Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesóm féléves kapcsolatban...

Tesóm féléves kapcsolatban gyereket akar? Hogy térítsem észre?

Figyelt kérdés

Összejött egy nála jóval idősebb pasival, nem tetszett ez szüleinknek se, dehát úgy voltak vele, hogy 24 éves, tiltani nem tilthatják és inkább tudnak róla, elfogadják, minthogy húgom titkolózzon.


Hétvégén volt a nagy bejelentés, hogy jegyesek és összeházasodnak... Anyukánk első gondolata az volt, hogy ugye nem lett terhes?! Mondta, hogy nem, dehogy, dehát mind a ketten úgy érzik, hogy megtalálták az igazit, együtt képzelik el a jövőt, miért várjanak, úgyis együtt élnek szinte a kapcsolatuk elejétől (3 hét után költözött hozzá).

Beszélgettem tesómmal erről, hogy hová ez a sietség, mire elmondta, hogy a pasi már nagyon szeretne gyereket, fél, hogy kifut az időből és már napi téma volt ez náluk, ő meg mondta, hogy rendben, de csak miután összeházasodtak.

Mert hogy ő is akar gyereket, fiatalon szeretne anyuka lenni és "amúgy sem találja a helyét sehol".


Utóbbiban van igazság, belekezd dolgokba, egyetemi képzésekbe, de egyikből sem lesz soha semmi, mert hamar beleun mindenben. Nincs benne kitartás, ő azonnal a ranglétra tetején akar lenni... Ő nem megy el gyakornoknak sehová, mert nem fog másoknak ugrálni. Nem megy diákmunkára, mert annyi pénzért a szemét se nyitja ki.


Nyilván ez családilag is el lett szúrva, mert mindig ő volt otthon a kicsi, én is ott segítettem neki, ahol tudtam, túlzottan vigyáztunk rá.


Szerintem fel sem fogja, mivel jár egy gyerek, hogy a gyerekvállalás nem olyan, mint egy rosszul választott egyetemi szak, hogy ha nem tetszik, majd váltok, kitalálok mást... Meg azzal jön, mekkora közöttük a szerelem, dehát könyörgöm, fél éves kapcsolatban hol nem az?

Én azt érzem, hogy neki ez egy menekülőút, mert így meglesz a kifogása, miért nem tanul, miért nem dolgozik...


2023. szept. 20. 14:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
82%
Felelotlenseg feleves kapcsolatba gyereket csinalni, pont. Lehet errol velemenyed kerdezo, meg is mondhatod a testverednek (felteve ha kerdezi) de nem szabhatod meg, mit tegyen vagy ne tegyen. Azt megmondhatod, hogy ne koltozzon a nyakatokra ha egyedul marad a gyerekkel, es nem kotelesseged penzelni sem. A tobbi meg az o dolga, ugy cseszi el az eletet, ahogy akarja.
2023. szept. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
17%

"Rövid" válaszom. Sehogy. Nem ismerlek titeket. Nektek kéne ismernetek egymást, hogy erről tudjatok szeretettel, empátiával beszélgetni. De az sincs meg. Itt kérdezgetsz, mert semmilyen kommunikációs stratégiát nem sikerült örökölnötök. Ez egy diszfunkcionális család. Hál istennek. Legyen már vége ennek az emberektől szenvedő országnak.

A gond ez.

2023. szept. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
70%

Komoly válaszok... Azért kíváncsi lennék, ha ennek a sok okosnak a lánya beállítana az 50 körüli pasival, hogy ráfagyna a mosoly az arcukra!

Sajnos, kérdező, nem tehetsz semmit... A húgod még felnőttként is egy elkényeztetett 14 éves csitri szintjén van és azt hiszi, a világ szép és rózsaszín... Hiába mondasz neki bármit, mert úgysem fogja magát meggondolni...

A válaszadók is érdekesek... Elolvastátok egyáltalán, hogy a csaj otthon van, nem csinál semmit - tehát semmi jövőképe nincs a szülésen kívül - és ez titeket nem zavar...?

Bezzeg, ha pasi lenne ugyanígy, akkor már mennének a "Semmirekellő mamahoteles! Ez is csak a semmibe akar szülni gyereket felelőtlenül..." szövegek...

