Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg ekkorát hibáztam?

Tényleg ekkorát hibáztam?

Figyelt kérdés
hárman vagyunk testvérek, van egy nővérem és egy húgom. Mindkettőjük családos, nővéremnek van két lánya, egy 8 éves és egy 10 hónapos. Húgomnak két fia, egy 3 éves és egy 6 hónapos. Küldtem nővérem nagylányának, és húgom nagyobbb kisfiának mikuláscsomagot postán. A kisebbeknek nem, mivel még édességet nem ehetnek, bébiételt, babakekszet meg nem akartam a csomagba beletenni, mint ahogy képeskönyvet vagy valami játékot sem, mert karácsonyra gondoltam játékot adni a számukra. Nővérem vérig sértődött, hogy a kisebb semmit sem kapott, és lemondta a családi karácsonyra a részvételüket, amit idén én rendeztem volna. Természetesen nem a szemembe mondta hanem húgom fecsegte el az igazi okot. Tényleg ekkorát hibáztam?

dec. 11. 12:12
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, még annyit kérdeznék: a húgod egyértelműen állást foglalt a nővéred és közted levő konfliktusban? Ha igen, melyikőtökkel ért egyet? Ha veled ért egyet, nem próbálta győzködni a nővéredet, hogy nem helyes, ahogyan lereagálja?

A nővéred máskor is ilyen sértődékeny volt, aki örült, ha konfliktust szíthatott?

dec. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:
Húgom egyáltalán nem bántódott meg, hogy az ő kisebb fia sem kapott semmit, érti hogy miért nem vettem, vagy hogy miért cselekedtem így. Mellettem állt ki, hogy én sem azért csináltam mert ki akarnék vele tolni, vagy ekkora gerinctelen csúszómászó lennék. Sértődékeny volt mindig is a nővérem, hogy volt arra példa hogy elhívta telefonon magunkhoz a kereszttesónkat, és mikorra ő odaért hozzánk, már vmi miatt bedurcizott, és teljesen flegma volt vele.
dec. 11. 16:23
 33/54 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező, neked hogy esne ha az egyik gyereked nyiltan máshogy kezelné valamelyik rokon?
dec. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező, gondolj bele, hogy esne, ha csak a párod kapna ajándékokat, te senkitől semmit, mondván neked úgyis megvan mindened felesleges rád költeni, még egy csokit se érdemelsz, a legközelebbi rokonaidtól se. Őszintén, egy picit se esne rosszul?
dec. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:
De nem akartam őt másképp kezelni. És ez már a szavaim kiforgatása hogy felesleges rá költeni, mert ezt egy szóval se mondtam.
dec. 11. 18:04
 36/54 anonim ***** válasza:
11%
Kérdező, ha nem tartottad volna feleslegesnek költeni rá, egy babakekszet beletettél volna neki egy zacskóba.
dec. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, megjelent néhány kötekedő troll.

Ne vitatkozz velük, nem érdemes.

A lényeges dolgokat már leírták, leírtuk az előző oldalakon. Érdemben már úgysem lehet semmit hozzátenni.

dec. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
80%

Ha jól érzem az azóta írt válaszaidból, érzed, hogy csinálhattad volna ezt jobban. A nővéred persze nagyon túlreagálta, ahogy írta is a többség. Sajnos tényleg nem túl szerencsés kihagyni a többi gyereket, képzeld bele kicsit az ő helyzetébe, anyukaként szeretne igazságos lenni a gyerekekkel. De túlreagálta, ezen nincs mit szépíteni.


Több lehetőséged van, rajtad múlik, most mit lépsz.


Az egyik, hogy ennyiben hagyod, tüske marad mindenkiben. Évek alatt gyűlni fog a sok sérelem, sajnos lássuk be, valószínűleg nem ez volt az első sértődése a nővérednek, és nem is az utolsó...


A másik, hogy konfrontálódsz, megkérdezed a nővéred, miért sértődött meg ezen. Közben azért elnézést kérhetsz tőle, hogy félrement a Mikulás ajándék, nem ez volt a szándékod. Ezzel sajnos bemártod a húgod, így vele is feszültséget lenne, szerintem ezt te sem szeretnéd.


A harmadik, hogy kedves leszel, kicsit trükközöl. Írsz a nővérednek, hogy sajnálod, hogy nem tudnak jönni, máskor mikor lenne alkalmas, mert szeretnéd odaadni a karácsonyi ajándékokat a gyerekeknek, nekik (ha felnőtteknek is ajándékoznak). Valószínűleg elutasítja majd a nővéred az ötletet, ne add fel azért elsőre. Ha többedjére is elutasít, akkor te mindent megtettél, tiszta lehet a lelkiismereted.


Gratula az eljegyzésedhez egyébként, sok boldogságot!


Nem ijesztegetésnek, de arra készülj fel, hogy a nővéred lehet nem fog örülni a hírnek, például panaszkodni fog, hogy nekik anyagilag nem fér bele, hogy elmenjenek az esküvőtökre. Hiszen azt írtad, ez volt az indok a karácsonyozás hiányára is. Csak ne lepődj meg, nekünk is volt pár ilyen rokon. Mi őszintén megbeszéltük, megkértük őket, hogy ne hozzanak ajándékot az esküvőre, a részvételük a fontos. És komolyan is gondoltuk.


Neked is legyen kész válaszod erre az opcióra, ha a nővéred húzza a száját az esküvőre. Azért írom, hogy ne ronthassa el az örömöd, amikor bejelentitek neki a hírt, nem bántásból, de sajnos a nővéred olyannak tűnik, aki hajlamos elrontani a másik örömét, ne engedd!

dec. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
95%

Az én tesóm azon sértődött meg, mert tavaly megkérdeztük, mit vigyünk a gyerekeinek, és a nagyobbról elmondta, mire vágyik, a kicsire meg azt, hogy nagyon kicsi még (2 hónapos volt karácsonykor), neki csak valami hasznos dolgot vigyünk. Aztán vittük a nagynak, amit kért, a kicsire meg egy szett ruhát, ami pont jó is volt rá, erre ott húzgálta a tesóm a szemöldökét, hogy ez milyen dolog már, valami ajándékosabbat is ki lehetett volna találni.


Aki meg akar sértődni, az meg is fog.

dec. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
97%
Rá kell hagyni, főleg ilyen sértődésnél.
dec. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!