a többi ember, aki hasonló dolgokkal foglalkozik szembesíti a hibáival és nem ért vele mindenben egyet. Ekkor azt, amiben addig vakon hitt a világ legnagyobb gonoszságának nyilvánítja és talál másikat. Ezek az átállós időszakok elég durvák, iszik drogozik ilyenkor.
2022. szept. 8. 19:17
 29/36 A kérdező kommentje:
Ezt azért írtam le, mert, mikor vannak úgymond "követői", azokat felhasználja végülis, vagy legalábbis próbálja. Közös projektekből hamar az lesz, hogy a többiek dolgoznak. Persze nem mindig, de ő csak olyat szeret dolgozni, amihez kedve van. Szervezettséget meg nem bírja, mintha ösztönösen szabotálná. Meg ezeket a projekteket is úgy csavarja, hogy róla szóljanak.
2022. szept. 8. 19:22
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
De most mi is a célod? Hogy megnyugtassanak téged, igen, nárcisztikus? Mert csak ezen lovagolsz. És ha igen, attól jobb lesz? Leírtuk már, korlátokat kellene állítani, határokat kellene kijelölni, tisztán, világosan, eddig és ne tovább. Ezt nem akarjátok, akkor viszont mi a cél?
2022. szept. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!