Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesóm féléves kapcsolatban...

Tesóm féléves kapcsolatban gyereket akar? Hogy térítsem észre?

Figyelt kérdés

Összejött egy nála jóval idősebb pasival, nem tetszett ez szüleinknek se, dehát úgy voltak vele, hogy 24 éves, tiltani nem tilthatják és inkább tudnak róla, elfogadják, minthogy húgom titkolózzon.


Hétvégén volt a nagy bejelentés, hogy jegyesek és összeházasodnak... Anyukánk első gondolata az volt, hogy ugye nem lett terhes?! Mondta, hogy nem, dehogy, dehát mind a ketten úgy érzik, hogy megtalálták az igazit, együtt képzelik el a jövőt, miért várjanak, úgyis együtt élnek szinte a kapcsolatuk elejétől (3 hét után költözött hozzá).

Beszélgettem tesómmal erről, hogy hová ez a sietség, mire elmondta, hogy a pasi már nagyon szeretne gyereket, fél, hogy kifut az időből és már napi téma volt ez náluk, ő meg mondta, hogy rendben, de csak miután összeházasodtak.

Mert hogy ő is akar gyereket, fiatalon szeretne anyuka lenni és "amúgy sem találja a helyét sehol".


Utóbbiban van igazság, belekezd dolgokba, egyetemi képzésekbe, de egyikből sem lesz soha semmi, mert hamar beleun mindenben. Nincs benne kitartás, ő azonnal a ranglétra tetején akar lenni... Ő nem megy el gyakornoknak sehová, mert nem fog másoknak ugrálni. Nem megy diákmunkára, mert annyi pénzért a szemét se nyitja ki.


Nyilván ez családilag is el lett szúrva, mert mindig ő volt otthon a kicsi, én is ott segítettem neki, ahol tudtam, túlzottan vigyáztunk rá.


Szerintem fel sem fogja, mivel jár egy gyerek, hogy a gyerekvállalás nem olyan, mint egy rosszul választott egyetemi szak, hogy ha nem tetszik, majd váltok, kitalálok mást... Meg azzal jön, mekkora közöttük a szerelem, dehát könyörgöm, fél éves kapcsolatban hol nem az?

Én azt érzem, hogy neki ez egy menekülőút, mert így meglesz a kifogása, miért nem tanul, miért nem dolgozik...


2023. szept. 20. 14:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
92%

De most mit akarsz tenni?


Elmondtad a véleményed, nem érdekli, nem tudsz akkor többet csinálni, mert felnőtt ember.


Majd ha elválnak és költözik haza a gyerekkel a szüleitekhez, max. megmondod, hogy te nem segítesz sem időben, sem anyagilag.


Ennyi. Más felnőtt emberek helyett nem dönthetsz.

2023. szept. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
71%
Megint a nagytesó beleugat a dolgokba...
2023. szept. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
74%
#10: a kérdező nem csak beszélgetni szeretne, hanem az akaratát ráerőltetni.
2023. szept. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 A kérdező kommentje:
Annyira vicces, hogy ilyenkor ő a felnőtt és hajrá neki, de ha valaki kiírna hasonló kérdést, hogy huszonéves, 50-es férfivel az oldalán, és fél év után már menyasszony, a keresztvizet is leszednétek róla…
2023. szept. 20. 14:52
 25/79 anonim ***** válasza:
71%

"Az a baj, hogy úgy látom más kérdéseknél is, hogy mindig az adott kérdezők a rosszak."

. Minek írsz ki kérdést, ha aztán az oldalt fikázod?


Egyébként egy dolgot kihagysz a párhuzamoból: NEM a húgod kérdezget vadidegeneket erről, hanem Te. Nyilván jogosan veti a kérdező szemére bárki, hogy miért itt teregeti ki a szennyest, amikor ez családi ügy.


És ez az egész nem arról szól, hogy ki a rossz, hanem hogy mi a kérdés és milyen választ vár a kérdező. Ha az, hogy hogyan győzhetnéd meg a húgodat arról, hogy úgy lássa a világot, ahogyan Te szeretnéd, az több sebből vérzik (főleg mivel, ha jól értezem, egész életében ezt kellett megélnie).

Ha azt kérdeznéd, hogyan beszélhetnél a húgoddal arról, hogy kiderüljön tényleg ez számára a legjobb döntés, az egy nagyon érett és jóindulatú kérdés lenne.

2023. szept. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 A kérdező kommentje:

Bármilyen korkülönbséges kérdés van, tök mindegy, releváns-e, nekiálltok a kérdezőket szapulni ezerrel, hogy csak aranyásó, gold digger, papáztok jobbra-balra.


Olyankor valahogy nincs ez, hogy felnőtt emberek, senkinek semmi köze hozzá.

2023. szept. 20. 15:05
 27/79 anonim ***** válasza:
79%
Lebeszélni nem lehet, nem is kell. A házassági szerződést azért ajánlanám neki
2023. szept. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
8%

"Bármilyen korkülönbséges kérdés van, tök mindegy, releváns-e, nekiálltok a kérdezőket szapulni ezerrel"

. Basszus, kémszoftvert telepítettél a gépemre? Tudod, hogy ez illegális, nem?

2023. szept. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
75%

26-os, valóban, de tudod, ez a gyakori, most is a kérdezőt (Téged) kell szidni.

Kettős mérce, már utálok ide járni.

És akármennyire is nem tetszik a sok idiótának, én nem nézném tátott szájjal, ahogy belerohan a vesztébe. És nem azért, mert huszonév korkülönbség (illetve nem CSAK azért), hanem mert szerelmi bódulatban nem hozunk életre szóló döntéseket, márpedig a gyerek az életre szóló döntés (az nem házasság, az nem egyetem, az nem lakásvásárlás, hanem egy életre szól.)

Aztán én itt be is fejeztem, lehet lepontozni.

2023. szept. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem...

oké, idősebb, oké, rövid ideje vannak együtt. De ebből egyik se probléma, mert mindkettővel lehet működő kapcsolatuk.


Semmit nem tudtok a pasiról, de fúrjátok. Nyilván, ha lenne vele komoly gond, nem ezt az indokot írtad volna a kérdésbe, hanem azt, hogy elhagyott már három feleséget meg hrom gyereket, hogy lusta, nem dolgozik, a tesód csak házvezetőnőnek kell, tiltja tőletek a tesódat... Akármi. De nektek csak a kor és az idő a kifogás, ami valójában nem lehet az. Ti nem aggódtok, hanem bele akartok pofázni valamibe, amihez nincs közötök.

2023. szept. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!