Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesóm féléves kapcsolatban...

Tesóm féléves kapcsolatban gyereket akar? Hogy térítsem észre?

Figyelt kérdés

Összejött egy nála jóval idősebb pasival, nem tetszett ez szüleinknek se, dehát úgy voltak vele, hogy 24 éves, tiltani nem tilthatják és inkább tudnak róla, elfogadják, minthogy húgom titkolózzon.


Hétvégén volt a nagy bejelentés, hogy jegyesek és összeházasodnak... Anyukánk első gondolata az volt, hogy ugye nem lett terhes?! Mondta, hogy nem, dehogy, dehát mind a ketten úgy érzik, hogy megtalálták az igazit, együtt képzelik el a jövőt, miért várjanak, úgyis együtt élnek szinte a kapcsolatuk elejétől (3 hét után költözött hozzá).

Beszélgettem tesómmal erről, hogy hová ez a sietség, mire elmondta, hogy a pasi már nagyon szeretne gyereket, fél, hogy kifut az időből és már napi téma volt ez náluk, ő meg mondta, hogy rendben, de csak miután összeházasodtak.

Mert hogy ő is akar gyereket, fiatalon szeretne anyuka lenni és "amúgy sem találja a helyét sehol".


Utóbbiban van igazság, belekezd dolgokba, egyetemi képzésekbe, de egyikből sem lesz soha semmi, mert hamar beleun mindenben. Nincs benne kitartás, ő azonnal a ranglétra tetején akar lenni... Ő nem megy el gyakornoknak sehová, mert nem fog másoknak ugrálni. Nem megy diákmunkára, mert annyi pénzért a szemét se nyitja ki.


Nyilván ez családilag is el lett szúrva, mert mindig ő volt otthon a kicsi, én is ott segítettem neki, ahol tudtam, túlzottan vigyáztunk rá.


Szerintem fel sem fogja, mivel jár egy gyerek, hogy a gyerekvállalás nem olyan, mint egy rosszul választott egyetemi szak, hogy ha nem tetszik, majd váltok, kitalálok mást... Meg azzal jön, mekkora közöttük a szerelem, dehát könyörgöm, fél éves kapcsolatban hol nem az?

Én azt érzem, hogy neki ez egy menekülőút, mert így meglesz a kifogása, miért nem tanul, miért nem dolgozik...


2023. szept. 20. 14:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
95%

Tesom is így járt , csak ő férfi. Ott nem volt korkülönbség szimplán a csaj már gyereket akart és talált egy pali madarat. Én segíteni nem tudtam és nem is akartam. Ő az öcsém most már a bátyámnak néz ki olyan leharcolt. Adjon egy pacsit magának.

Igazából értem az aggályaid, de nem fogsz tudni segíteni , mert te leszel az ellenség ha elmondod az aggodalmad a tesodnak. Láthatod még gyakorin a kérdésed is milyen ellenszenvet váltott ki egyesekben.

2023. szept. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
96%

Alapvetően igazad van. Persze, ilyenkor mindenki leírja hogy náluk 20 év a körkülönbség, 2 hét után házasodtak, és mégis 50 éve házasok. A valóságban meg ez a kivétel és amit a húgod készül csinálni annak 99% hogy rossz vége lesz.

Ugyanakkor abban a többieknek van igaza, hogy nem fogjátok tudni lebeszélni. Annyit tehettek, hogy megmondjátok hogy majd ha válik a tatától nem fogjátok támogatni sem anyagilag, sem lakahatásilag. De mivel a leírás alapján a húgod egy felelőtlen 15 éves szintjén van, nem fogja ez érdekelni mert nem hajlandó reálisan gondolkozni. Ráadásul mivel semmit nem képes elérni az életben, gondoja a gyerekvállalás majd jó kis ürügy lesz arra hogy továbbra se tanuljon vagy dolgozzon semmit. Úgyis be fogja szopni, mert egy gyerek 24 órás munka, csak aki hülye az sajnos ezt nem látja át előre. Plusz ha eddig nem sikerült megtanítani gondolkozni, akkor már késő. Aki egyszerre hülye és lusta is, azon nem lehet segíteni. Ha most nem egy tatának szülne gyereket egy lófsznyi kapcsolatba, akkor előbb-utóbb más ostobaságot csinálna. Hagyjátok rá. Mást nem tehettek.

