Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennétek, ha a tesótok,...

Mit tennétek, ha a tesótok, vagy más közeli rokonotok, vagy ismerős, barát, akár idegenek azt mondogatnák hogy rondák meg kövérek vagytok?

Figyelt kérdés

És teszem azt akkor is, ha lefogytál, sportolsz, kikupáltad magad, de még mindig mondogatják a megjegyzéseiket, vagy ha nem azt hogy kövér vagy, hanem másba kötnek bele, pl. hogy áll a frizurád, vagy milyen ruha van rajtad.

És hasonlítgat másokhoz, hogy ''bezzeg a nem tudom ki így és így néz ki te pedig nem''.


Mit csinálnátok?



2023. jan. 24. 12:14
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
33%
Ha idegen vagy távoli ismerős mondja, vagy olyasvalaki, aki nem fontos számomra, akkor ignorálom. Ha közeli barát vagy családtag, akkor leállítom valami frappáns megjegyzéssel, hogy észbe kapjon.
2023. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
11#, milyen frappáns szöveggel? Csak hogy kapjunk valami jó tippet, ne csak én, más is.
2023. jan. 24. 13:43
 13/39 anonim ***** válasza:
7%

Tesó, rokon, ismerős, idegen az oké, de barát ilyet nem mond.

Amúgy ronda és kövér vagy?

2023. jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
75%
Tipikus magyar mentalitás. Lenézzük a másikat, de magunkat sosem.
2023. jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim válasza:
83%

"Az a durva, ha én visszaszólnék valami hasonlót, én lennék a bunkó, ha ők, akkor jajj mit veszem fel, ne törődjek vele."


Szerintem ezt a pontot kellene elfelejteni. Ne kerüld ezeket a konfliktusokat, vagy soha nem oldódik meg a gondod. Először mond meg nekik, hogy ez téged baromira zavar és nem azért jöttél el, hogy egész nap mások baszogatását hallgasd. (barátot az ember választja, és az ilyen ember az nem barát, szóval szakítsd meg velük a kapcsolatot)

Ha ez megvolt és semmi nem változik akkor szólj vissza úgy ahogy csak tudsz, ne érdekeljen, hogy a másik rokon mit gondol.

Ha 9/10 rokonnal megromlik a kapcsolatod akkor ez van, jobb mindet kivágni az életedből, mint azt hallgatni életed végéig, hogy undorító vagy.

Lehet, hogy 10 év múlva kinőnek belőle, lehet hogy nem. Ne foglalkozz velük, nem éri meg.

2023. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
23%
Megmutatnám nekik, hogy le tudok fogyni, sőt jobb alakom lesz, mint nekik.
2023. jan. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
84%

Ez egy nagyon nehéz helyzet. Pontosan tudom, ebben éltem. Csak egy példát tudok mondani a lehetséges folytatásra, másnál lehet, hogy másképp lenne. Engem már kb. az egész város néz le, hogy ilyen "jó humorú, összetartó" családban nem vagyok képes jól érezni magam. Sokat gondolkodtam, elkezdjem-e egyesével mindenkinek elmagyarázni, mi is a valóság. (Hogy még a családba feleségként bekerült is engem kóstolgathat, feladatokat osztogathat nekem), nekem meg az lenne a dolgom, hogy fényesre udvaroljam mindenki val.gát, mindenkin segítsek, mert jaj, neked az semmi. Úgy döntöttem, ebbe nem kezdek bele, nincs szükségem még nagyobb kavarásra. Nem járok át régóta, és mivel határozottan tudom, hogy szándékkal nem akarták meglátni a valóságot, semmiféle rosszat nem érzek magam iránt. De már évek teltek el, mégis a mai napig vannak emberek, akik amint meglátnak, már jönnek is oda, na, mi újság, még mindig haragszol? Pedig bennem nincs harag, elvágtam ezt a vonalat. De ők még mindig arról mesélnek fűnek-fának, hogy én nem megyek mert haragszom.

Ezt csak azért írtam le, hogy ezzel is számolj, így is alakulhat a kapcsolatmegszakítás, egyáltalán nem garantált utána sem a nyugalom.

Meg tudod, van még az is, hogy de tényleg, nem te mész szembe az autópályán, hanem mindenki más a hülye. Nem kellene ezen elgondolkodnod? Szóval, kívánok neked több szerencsét, találj ki nálam jobb megoldást.

Viszont olyan gondolatom még egyetlen egyszer sem volt, hogy jaj, de ott lennék köztük. Úgyhogy, nekem ennyit megér.

2023. jan. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
18%
Aki nem egyutterzo es olyan valaszt adott amit hallani akartal az le lett pontozva. - csak egy eszrevetel.
2023. jan. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
5%
Meglepődnék, mert 25 vagyok es elég karcsú sportos.
2023. jan. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
63%
Van, aki mondogatja. Más rokon meg pont az ellenkezőjét. Ki tudja, melyiknek van igaza. Nem különösebben érdekel, ki mit mondogat.
2023. jan. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!