Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért érdekli a bátyámat...

Miért érdekli a bátyámat annyira minden az életemben? Miért zavar minket?

Figyelt kérdés
Anyu kedves és gondoskodó módon érdeklődik, de a bátyám folyton mindennel zaklat, minden egyes apró dolgot tudni akar. Ma 10 körül értem haza, anyu tudta, megbeszéltem vele, holnap nekem csak 3. órától van sulim (9:25) így anyu simán megengedte. Mikor hazaértem anyu már ágyban volt, a bátyám meg a nappaliban tévézett és közben dolgozott. Bementem anyunak köszönni, jó éjszakát kívánni. Mikor kijöttem a szobából a bátyám már ott állt és jöttek a kérdések, hogy hol voltam, mit csináltam, hogy tudom-e hogy ESTE 10 ÓRA VAN (ezt azért írtam így, mert ő is megnyomta). Mondtam neki, hogy a barátaimmal tartottunk társas estét. Erre megint jött a “voltak ott fiúk?” “Miért maradsz ki eddig?” “Ha apu itt lenne, nagyon mérges lenne.”, ez eléggé rosszul esett, és mondtam neki, hogy ne jöjjön apuval, ő nagyon jó ember volt, a bátyám a teljes ellentéte neki… Aztán bementem a fürdőbe és lemostam a sminkem, zuhanyoztam. Most itt bent a szobában is figyel, sokszor bejön és mondja, hogy aludjak, holnap iskola, és csesztet. Pedig anyu sosem szól emiatt, eddig csak 5öseim voltak idén, pedig elvileg a végzős év nehéz, és én figyelek és tanulok is. A bátyámnak rég el kellene költöznie szerintem. A nyáron kellett kisebb lakásba költöznünk, így neki csak a nappaliban jutott hely. Ő viszont sokszor 10-ig alszik, ezért nekünk anyuval reggel osonunk kell, halkan reggelit és kávét csinálni, a WC-t alig merjük lehúzni, stb mert a bátyám nagyon mérges ha felkeltjük, mivel ő sokszor este/éjjel dolgozik online. De anyu minden reggel 8ra megy, nekem változó, hogy melyik nap mikor, de 7 és 9 között kell beérnem a suliba, így reggel 6 körül valamelyikünk általában már fent van. A bátyám jelenléte őszintén zavaró, és cserébe semennyi pénzt nem ad, de ha pl megkérjük, hogy vásároljon be, akkor is a nyugta alapján minden pénzt, amit ránk költött, elkér anyutól. Anyunak már nincs energiája kitenni. Szerintetek tudnék én bármit csinálni?

2022. szept. 25. 23:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Hány éves vagy te és mennyi a bátyád?
2022. szept. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A bátyám 23 én 17.
2022. szept. 25. 23:14
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Miért éjjel dolgozik? Akkor akar vagy akkor tudja megcsinálni?

Ti is kérjetek el tőle minden fillért, a rezsi rá eső részét, stb.

2022. szept. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Nekem ilyen tulféltős testvérnek tünik lehet hogy lány vagy azért csinàlja de ez már tulzás,mond meg neki hogy anyukátok semmit nem szól akkor ö se piszkáljon
2022. szept. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Elvileg a nap folyamán bármikor dolgozhatna, mert ilyen 2 hetes meg egy hónapos projektek vannak, és csak egy határidő van az egész nagy munkára.
2022. szept. 25. 23:22
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Márpedig anyukádnak a sarkára kell állnia és ki kell tennie. Nehogy már ő tartson el egy senkiházi herét, aki még ráadásul bele is ugat mindenbe. Van ám pofája a bátyádnak. A minimum lenne, hogy anyagilag is beszálljon a háztartásba.

Mindig a nőkre mondják, hogy anyagiasak, holott a pasikáknál nagyobb élősködő, here, parazita nem kell, nőkkel tartatják el magukat és akkora a pofájuk mint a bécsi kapu.

2022. szept. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%
Beszélj vele erről.
2022. szept. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Beszáll a rezsibe?

Beszáll az étkeztetésébe?

Mis, főz, vasal magára?

Takarít?

Kitakarítja maga után a fürdőszobát?


Te kiveszed a részed a háztartásból?

Tavasszal érettségizel, 2023-ban nagykorú leszel.


Ha olyan nagyon gondoskodó, féltő, akkor szegezd neki a fenti kérdéseket.

2022. szept. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én kiveszem a részem a házimunkából anyuval szoktuk mindig csinálni. Általában a szombat a takarítós nap, porszívózás, fürdőszoba, konyha takarítás, felmosás, a hűtő átnézése lejárat előtti vagy lejárt dolgok miatt, ami épp le akar járni, azt a hétvégén megesszük, és vasárnap szoktunk vásárolni, mert nálunk itt olyankor van piac. Valamint főzni is főleg hétvégén szoktunk. Hét közben néha mosunk, meg ugye mosogatunk. De anyu minden hétköznap 8tól 8ig dolgozik és fáradt a 12 órázás miatt. A bátyám nem szokott segíteni, de a kaját magának szokta venni, mert általában nem jó amit mi főzünk, ugyanis mi anyuval cukormentesen étkezünk, mivel mind a kettőnknek metabolikus szindrómánk van, de édesítőt használunk, tehát az édes ételek édesek, csak nem cukrosak. 🤷🏼‍♀️ Meg nem mindig tészta van, hanem levesek, krémlevesek, főzelék, hús és kuszkusz vagy bulgúr vagy ilyesmik. Én és anyu is a hétvégén főzött ételből viszünk ebédet, így hétvégén 4-5 féle nagyobb adagot szoktunk csinálni.
2022. szept. 26. 03:24
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

"Apád nem volt jelen" ő meg "akarja játszani a férfit, aki a húgára majd vigyáz".

Lehet tudja, hogy a kortársai "mennyire a szexre mennek" és ez a motiváció, bár ilyenhez nem kell "este tízig maradni valahol"...

2022. szept. 26. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!