Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennétek, ha a tesótok,...

Mit tennétek, ha a tesótok, vagy más közeli rokonotok, vagy ismerős, barát, akár idegenek azt mondogatnák hogy rondák meg kövérek vagytok?

Figyelt kérdés

És teszem azt akkor is, ha lefogytál, sportolsz, kikupáltad magad, de még mindig mondogatják a megjegyzéseiket, vagy ha nem azt hogy kövér vagy, hanem másba kötnek bele, pl. hogy áll a frizurád, vagy milyen ruha van rajtad.

És hasonlítgat másokhoz, hogy ''bezzeg a nem tudom ki így és így néz ki te pedig nem''.


Mit csinálnátok?



2023. jan. 24. 12:14
1 2 3 4
 31/39 Kései Sirató ***** válasza:
32%

Ajánlok 3 cikket a témában:


[link]


[link]


[link]

2023. jan. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
83%

31, olvastad?

"ha lefogytál, sportolsz, kikupáltad magad, de még mindig mondogatják a megjegyzéseiket, vagy ha nem azt hogy kövér vagy, hanem másba kötnek bele"

2023. jan. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
17%

32-nek:


Vágod, hogy a fő kérdés a kövérséggel függ össze, az apró betűs, csak kiegészítés?


Ha indokolatlanul mondanak valamit, akkor egyszerűen azt kell válaszolni, hogy nálad százszor jobban nézek ki, csinálhatnál végre valamit magaddal. Azonban félő, hogy a kérdezőnek nem ok nélkül szólnak.

2023. jan. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 Kései Sirató ***** válasza:
11%

#32


Igen, végigolvastam és látom, hogy ötleteket kér, hogyan tudna visszaszólni, azonban a probléma gyökere a túlsúly. Ráadásul a kérdező is boldog lehetne, ha lefogyna. Szakemberek szerint is sokféle gondot okoz a túlsúly, azon kívül, hogy kényelmetlen.

Én is voltam kövér, tudom, miről beszélek.

Tehát nem elég csak visszaszólni, vagy megsértődni, a legjobb lefogyni, vagy legalább valamennyit fogyni.

2023. jan. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
83%
Mondd meg azoknak akik a beszólogatót védik, hogy annyira tele van a púpod az egésszel, hogy gondolkodjon el, akar-e még valaha találkozni veled. Ha igen, akkor utoljára mondod, hogy számodra ezek az alakok nem léteznek, sem elviselni, sem hallani róluk nem vagy hajlandó. Ha ezt nem képes tiszteletben tartani, akkor nektek sem muszáj tartani a kapcsolatot. Ne álljon neki, hogy túl érzékeny vagy, meg minden családban van ilyen, mert egyedül te döntheted el, hogy mit és meddig tűrsz el.
2023. jan. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
83%
33, vágod, hogy a nagybetűs részbe nem fér bele az összes lényeges információ? Vágod, hogy a kövérség csak egy példa volt? Vágod, hogy ha nem ebbe, akkor másba kötnek bele? Vágod, hogy mindenki maga dönti el, hogy mit és meddig visel el? :)
2023. jan. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

Kezdjük ott, hogy ok nélkül is be lehet szólni a másiknak.


Írtam azt is, hogy tegyük fel, le is fogyott az illető (egyesek nem olvasnak figyelmesen, akinek nem inge.....), kikupálódott, akkor meg másba köt(het)nek bele, abba milyen a frizurája és milyen ruha van rajta.


Ez már túlmegy azon, hogy valaki kövér vagy túlsúlya van.


Mindenkin lehet fogást találni és piszkálni vele.


Viszonyítás kérdése is, kinek mi számít kövérnek.


Van akinek a nagyon vékony számít normálisnak, és aki normál alkat, az az illető szemében már kövér.


Én arra lettem volna kíváncsi, mit lehet tenni azokkal, akik beszólógatnak, ha nem az ember alkatára mert az már nem aktuális, akkor másra. Lehet akár testvér, unokatestvér, távoli rokon, barát, idegenek, stb.


Miket lehet visszaszólni, milyen frappáns visszaszólások vannak. Mivel lehet visszavágni amitől illető jön zavarba.


Mert ez a ''ne törődj vele'', ''ne vedd fel'' ''tedd túl magad rajta'' ez az inkább homokba dugom a fejem megoldás.

2023. jan. 25. 10:22
 38/39 anonim ***** válasza:
71%
37, visszaszólhatsz bármit, mondjuk, hogy itt az ideje egy szemészeti vizsgálatnak, de te is tudod, nem ez a gond. Ettől csak fokozódik a helyzet, te visszaszólsz, ő rákontráz... és a végén a közönség nem téged véd meg akit eredetileg bántottak, hanem még rádszólnak, hogy hagyd abba. Ezért írtam, hogy ne a beszólogatóra próbálj hatni hanem azokra akik még téged "nevelnének" arra, hogy tűrd el.
2023. jan. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
78%

Visszamondod neki ugyanazt.

Pl.:

- Hú, de előnytelen ez a frizura/ruha, stb.

-A tiéd még rosszabb, egyenesen borzalmasan néz ki! Nincs időd foglalkozni magaddal?

Nekem bejött ez a technika. Egy ismerősöm folyton mondogatta, hogy fáradtnak, nyúzottnak nézek ki. (akkor is, amikor full kipihent voltam, direkt talpig sminkben mentem) Nem védekeztem, hanem mindig úgy válaszoltam, hogy ő még fáradtabban, még nyúzottabban néz ki. Volt, hogy egyenesre azzal indítottam, hogy Te jó ég, de szörnyen nézel ki! Nem aludtál? A harmadik alkalommal leszokott róla, soha többé nem tett megjegyzést a külsőmre, onnantól én sem az övére.

2023. febr. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!