Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg ekkorát hibáztam?

Tényleg ekkorát hibáztam?

Figyelt kérdés
hárman vagyunk testvérek, van egy nővérem és egy húgom. Mindkettőjük családos, nővéremnek van két lánya, egy 8 éves és egy 10 hónapos. Húgomnak két fia, egy 3 éves és egy 6 hónapos. Küldtem nővérem nagylányának, és húgom nagyobbb kisfiának mikuláscsomagot postán. A kisebbeknek nem, mivel még édességet nem ehetnek, bébiételt, babakekszet meg nem akartam a csomagba beletenni, mint ahogy képeskönyvet vagy valami játékot sem, mert karácsonyra gondoltam játékot adni a számukra. Nővérem vérig sértődött, hogy a kisebb semmit sem kapott, és lemondta a családi karácsonyra a részvételüket, amit idén én rendeztem volna. Természetesen nem a szemembe mondta hanem húgom fecsegte el az igazi okot. Tényleg ekkorát hibáztam?

dec. 11. 12:12
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
19%
Küldhettél volna egy plüsst és ennyi vagy egy csomag babakekszet vagy csak küldesz mikulás csomagot max nagy eszi meg...
dec. 12. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdeklne ilyen hisztimari. Akkor nem jön, nagy ügy, a családi karácsonoyzás meg szép dolog, csak éppen

- a házigazda beleszakad anyagilag

- a meghívottak jó részének semmi kedve amúgy elmenni, inkább maradna otthon nyugiban

- úgyis csak a bájolgás megy úgy általánosságban, az meg csak felesleges időpocsékolás

dec. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyi, a tesód simán csak meg akart már végre sértődni valamin. Ha babakekszet küldesz, akkor azon sértődik meg.

Ez a csakazérisegyüttboldogcsalád összejövetel valószínűleg nem csak az anyagiak miatt sikkadt el. Még az őszinteség sem megy, most komolyan ott akarsz állni házitündérkedni egy rakás kellemetlen ember között?

Amikor a fiam született, én megmondtam mindenkinek mit hozhatnak és mit nem, mert pici volt a lakásunk és megmondtam, hogy nem gyűjtjük a lomokat. Volt akinek ez volt sértő, mert szerinte igenis kell a hatezredik plüss is, kell a csilingelő anyagyilkos játék, méretben véletlenül se passzoló ruha stb. Meg a kéretlen tanács.

Később a mikulásos bulikor már egy éves volt a fiam, direkt elmondtam mindenkinek, hogy aki hoz csak gyümölcsöt hozzon, mert allergiái vannak és semmi kedvem nincs az összetevőlistát bogarászni. Persze itt is bepróbálkozott a dédi, hogy ugyan már mégis milyen dolog a szójaallergia, majd kicsit kipöttyösödik, hát el ne vegyem már a csokit tőle.

Na egy szó, mint száz, ha nem jön akkor nem jön. Mondd el neki őszintén, hogy miért nem küldtél semmit, ne kavarjátok a fekáliát. A legnagyobb ajándék az őszinte kapcsolat, nem kell továbbörökíteni a rossz példát..

dec. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 A kérdező kommentje:
Próbáltam vele megbeszélni a dolgot, csak még nagyobb sértődés lett belőle. Azt mondta bármit merek küldeni karácsonyra a gyerekeinek azt nem veszi át, hanem visszaküldi. :(
dec. 12. 14:57
 45/54 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hagyd csak, hadd főjön a levében. Felesleges foglalkozni vele, neki balhé kellett.
dec. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
100%
44/ na jó, hát nem teljesen komplett a tesód, meg ne haragudj. Vagy van valami baja, amit rajtad vezet le.
dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez esetben tiszteletben tartanám a kérését, és nem küldenék nekik semmit. Gyanítom, jobb lesz nélkülük a karácsonyotok!
dec. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
54%
kérdező, arra nem reagáltál, hogy tényleg, kicsit se esne rosszul, ha te senkitől nem kapnál karácsonyra semmit csak a férjed, azzal a felkiáltással neked úgyis megvan mindened nem kell semmi?
dec. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
96%

Igen, az elmúlt 10 évben már leeshetett volna a tantusz, hogy bármit csinálsz a gyerekkel kapcsolatban, az ugyanannyira szól a szülőnek is, mint magának a gyereknek.

Ilyenek ezek a momzillák.

Jobb is, ha az ilyen primitív idiótáktól távol maradsz

dec. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
23%
49es, ez nem momzillaság. Ennyi erővel te se kapj senkitől ajándékot, csak a férjed, és ha szóvá mered tenni hogy ez rosszul esik, mindenki csak vonogassa a vállát, hogy neked úgyse kell semmi mert mindened megvan. És persze a férjed is értsen velük egyet, és bontogassa melletted az ajándékait
dec. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!