Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért érdekli a bátyámat...

Miért érdekli a bátyámat annyira minden az életemben? Miért zavar minket?

Figyelt kérdés
Anyu kedves és gondoskodó módon érdeklődik, de a bátyám folyton mindennel zaklat, minden egyes apró dolgot tudni akar. Ma 10 körül értem haza, anyu tudta, megbeszéltem vele, holnap nekem csak 3. órától van sulim (9:25) így anyu simán megengedte. Mikor hazaértem anyu már ágyban volt, a bátyám meg a nappaliban tévézett és közben dolgozott. Bementem anyunak köszönni, jó éjszakát kívánni. Mikor kijöttem a szobából a bátyám már ott állt és jöttek a kérdések, hogy hol voltam, mit csináltam, hogy tudom-e hogy ESTE 10 ÓRA VAN (ezt azért írtam így, mert ő is megnyomta). Mondtam neki, hogy a barátaimmal tartottunk társas estét. Erre megint jött a “voltak ott fiúk?” “Miért maradsz ki eddig?” “Ha apu itt lenne, nagyon mérges lenne.”, ez eléggé rosszul esett, és mondtam neki, hogy ne jöjjön apuval, ő nagyon jó ember volt, a bátyám a teljes ellentéte neki… Aztán bementem a fürdőbe és lemostam a sminkem, zuhanyoztam. Most itt bent a szobában is figyel, sokszor bejön és mondja, hogy aludjak, holnap iskola, és csesztet. Pedig anyu sosem szól emiatt, eddig csak 5öseim voltak idén, pedig elvileg a végzős év nehéz, és én figyelek és tanulok is. A bátyámnak rég el kellene költöznie szerintem. A nyáron kellett kisebb lakásba költöznünk, így neki csak a nappaliban jutott hely. Ő viszont sokszor 10-ig alszik, ezért nekünk anyuval reggel osonunk kell, halkan reggelit és kávét csinálni, a WC-t alig merjük lehúzni, stb mert a bátyám nagyon mérges ha felkeltjük, mivel ő sokszor este/éjjel dolgozik online. De anyu minden reggel 8ra megy, nekem változó, hogy melyik nap mikor, de 7 és 9 között kell beérnem a suliba, így reggel 6 körül valamelyikünk általában már fent van. A bátyám jelenléte őszintén zavaró, és cserébe semennyi pénzt nem ad, de ha pl megkérjük, hogy vásároljon be, akkor is a nyugta alapján minden pénzt, amit ránk költött, elkér anyutól. Anyunak már nincs energiája kitenni. Szerintetek tudnék én bármit csinálni?

2022. szept. 25. 23:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet mondani neki, hogy "ha apu itt lenne, nagyon mérges lenne", hogy nem száll be a költségekbe, nem kel fel időben...
2022. szept. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A bátyád elég beteg pszichikailag.

Legközelebb nem válaszolsz a kérdésekre, hanem közlöd vele, hogy nem anyád, nem apád, semmi köze ahhoz, hogy mit csinálsz.

A szobádat meg zárd be, milyen dolog, hogy csak úgy bemászkál hozzád? A szobád magánterület, ott semmi keresnivalója sincs.


Másrészt meg anyukádnak kellene a bátyádat helyretenni, a saját lakásában már csak ne kelljen nektek megszünni, mert a bátyád lusta idöben felkelni.

2022. szept. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem a féltésről szól, hanem a hatalomról. Rajtad úrhatnámkodik, Édesanyádon pedig undorító módon élősködik. Ha úgy ítéled meg, hogy nem lenne fizikailag agresszív, akkor nyugodtan mondd el neki, nem az ő feladata a nevelésed, és foglalkozzon inkább azzal, hogy a rezsi és a házimunka rá eső részét bedobja a közösbe. Itt leginkább anyudnak lenne lehetősége (és veled szembeni kötelessége) megoldani a helyzetet. Vele is le kéne üldön beszélni négyszemközt.
2022. szept. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
27%

En nem tudok teljeyen negatívan tekinteni erre az emberre. Úgy erzi, neki kell atvenni a családfői szerepet es téged ovni, apaként viselkedni, de nem tudja, hogyan kell, es tulzásba viszi. Szerintem csak félt es azt hiszi, az ő dolga teged megvédeni. Beszélgess vele erről. Nem hinném, hogy rosszat akar.

Ami a többit illeti, nem hiszem, hogy ne lehetne vele megbeszélni, hogy adjon a rezsibe. Van munkája, van miből. Lehet, hogy azért nem költözik el, mert félt titeket egyedül. Miért nem beszélgettek vele?

2022. szept. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
78%

Ez olyan tipikus arab - ccc klánszerű viselkedés, hogy a nagytesó őrködik a húga fölöttt.

Anyádnak kéne helyretenni, nem csak téged illetően... Hanem amit már leírtak, a háztartáshoz való hozzájárulásban IS.

2022. szept. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
84%

#14, nahát, milyen megható: anyuci pici fia, akinek jó hogy a reggelit nem kell az ágyba vinni, úgy gondolja, neki kell megvédenie két nőt az élettől.

Nem ez, nem féltés, ez puszta hímsovinizmus. Ha annyira a javát akarja a családnak, nem is kellene mondani neki, hogy anyagilag segítsen.

2022. szept. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!