2023. szept. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
87%

Hasonlót csinált egy családtag 30 évesen. Már akkor sem volt nagy karrierje, az anyjával is lakott, így akarta megfogni a palit. Tudod mi lett? 14 év telt el azóta, a gyereket a háta közepére nem kívánja, pénze is csak az örökségből van, amit amúgy meg sem érdemel mellékesen, mert az anyjával is ugyanúgy bánt mint a gyerekével. /ocsmányul

Azt mondani sem kell hogy a pasi már nincs a képben. Évente ötször ha a gyerekkel van.

Persze vannak sikersztorik, de nem az a többség.


Tenni semmit nem tudsz. Nézd meg az itteni válaszokat. Bár tény hogy 10 év kapcsolat sem garancia Én is el lettem kényeztetve , de már 17 éves korom óta magam intézem az ügyeimet és próbálok pénzt összerakni hogy legyen jövőm. A helyemet én is nehezen találom, de ettől még nem kell félbehagyni a dolgokat. 🤷🏼‍♀️

2023. szept. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:
93%

A korkülönbséget lesz.rom, a kérdező tesójával van gebasz. Nem azzal hogy fiatalon vállalna gyereket. Azzal sincs bajom, ha nem dolgozik és háztartásbeli lesz. A baj az, hogy a gyerekkel nem lehet megcsinálni hogy arra is ráun fél év múlva, mint mindenre. Azt ne feledjük hogy a tesóját ismeri, valószínű nem alaptalanul fél. Ha mindent felbehagy nagy eséllyel besokall ebből is.

A gyerekem a mindenem nekem is, az életem értelme, de!! nem egy pótlék, ami megoldja a gondjaimat, a rossz munkahelyet, az életcél hianyát , ahogy egy sz.r kapcsolatot sem javít meg, nem azért születik szerencsétlen. Persze mondhatjuk hogy semmi köze hozzá, valszeg nem is fog tudni hatni a tesójára, de nehogymár az legyen a normális hogy nem foglalkozunk a családtagokkal. Itt legalább 2 ember élete tönkremehet.

Kérdező, sokat nem tudsz tenni, beszélgessetek sokat, ne erőszakosan és ne úgy hogy ellenségesnek tűnj. Inkább kérdezgesd hogy mit gondol milyen lesz, mik a tervei stb.

2023. szept. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
0%
Ne kavarj bele.
2023. szept. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglalkoznék vele. Ha csak ennyi a célja, hogy ellés, mindegy kinek, mennyi ismeretség után,azzal nem lehet mit kezdeni. Annyit azért közölnék vele, ha mégsem jönne össze a nagy szerelem, akkor így járt. Oldja majd meg egyedül, ahogyan akarja.Ha potyogtatni tudott a semmire, akkor a következményeit is vállalnia kell majd egyedül. De a gyereket azért előre sajnálom, hiszen teljesen vétlen lesz az anyja ostoba, felelőtlen döntésében.
2023. szept. 21. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:
81%
Vigyázzon valamelyik barátnője gyerekére 1 hétig. Vagy vegyenek kölyökkutyát és gondozzák. Hamar elmegy a kedve az egésztől.
2023. szept. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
82%
57-es, de miért tenné ezeket? Mert a kérdező mondja neki?
2023. szept. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:
100%
Javasolhatja neki. Mint gyakorlást, próbát. Hogya hugi tisztába jöhessen magával. Ha szépen tálalja, hugi vevő lesz rá.
2023. szept. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 A kérdező kommentje:

Volt már kutyája, van is, évekig könyörgött érte. Mikor elment egyetemre és elköltözött, kapott egyet, mert “annyira magányos a lakásban”.

A kutya 2 hét után már anyukáméknál volt, azóta is ott él boldogan.

2023. szept. 21. 08:56
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!