Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hany gyermek az ideális...

Hany gyermek az ideális család 3,4 vagy 5? Milyen lehet sok tesoval felnőni?

Figyelt kérdés

#család #Hany fo
2023. szept. 14. 10:32
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
81%

Én csak egyre voltam kapacitálva, de aztán mégis kettő lett belőle, hogy ne maradjon testvér nélkül, valahogy felnőttem a feladathoz, jó volt így, de ennél többet biztos nem bírtam volna, se lelkileg, se anyagilag.

Érdekes olvasni azok véleményét, akik több tesóval nőttek fel, én is ismerek olyan családot, ahol négy gyereket neveltek fel, már felnőttek a gyerekek, megkérdeztem őket, hogy milyen volt, de ők is negatívan nyilatkoztak. Négy szobájuk persze nem volt, hanem a 2 fiú és a 2 lány került együtt külön szobába, de egy kamasznak katasztrófa, ha nincs saját élettere. Azóta már szerteszét rebbentek, örültek, hogy kiszabadultak otthonról a zsúfoltságból.

2023. szept. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
95%
Nekem 1. Mindennél jobban szeretem a lányomat, de én ezt a sok energiát ami a neveléséhez kelnem lennék képes már megduplázni sem.
2023. szept. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
87%

Apai nagyapámék hatan voltak testvérek. Mindenkivel megszakadt aztán a kapcsolata, az egyik nővérével ráadásul úgy nem beszéltek már évtizedek óta a haláluk előtt, hogy konkrétan egy kerületben laktak még csak nem is a két végében. Szóval a nagy család sem biztosíték arra, hogy biztosan megmaradnak néhányan egymásnak.

Szerintem egyébként legfeljebb három gyerek az ideális.

2023. szept. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
85%

Anyámék 7-en voltam.


Mindig van 1-3, aki csak ártani akar a többinek. Nem is tudom, mikor voltak utoljára mind a 7-en egy épületben.


Apámék 3-an voltak. Az egyik csak élősködik a többin.


Én szerencsére egyke vagyok.

2023. szept. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
78%
2 - 3 gyerek az átlag elfogadott. De az unokanővérem például 4 gyereket szült. Nekem 3 fiam van. Az idősebbeik 28 éves, és az iker fiaim is már 26 évesek.
2023. szept. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
79%
Unokatestvèreim öten voltak, 3 lány, két fiú. Jó testvérek voltak, nagyon összetartottak. Anyuék négyen voltak, a legidősebbel nem beszéltek. Apuék szintén négyen voltak, hol beszéltek egymással, hol meg nem. Barátnőm csak a nővérével tartotta a kapcsolatot, a két bátyjával nem beszélt.
2023. szept. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
76%

Nekem 0 db az ideális, mert gyerekmentes vagyok.

aki akar, annak 1 gyerek az ideális, mert akkor nincs igazságtalanság és kivételezés, plusz mindenre telik, amire szüksége van.

2023. szept. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
84%
(előző vagyok) semmi pozitívumot nem látok a testvérekben, én azt látom, hogy a testvérek 60%-a gyűlölködik, 40%-a közömbös, mintha idegenek lennének, kb. 0,0000001% jó testvér.
2023. szept. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
82%
Legfeljebb annyi, amennyi üres szoba van a házban. Annál többet csak felelőtlen gyerekgyártók vállalnak.
2023. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
92%
2 szerintem.
2023. szept. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!