Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek mondhat ilyet egy...

Szerintetek mondhat ilyet egy báty?

Figyelt kérdés
A bátyám most lett 23, tegnap volt a “szülinapi bulija” ami egy konkrét házibuli volt. Otthon, nálunk a családi házban tartotta, anyuék Balatonra mentek, én pedig egy barátnőmhöz mentem aludni, de kérte, hogy előtte segítsek díszíteni, kaját kirakni egyebek, mert nekem “jobb a szépérzékem”. Segítettem is neki, mégiscsak a bátyám, és közben nyilván kényszeredetten beszélgettünk, vagyis ő próbált. Feltette a mindenki kedvence “mi a helyzet a fiúkkal?” kérdést. Mondtam, hogy még nem voltam randizni sem soha, szóval semmi. Ezután nem túl kedvesen megkérdezte, hogy “tehát szűz vagy?” kicsit rosszul éreztem magam, de válaszoltam, hogy igen. Kérdezte, hogy én milyen barátot szeretnék ha lehetne. Mondtam, hogy egy kedves, gondoskodó, érzelmes, megértő, és talán egy picivel idősebb (de ez opcionális) sráccal szeretnék igazán összejönni. Erre ilyen igen bunkó módon megjegyezte, hogy “Huuuh, hát nem csoda, hogy még randira sem hívtak. Az adottságaidhoz mérten lejjebb kéne adnod az elvárásaidból.” Ezután már nem szóltam inkább hozzá, de ez nem igazán esett jól, mert a többi kamasz szívatását, cukkolását megértem, de azt hittem, a bátyám meg fogja érteni, hogy ilyen “adottságokkal” is szeretnék egy az imént leírt sráccal akárcsak randizni. Tudom, hogy nem igazán vagyok “jó nő”, de azt hittem vannak más erényeim. Mármint szerintem kedves, okos, törődő és segítőkész vagyok, jól főzök, házias és kreatív vagyok, valamint érzékeny, így nagyon tudok szeretni, és emellett még hűséges is vagyok. Viszont most őszintén megbántott a bátyám, de félek, hogy igaza van, és nem is lesz barátom. Mert nekem olyan terveim vannak, amikben férj és család szerepel, de emiatt sokan meglepődtek és kinevettek már. 18L

2023. márc. 27. 00:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
94%

Az én bátyám is ilyen szemét volt. Visszaadta a sors neki.


Állj ki magadért.

2023. márc. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%

Hidd el: csodálatos vagy! Nincs veled semmi baj! Teljesen normális, amiket szeretnél, de elmondom, ilyen pasit nehéz találni, mert a legtöbb azt se tudja, mit akar. És ne tervezz ennyire előre, nem biztos, hogy az első sráccal összejön mindez, sőt... fogsz csalódni, rengeteget! De ez része a fejlődésednek!

A bátyád meg egy idióta tulok, valószínűleg nővel sem volt, csak kamuzza.

Inkább kerüld el. Nekem valamelyik bátyám ilyet mondana, tökön rúgnám. Bár én szerető családban nőttem fel, nemre is értem az ilyen bunkókat. Ez nem cukkolás, ő konkrétan beszólt neked.

2023. márc. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neked beszélgetni a batyaddal, latszik, hogy rossz a viszonyotok. Illetlen dolog megkérdezni, hogy szűz vagy-e és nem kell rá válaszolni. Ami a fiúkat illeti egy tök átlag felsorolást mondtál, csak valamibe bele akart kotni, ne vedd komolyan.
2023. márc. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
A tesód sgghülye, az elvarasaid pedig kevesek.
2023. márc. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj jól, kérdező!

Amit a bátyád mondott, az nem rólad szólt, hanem önmagáról!


A bátyádnak önmagával vannak súlyos problémái. Azért mondta ezt a degradáló szöveget neked, hogy saját önbizalomhiányát valahogy enyhítse. Valószínűleg számtalan nőtől kapott visszautasítást, és ezért akarja, hogy minden nő alacsony igényű legyen - hogy egyszer majd neki is jusson valaki.

Aki önmagával rendben van, az elismeri a másik erényeit.

Amikkel lám, te is tisztában vagy, úgyhogy alighanem neked több önbizalmad van (női mivoltodat illetően), mint neki férfi mivoltában.

Egyébként indirekt módon ő is elismerte egy erényedet:

"kérte, hogy előtte segítsek díszíteni, kaját kirakni egyebek, mert nekem “jobb a szépérzékem”".

Ugye?

Arról nem is beszélve, hogy normális esetben az ember szereti annyira a testvérét, hogy jót akar neki. Nem lehúzni akarja, hanem inkább biztatja, ill. ha sikere van, nem irigyli, hanem vele örül.

Pláne, ha pont segít neki a másik.


Egyébként hidd el, rengeteg 18-20 éves fiú van, akinek ugyanúgy nem volt még párkapcsolata, mint neked. Talán pont azért, mert ők nem nagydumás "helyi vagány csávók", hanem kedves, érzelmes, jólelkű fiatalemberek. És nem plázacicát keresnek, hanem egy kedves, törődő, segítőkész, házias nőt. Akivel egy életen át együtt lehet élni jóban-rosszban, és közösen gyerekeket lehet felnevelni.


Biztos vagyok, hogy ha nyitott szemmel jársz, meg fogod találni azokat a fiúkat, akik pont ilyen lányra vágynak!

2023. márc. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem meg bátyád valamelyik kanbarátja összebeszéltek hogy nyomozza már ki a bátyád hogy mi a helyzet.

És mivel zavarba lehettél, meg még tudatlanka tesód jól letett hogy "ezzel az adottságoddal" nem lesz így pasid, randid.


