Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennétek, ha a tesótok,...

Mit tennétek, ha a tesótok, vagy más közeli rokonotok, vagy ismerős, barát, akár idegenek azt mondogatnák hogy rondák meg kövérek vagytok?

Figyelt kérdés

És teszem azt akkor is, ha lefogytál, sportolsz, kikupáltad magad, de még mindig mondogatják a megjegyzéseiket, vagy ha nem azt hogy kövér vagy, hanem másba kötnek bele, pl. hogy áll a frizurád, vagy milyen ruha van rajtad.

És hasonlítgat másokhoz, hogy ''bezzeg a nem tudom ki így és így néz ki te pedig nem''.


Mit csinálnátok?



2023. jan. 24. 12:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
93%
Megszakitanam a kapcsolatot, mert mergezo emberekre nincsen szuksegem.
2023. jan. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
95%
Hát ha már tettem magamért, akkor kb. magasról fütyülnék a rosszindulatukra, vagy esetleg visszaszólnék nekik. Vannak a neten videók, hogy lehet kizökkenteni, lerázni az ilyen verbális zaklatókat. Ezek azért csinálják ezt, mert ettől érzik magukat ők felsőbbrendűnek.
2023. jan. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
90%
Egy mondat: Ha nem tetszik, ne nézz rám.
2023. jan. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
92%

Meg lehet szakítani a kapcsolatot a mérgező emberekkel. Ha rokon, ha anya, ha tesó, ha férj, akárki.

Rövidtávon veszteség, hosszútávon nyereség.

Mi akadályoz meg benne?

2023. jan. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
92%

Röviden: elküldeném a picsába. Tök jó, hogy a saját rokonság gondoskodik arról, hogy az ember minél szarabbnak lássa magát.

Mondjuk általában én sokáig tartom a szám, de ha végül megszólalok, akkor viszont odaszúrok, ahol a legjobban fáj. Javaslom tedd te is ezt, hátha észbe kap.

2023. jan. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

4#: az, hogy azért vannak családtagok, rokonok, akikkel tartom kapcsolatot (nem minddel rossz a helyzet), aztán sajna előfordul, hogy azok a mérgező emberek is felbukkannak, meghívják őket azzal az ürüggyel hogy ''mégis csak a bátyád/öcséd/nővéred/unoka öcséd, stb.'' (konkrétumot nem írtam, lehet akárki) és joga van itt lenni, meg a ''jajj tedd már túl magad rajta'' '' ne törődj vele''.


Az a durva, ha én visszaszólnék valami hasonlót, én lennék a bunkó, ha ők, akkor jajj mit veszem fel, ne törődjek vele.


Az egyik szülőmet látogatom, azt sikerült elérnem hogy legalább amíg ott vagyok ne hívja meg egyikőjüket se, nagyobb családi eseményekre nem is megyek.


Gond az folyamatosan róluk beszél mi van velük (az engem miért kellene érdekeljen?).

2023. jan. 24. 12:29
 7/39 anonim ***** válasza:
94%
Nekem nem a szemembe mondták. Véletlenül jutott tudomásomra, hogy két úgynevezett "barát" arról értekezett egy harmadik (számomra ismeretlen) személlyel, hogy én mennyire "gáz" vagyok. Értsd alatta: abban az időben egy betegséggel küzdöttem, ami miatt volt rajtam kb. 15 kg felesleg, továbbá elég minimalista stílusban öltözködtem és nem sminkeltem (utóbbi kettő azóta is így van, én ilyen vagyok - az egészségem pedig azóta rendeződött). Leépítettem a kapcsolatot mind a kettővel, és inkább olyan emberek társaságát kerestem, akik abba az irányba húztak, ahová fejlődni akartam. Nem mondom, hogy nem esett rosszul ami történt (különösen a sunyiság miatt, hogy nem a szemembe mondták a véleményüket), de lezártam azzal, hogy ez róluk szól, nem rólam. Ők láthatóan más szempontok mentén értékelik az embereket, mint én saját magamat.
2023. jan. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
91%
Akik ezt mondják (és meggyőződtem róla hogy mondják, nemcsak más állításából tudom), annak megmondom: "ne mondj rám többet ilyeneket, vagy szakítsuk meg a kapcsolatot, nincs szükségem arra hogy ilyen emberrel bármilyen kontaktot is tartsak".
2023. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
91%

Az ilyenek nem barátod és nem igazi család.

Bunkóság bárkinek ilyet mondani. De ha valami pont annak mondja, aki közel áll hozzá, akit elvileg szeret, az nagyon gáz.

Én sem tartanám ilyen emberekkel a kapcsolatot. Persze előtte elmondanám nekik (normálisan) hogy bántó és nem normális, amit tesznek. És gondoljanak bele, hogy ha velük így viselkedne valaki, akkor nekik hogy esne.

2023. jan. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
17%
Először magamba néznék, mert a saját érdekem, hogy ha kövér vagyok, tegyek ellene. Aztán - az első lépés eredményétől függetlenül - átgondolnám, hogy érdemes-e nekem ilyen bunkó alakokkal kapcsolatot tartani.
2023. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!