Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg ekkorát hibáztam?

Tényleg ekkorát hibáztam?

Figyelt kérdés
hárman vagyunk testvérek, van egy nővérem és egy húgom. Mindkettőjük családos, nővéremnek van két lánya, egy 8 éves és egy 10 hónapos. Húgomnak két fia, egy 3 éves és egy 6 hónapos. Küldtem nővérem nagylányának, és húgom nagyobbb kisfiának mikuláscsomagot postán. A kisebbeknek nem, mivel még édességet nem ehetnek, bébiételt, babakekszet meg nem akartam a csomagba beletenni, mint ahogy képeskönyvet vagy valami játékot sem, mert karácsonyra gondoltam játékot adni a számukra. Nővérem vérig sértődött, hogy a kisebb semmit sem kapott, és lemondta a családi karácsonyra a részvételüket, amit idén én rendeztem volna. Természetesen nem a szemembe mondta hanem húgom fecsegte el az igazi okot. Tényleg ekkorát hibáztam?

dec. 11. 12:12
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
90%
A nővéred egy idióta. Röhögd ki. Ennyit ér. Ha emiatt nem jön karácsonyozni, akkor duzzogjon otthon nyugodtan.
dec. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
66%
Durva a reakciója, de azért kitalálhattál volna valamit, hogy a kicsi is kapjon ajándékot.
dec. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
83%
Nézd, átlag szülő egyformán kezeli a gyerekeit és másoktól is azt várja el, tehát valahol érthető, ha xarul esett neki, hogy q kisebb gyerek nem kapott semmit. Az viszont nem kis túlzás, hogy emiatt lemondta a karácsonyi ünneplést.
dec. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
82%

Kétgyerekes szülőként mondom: nem hibáztál.

Ha jól értem, messze laknak, tehát csak postán lehetett volna küldeni. Logikus, hogy nem akartál ennivalót küldeni.

Az meg egészen durva reagálás, hogy emiatt nem jön a családi karácsonyra.

Szerintem eddig is utált, csak most jól jött neki ez az alkalom, hogy lemondja a részvételt.

Én ezek után a karácsonyra neki szánt ajándékot odaadnám a húgom gyerekeinek. És mostantól a nővéremet nem keresném, nem ajándékoznék a gyerekeinek sem, meg neki sem. Ilyen rosszindulatú emberrel nem akarnám tartani a kapcsolatot.

dec. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
51%

"Logikus, hogy nem akartál ennivalót küldeni."



Mert q mikulascsomagban nem élelmiszer van, ugye.... Nyugodtan mehetett volna a babakeksz egy mikulás zacskóba ws meg lett volna oldva q problema

dec. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem mit problémázol ezen kérdező. Aki ilyen sértődékeny az jobb is ha nem vesz részt egy karácsonyi összejövetelen. Gyötrődjön otthon az ilyen. Ez kb a vicc kategória amit a nővéred csinál.
dec. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:
Azért problémázok mert rosszulesik, hogy nem a szemembe mondja, szembesíteni meg nem szembesíthetem azzal, hogy tudom az igazi okot. Attól fél hogy a kicsi nem kapna karácsonyra sem ajándékot, holott már megvan véve mindegyik gyerkőcnek.
dec. 11. 12:32
 8/54 anonim ***** válasza:
90%
Érezzétek jól magatokat nélküle karácsonykor.
dec. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
87%
Nem hibáztál. Örülhetett volna annak is, hogy egyáltalán küldtél ajándékot! Nem hogy még azon sértődik meg, hogy mit nem küldtél. Ez az ember tuti nem szeret téged, ne haragudj. Ez nem normális hozzáállás. Meg hogy utána még a hátad mögött ki is beszél. Gusztustalan az egész.
dec. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:
Már évek óta nincs családi karácsony, mert nővéremnek sok lenne anyagilag. Gondoltam idéntől felélesztem ezt a hagyományt, de úgy néz ki nem fog összejönni.
dec. 11. 12:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!