Magyarul kipuhatolta egy kanihaverjának hogy "dugható" vagy e már, vagy a herceget várod.

Bocsi de én ezt érett nőként, öregasszonyként így látom..

És a szülinapi buli készülődés....na nem véletlen akkor szedett ki belöled mindent.

Figyi, jókat mondtál, normális aranyos nő lehetsz, semmiről nem vagy lemaradva. A tesód volt tapintatlan. De ha legközelebb bárki megkérdezi hogy szűz vagy e, mondd azt hogy magànügy. Vagy azt hogy ez nem tartozik rád. Vagy ha csak kijelenti hogy szűz vagy! Mondd azt neki hogy gondolsz amit akarsz. Ez ugyanis nem tartozik senkire. Csak arra akivel te ezt meg szeretnéd osztani.

Mert innentől aztán árgus szemekkel figyel ràd meg szrtkürtöli hogy te szűz vagy és sajnos b.tatni fognak miatta.

2023. márc. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
7%

Kedves kérdező, sem a bátyáddal nincs baj, sem veled, kizárólag mindkettőtök kommunikációja hibás.


A huszonéves fiúk többségének a "biológiai programja" kb az, hogy lehetőleg minél több "jó nőt" elvigyenek a málnásba. Ezen teljesen felesleges kiakadni, ez többezeréve így van. Ez a program csak akkor szokott felülíródni, (nem mindenkinél) ha beleszeretnek egy olyan lányba, aki képes nem csak lefeküdni egy pasival, hanem minőségibb, belsőségesebb párkapcsolatra sarkallja. A fiúk többségében nincs meg ez maguktól, ezt a nőknek kell belőlük kiváltani, előcsalogatni azzal, hogy valódi értékeket képviselő nőként viselkednek, ami nem egyenlő a "jónőséggel".


A Te kommunikációt ott hibás, hogy a legrosszabb indítás, amikor egy huszonéves fiúnak felsorolod az elvárásaidat. Ettől a legtöbb fiú sikítva menekülni fog. "Mondtam, hogy egy kedves, gondoskodó, érzelmes, megértő"??? Ezt nem felsorolni kell egy fiúnak, hanem "csak" elvárni. Hidd el, sokkal vonzóbb, figyelemfelkeltőbb egy fiúnál, ha ehelyett pusztán csak annyit mondasz, olyan fiút keresek, akivel minden perbcen jól érezzük magunkat együtt, akivel sok szép élményt lehet együtt megélni, akihez jó lesz odabújni, akinek a mosolyától elolvadok, stb, stb.

Nagyon szerencsétlen kezdés felsorolni az elvárásokat, belső tulajdonságokat, mert ez kb olyan elrettentő, mint amikor egy fiú felsorolja, neki olyan nő kell, szexbomba az ágyban, de amúgy tudjon főzni, mosni, szépen takarítani is.


Az elvárásaiddal semmi baj nincs, csak a tálalással, ezt még gyakorolnod kell, de van rá bőven időd. :) Az, hogy egy fiú megfelel-e majd az elvárásaidnak, azt nem felsorolni kell, hanem kifigyelni. Úgy kell irányítani a randikat, hogy kiderüljön, lovagot fogtál-e ki, vagy csak egy disznópásztort, azok meg mehetnek tovább, de ehhez az kell, hogy Te olyan nő legyél, akit a lovagok is észrevesznek, azok pedig nem feltétlenül a "jó nők", azokat a lovagok is csak ágymelegítőnek használják.

2023. márc. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

17-es, szerintem te nagyon félreértetted a dolgot.


A kérdezőtől direktben megkérdezte a bátyja (tehát nem is a randipartnere!), hogy milyen párt szeretne, és ő mondott néhány teljesen korrekt igényt. Mi ezzel a baj? Amiket te javasoltál, azok a szövegek olyanok, mint egy balladai homály. Most őszintén, ki az, aki nem arra vágyik, hogy jól érezze magát a másikkal, hogy jó legyen a másikkal összebújni, meg jó legyen vele közös élményeket megélni? Pont ezek azok a sablonos szövegek, amiket pl. ha én hallottam volna egy nőtől fiatal, párkereső férfiként, magamban arra gondoltam volna, hogy "ez a nő maga sem tudja, mit akar, mert semmi konkrétumot nem tud mondani".

Nekem a kérdező által felsoroltakból pont az tűnik ki, hogy neki van egy stabil értékrendje, tudja milyen ember passzol hozzá és milyen nem. Márpedig ha nem egyéjszakás kalandot keres, vagy nem vergődni akar mindenféle rissz-rossz kapcsolatokban, akkor pont erre van szüksége.

2023. márc. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
12%

10.17, hidd el, Te vagy férfiban az a ritka kivétel, aki nem fut világgá egy ilyen módon megfogalmazott igény listától, amit a kérdező felsorolt, de ha egy nőnek van tartása, eleve úgy viselkedik, hogy egy fiúnak eszébe sem jut vele az egyéjszakás kaland, vagy ha mégis, tud olyan megsemmisítő módon nézni, hogy elmegy tőle a fiú kedve :)

Szerintem az is sablonos, hogy felsoroljuk, gondoskodó, érzelmes, megértő, hűséges, megbízható, stb, mert legbelül minden nő erre vágyik, csak épp ezt nem kell beletolni a férfiak arcába. Ezt kiváltani kell belőlük, nem elvárni.

2023. márc. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
85%

Mindenki magából indul ki, ergo a bátyádnak a nő egy megdugható lyuk, semmi több.


Én 23 voltam, amikor megtaláltam azt a férfit, aki elvette szüzességemet - utóbb belegondolva életem hibája volt az a kapcsolat, ám az első időkben még minden jó volt.

2023. márc. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!