Gyanítom, a pasas sem árufeltöltő, hanem van ott della dögivel! Nem véletlen ez a nagy szerelem...😅

Abban is biztos vagyok, hogy a pátyolgató kommentelők is szinte mind nők, akik ugyanígy golddiggerek - vagy szeretnének lenni! 😄

2023. szept. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 Kólauborkával ***** válasza:
79%

Tényleg nem tudsz vele mit csinálni sajnos. Felnött ember saját jogokkal (és kötelezettségekkel).

Aki azt írta beszéljétek meg, hogy persze, csinálja, de ha bármi nem úgy sül el ahogy tervezve van, akkor nem ti fogjátok felnevelni a gyermeket, magának (magunak) szül, nem nektek, talán ez a legdiplomatikusabb.

Egyébként 24es kor szerintem is pont jó egy nönek szülésre, most minek húzza, ha ahogy írod úgy sem találja meg magát az önfejlesztésben. Amennyiben állításod alapján több egyetemet ott hagyott, gondolod majd a 10.-et fejezi be? Én olyanról még nem hallottam.

Szóval csak szeressétek, támogassátok miután egyszer kultúráltan kifejeztétek ellenérzéseteket, és persze a jövövel lapcsolatos kilátásokat is felvázoltátok neki, ha balul sülne el a dolog. Többet nem tudsz tenni, jogilag legalábbis.

2023. szept. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
33%
Akik 10 éve ismeri egymást, azok is elválhatnak. Ezt nem lehet tudni előre, de lehetnek előjelek.
2023. szept. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
42%
Viszont 50 év nem jó kor apának. Mármint ha igazi apa akar lenni, nem lejárt spermát akar csak hozzáadni a dologhoz.
2023. szept. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
86%

"Abban is biztos vagyok, hogy a pátyolgató kommentelők is szinte mind nők, akik ugyanígy golddiggerek - vagy szeretnének lenni!"


De ki pátyolgatta itt amúgy a kérdező testvérét? Senki. Annyi lett leírva, hogy tetszik vagy sem, ebbe a kérdezőnek nincs beleszólása, ergo semmit nem tud tenni a helyzettel, mert nyilván nem az ő nemtetszése alapján vállal majd gyereket a testvére, hiszen mint írtuk, felnőtt(!) ember, aki maga dönt. Nem az anyja, testvére, kutyája dönt helyette, mert nem tetszik nekik a helyzet.


És ez független attól, jó dolgot csinál-e a csaj. Ha elcseszi az életét, azt is megteheti. A kérdező akkor sem tud mit tenni, max. összeveszik vele.

2023. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
93%
A férjem kisebb húga hadonlóan cselekedett, kicsit kevesebb a korkülönbség. Felnőtteset játszott, most meg megy a sírás, hogy rajtuk senki sem segít. Nem vigyázunk a gyerekre, miattunk nem talál munkát, nem tudnak kettesben lenni, az idős rokonok szerint mi vagyunk a rohadékok, mert irigyek vagyunk rájuk, azért nem segítünk. Kölcsönkérnek, aztán panaszkodnak, hogy miattunk nem tudnak nyaralni menni, mert visszakértük, pedig nekünk van. Szóval kitartást előre is.😃
2023. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
86%

Hidd el, nem fogod tudni észhez téríteni. A legkisebb tesók általában ilyenek. Az én húgom is. A hibáiból sem tanul soha, kapja a pofonokat az életben. Igen, nehéz szó nélkül nézni, de tényleg az ő élete.

Inkább reméld, hogy talán jól sül el. Mást nem tehettek.

2023. szept. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:
83%

Én sem pátyolgattam, de egy 24 éves felnőtt maga dönt az életéről. A kérdező testvére már amúgy is együtt él a pasijával, mennyivel lenne jobb, ha nem házasodnának össze? A jelentős korkülönbség akkor is fennállna. A hugica ebben a házasságban látja a megoldást, meglesz a gyerek, se tanulni, se dolgozni nem kell. Nem lehet vele mit kezdeni.

N

2023. szept. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!