Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesóm féléves kapcsolatban...

Tesóm féléves kapcsolatban gyereket akar? Hogy térítsem észre?

Figyelt kérdés

Összejött egy nála jóval idősebb pasival, nem tetszett ez szüleinknek se, dehát úgy voltak vele, hogy 24 éves, tiltani nem tilthatják és inkább tudnak róla, elfogadják, minthogy húgom titkolózzon.


Hétvégén volt a nagy bejelentés, hogy jegyesek és összeházasodnak... Anyukánk első gondolata az volt, hogy ugye nem lett terhes?! Mondta, hogy nem, dehogy, dehát mind a ketten úgy érzik, hogy megtalálták az igazit, együtt képzelik el a jövőt, miért várjanak, úgyis együtt élnek szinte a kapcsolatuk elejétől (3 hét után költözött hozzá).

Beszélgettem tesómmal erről, hogy hová ez a sietség, mire elmondta, hogy a pasi már nagyon szeretne gyereket, fél, hogy kifut az időből és már napi téma volt ez náluk, ő meg mondta, hogy rendben, de csak miután összeházasodtak.

Mert hogy ő is akar gyereket, fiatalon szeretne anyuka lenni és "amúgy sem találja a helyét sehol".


Utóbbiban van igazság, belekezd dolgokba, egyetemi képzésekbe, de egyikből sem lesz soha semmi, mert hamar beleun mindenben. Nincs benne kitartás, ő azonnal a ranglétra tetején akar lenni... Ő nem megy el gyakornoknak sehová, mert nem fog másoknak ugrálni. Nem megy diákmunkára, mert annyi pénzért a szemét se nyitja ki.


Nyilván ez családilag is el lett szúrva, mert mindig ő volt otthon a kicsi, én is ott segítettem neki, ahol tudtam, túlzottan vigyáztunk rá.


Szerintem fel sem fogja, mivel jár egy gyerek, hogy a gyerekvállalás nem olyan, mint egy rosszul választott egyetemi szak, hogy ha nem tetszik, majd váltok, kitalálok mást... Meg azzal jön, mekkora közöttük a szerelem, dehát könyörgöm, fél éves kapcsolatban hol nem az?

Én azt érzem, hogy neki ez egy menekülőút, mert így meglesz a kifogása, miért nem tanul, miért nem dolgozik...


2023. szept. 20. 14:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim válasza:
76%

Mi a párommal "terápiás" szexkapcsolat keretében jöttünk össze egyik év augusztusában, rákövetkező év júliusában megszületett az első gyerekünk, utána még kettő és ennek 15 éve és együtt vagyunk. És jól vagyunk.

Ennyit a családtervezésről :-)

Ezzel nem azt szeretném sugallni, hogy nem fontos a felelősségteljes mérlegelés és döntés, de nem elengedhetetlenül szükséges ahhoz, hogy jó irányba haladjon az ember.

Van, amikor az intuíció és a szabad áramlás többet ér...

2023. szept. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 A kérdező kommentje:

"Semmit nem tudtok a pasiról, de fúrjátok."

Tudunk bőven eleget, hidd el. De mi értelme lenne itt mocskolnom, kiteregetnem a szennyesét?

2023. szept. 20. 15:30
 33/79 anonim ***** válasza:
89%
Mondjátok meg neki, hogy rendben, felnőtt ember, az ő döntése, nem szóltok bele. De ha nem úgy alakulna ez a kapcsolat, ahogy szeretné, ti nem fogjátok a gyerekét nevelni és segítséget sem fog többet kapni annál, mint amit egy átlag nagyszülő/nagynéni nyújt. Ezt gondolja át, aztán csináljon, amit akar.
2023. szept. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
83%

De mi értelme lenne itt mocskolnom, kiteregetnem a szennyesét?


Aha, tehát gond van a pasival, de véletlenül se mondod el, csak azt, hogy idősebb. A kérdésbe nem fért bele annyi, hogy sajnos tudunk róla ezt-azt.

2023. szept. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim ***** válasza:
80%

Nem lehet senkit önmagától megmenteni, aki idióta, azzal nem tudsz mit kezdeni.


Sok ilyen hülye van, a nagy szerelemre házasodás, CSOK, gyerek, aztán 5 év múlva válás.


Az ilyenek csak a maguk kárán tanulnak!

2023. szept. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
67%
Ôssze fognak házasodni, nem pasim-csajom kapcsolatba fog szülni a húgod. Az, hogy nem fejezte be a tanulmányait, csak azért számít, mert férjhez megy? Ha szingli lenne, nem számítana? 24 éves, felnőtt, az ő döntése, senki nem szólhat bele.
2023. szept. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
74%

De még mindig nem értem, mit akarsz.


Hát mondd el neki a véleményed, szedd le róla a keresztvizet, vessz össze vele, de ettől még ő nem fog változtatni a döntésén.


Egyébként nem tudom, hogy jön ide, hogy ha a tesód tett volna fel kérdést, mindenki leszólja, ez tök îrreleváns. Nyilván nem értünk itt sem egyet a tesóddal, de nem ő kérte a véleményünk, hanem azt kérdezted, mit tegyél, erre mondtuk el, hogy semmit nem tudsz tenni az ég világon, mert felnőtt ember, ő dönt.

2023. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
50%

"akármennyire is nem tetszik a sok idiótának, én nem nézném tátott szájjal, ahogy belerohan a vesztébe"


Mert mit csinálnál, ott állnál, mikor dugnak?

2023. szept. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 anonim ***** válasza:
10%
Téríteni a Nasa szokott.
2023. szept. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
84%
Lehet megkérdezném, akármennyit is fog qrvaanyázni, hogy: "Húgi, azt ugye tudod, hogy a gyereket nem tudod visszacsinálni, ha rájössz, hogy az anyaság jóval nagyobb meló, mint ahogy te azt elképzelted?"
2023. szept. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!