Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem nárcisztikus lehet?

A nővérem nárcisztikus lehet?

Figyelt kérdés
Állandóan unatkozik. Kényszeresen keresi a konfliktust. Ha nincsen csinál. Lényeg, hogy feszültség legyen és ő legyen a középpontban. Utálja az eltervezett dolgokat. Ha hosszabb utazásra megyünk elkésik. Megbeszéljük a városnézés menetét kihisztizi, hogy máshogy legyen. Barátai gyakran cserélődnek. Intelligens ember, ezért van társasága, de mindig mások. Lehet vele beszélgetni, de azt is úgy csavarja, hogy végül vkit kinevessünk, vagy kárörvendjünk vmin. Pár éve két munkatársa, szembesítette a hibáival és a pszichológust javasolták neki. Ezeket az embereket azóta nyíltan gyűlöli. Napi szinten emlegeti őket. Ha szólunk, hogy minket ez már rég nem érdekel, akkor leüvölt. Pszichológusokat is nyíltan gyűlöli, csalóknak tartja. Pár éve én is kerülöm, de mégis a zavar helyzet. Engem is hülyének nevezett a hátam mögött. Lehet ilyen emberrel bármit kezdeni?

2022. szept. 6. 21:17
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem elege van és panaszkodik. Nekem is van egy közeli, narcisztikus rokonom. Sőt, tulajdonképpen 3 is. Volt idő, amikor belőlem is csak úgy folyt a panasz rájuk... Próbáltam én határokat állítani velük szemben, de piszoknehéz: tényleg mindent úgy csurnek csavarnak, hogy végül a komplett család szemében én legyek a számkivetett, amiért megprobalok tőlük távolságot tartani... Szóval ez egy folyamat, mire sikerül... Talán a kerdezonek is egy olyan fázisa van, amikor felismerte a helyzetet és azt sem tudja, hogyan kezdjen bele a határok meghúzásába... és tehetetlenségében csak panaszkodik. Teljesen megértem, nem olyan egyszerű a narcisztikusokkal, hogy meghuzzuk a határokat és kész. Sajnos :( Nekik semmi sem szent. Felőrlik a normális szeretteiddel való kapcsolatodat..
2022. szept. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem. Ha te megingathatatlanul biztos vagy benne hogy ő nárcisztikus akkor miért tetted fel a kérdést? Higy panaszkodj? Semmi értelme.
2022. szept. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
31-es vagyok.. aki lepontozta a válaszom, annak szívből kívánom, hogy kerüljön egyszer ilyen helyzetbe. Akkor majd megérti, hogy miről írtam.
2022. szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

#33 Három rokonodat is diagnosztizálták nárcisztikus személyiségzavarral? Csak mert nem minden önző, seggfej ember nárcisztikus attól még, hogy te megfigyeltél rajtuk bizonyos dolgokat.

Ha a Gyakori egy reprezentatív minta lenne, az egy főre jutó nárcisztikus emberek száma legalább kettő lenne, annyi ember állítja itt, hogy márpedig neki a fél családja nárcisztikus...

2022. szept. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

33. Évekig jártam pszichológushoz, és csak ott derült ki, hogy nagyon nagy valószínűséggel nárcisztikus az egyik szülőm - már nem tartjuk a kapcsolatot. Rengeteg olyan kárt okozott a személyiségemben, amit a mai napig próbálok helyrehozni. Felismerem, ha valaki ilyen ember, ugyanis a nárcisztikusoknak az egész csupán játék és manipuláció.


Másrészről pedig a diagnosztizáltságot emlegeted.. az ilyen ember akkor sem hajlandó elmenni szakértőhöz, ha valaki esetleg szól neki, hogy nem ártana. Így hogyan lehetne őket diagnosztizálni? A nárcisztikusok mennyiségét max tippelni lehet az általuk bántalmazottak számából, de még az is fals eredményt adna. Nem minden áldozat kér ugyanis segítséget. Pedig nem ártana, ha lenne erre egy olyan szervezet pl, mint a NANE. Nem csak a fizikai bántalmazást kellene komolyan venni, hanem a szóbelit is.

2022. szept. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
Igen, ahogyan a 31-es is írja, elég nehéz egy ilyen embert kizárni, vagy bármilyen határt húzni. Én próbáltam kerülni már egyszer, de érzelmesebb és kevésbe intelligens családtagokat ellenem hangolta. Szüleim is sajnálják, de közben félnek tőle, de ezt nem vallanák be. Ősszeségében ha érzi, hogy a család távolodna tőle iszonyú botrányt csinál. Vagy magában tesz kárt vagy vmi. nagyértékű dologban.
2022. szept. 9. 16:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!