Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennétek, ha a tesótok,...

Mit tennétek, ha a tesótok, vagy más közeli rokonotok, vagy ismerős, barát, akár idegenek azt mondogatnák hogy rondák meg kövérek vagytok?

Figyelt kérdés

És teszem azt akkor is, ha lefogytál, sportolsz, kikupáltad magad, de még mindig mondogatják a megjegyzéseiket, vagy ha nem azt hogy kövér vagy, hanem másba kötnek bele, pl. hogy áll a frizurád, vagy milyen ruha van rajtad.

És hasonlítgat másokhoz, hogy ''bezzeg a nem tudom ki így és így néz ki te pedig nem''.


Mit csinálnátok?



2023. jan. 24. 12:14
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, "milyen frappáns szöveggel?" - amikor az én családtagjaim tesznek megjegyzést a külsőmre, egy mondatot szoktam válaszolni: "ne beszéljünk a külsőmről többet, hanem beszéljünk inkább a tiédről, jó?".

Ezzel egyrészt meghúzod a határt, hiszen megmondod, hogy nem akarod, hogy ez legyen a téma, de jó, mert vissza is dobja a labdát anélkül, hogy beszólnál, "mert te hogy nézel ki?". Szerencsés esetben saját maga fog elgondolkodni rajta, hogy róla miket is lehetne beszélni.

2023. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

21#: és ha arra azt válaszolnák, hogy ''én jól''?


Mert aki más külsöjét kritizálja, az rendszerint a sajátjával elégedett, azt gondolja, ő jobban néz ki mint a másik, felsőbbrendűnek hiszi magát.

2023. jan. 24. 17:39
 23/39 anonim ***** válasza:
87%

22, ebben nagyot tévedsz, aki jóban van magával testileg-lelkileg, az pont nem kritizál másokat, meg foglalkozik másokkal. Amíg másokat szidsz, abban a két percben kicsit jobban érzed magad, aztán rájössz, ugyanolyan szar az életed.

És persze, mi mást mondana, hogy ja, hát én sem vagyok tökéletes, de legalább..., na akkor lehet mondani, hogy akkor miért nem tudsz büszke lenni magadra, miért foglalkozol ennyire másokkal? Ennyire nincs életed? Vagy irigy vagy? Bármilyen beszólást ott helyben le lehet szerelni, csak nem kell szégyellősködni, meg foglalkozni a másik érzéseivel, miután ő is nagy ívben szarik a tiédre.

2023. jan. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

23#, és ha tegyük fel tényleg sikeres az ellenkező neműeknél, és tényleg azért fikáz másokat mert ennyire el van szállva magától?


Nem mindenki azért kritizál másokat, mert ennyire elégedetlen magával, hanem pont azért mert ennyire beképzelt és azt hiszi ő a legjobb, és még adják is alá a lovat, nyalnak neki.

2023. jan. 24. 18:24
 25/39 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, visszakérdezhetsz simán, hogy "mi a célod ezzel a megjegyzéssel?". A legtöbb beszólogató erre nem fog tudni mit mondani. Ha pedig csípőből visszalőne, hogy ő "jó szándékból" kritizál, akkor simán rákontrázhatsz: "miből gondolod, hogy egy felnőtt embernek, aki ismeri magát, és azt is, hogy milyen irányba szeretne fejlődni, szüksége van az ilyen visszajelzésekre?".

Aki kérdez, az irányítja a beszélgetést. Ha sarokba próbálnak szorítani, mindig kérdezz vissza.

2023. jan. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
70%

24, továbbra is áll, aki szereti önmagát és jóban van magával, az nem kritizál másokat. Akármit mutat, aki ezt csinálja, az tele van bizonytalansággal, önbizalomhiánnyal és frusztrációval, amit így próbál enyhíteni, ahelyett hogy elmenne végre terápiába mondjuk.


Nyugodtan meg lehet kérdezni, hogy tkp neki mi is a baja, hogy másokkal kell mindig foglalkoznia.

2023. jan. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
19%

,, Az ilyenek nem barátod és nem igazi család."


ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ, megjöttek a libsik, akik megreformálják a többezer éves családképet.


Mikor megy már ki a divatból ez a ,, család nem a vérben kezdődik? ,, baromság, amit toltok?

2023. jan. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
80%
Nem foglalkoznek vele.
2023. jan. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Kései Sirató ***** válasza:
5%
Gondolom, szeretnek és az a céljuk, hogy maradj egészséges, és ennek érdekében kezdj el fogyózni. Lehet, hogy tényleg érdemes lenne.
2023. jan. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
61%

A belső fejlődésére érdekében állj bele ezekbe az beszélgetésekbe. Tök jó h meg tudod fogalmazni mit érzel(a kommentekben olvastam) ha rosszul esik amit mondanak, azt is mondd el a rokonoknak. A fontos az, h magaddal rendben legyél. Min nem tudsz változtatni, azt fogadd el, amiben még tudsz, arra meg tedd meg a lépéseket...

A rokonok stílusát se vedd fel .. egyszer majd maguk is rájönnek hogy az ő házuk táján seoregessenek inkabb

2023. jan. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!