Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg ekkorát hibáztam?

Tényleg ekkorát hibáztam?

Figyelt kérdés
hárman vagyunk testvérek, van egy nővérem és egy húgom. Mindkettőjük családos, nővéremnek van két lánya, egy 8 éves és egy 10 hónapos. Húgomnak két fia, egy 3 éves és egy 6 hónapos. Küldtem nővérem nagylányának, és húgom nagyobbb kisfiának mikuláscsomagot postán. A kisebbeknek nem, mivel még édességet nem ehetnek, bébiételt, babakekszet meg nem akartam a csomagba beletenni, mint ahogy képeskönyvet vagy valami játékot sem, mert karácsonyra gondoltam játékot adni a számukra. Nővérem vérig sértődött, hogy a kisebb semmit sem kapott, és lemondta a családi karácsonyra a részvételüket, amit idén én rendeztem volna. Természetesen nem a szemembe mondta hanem húgom fecsegte el az igazi okot. Tényleg ekkorát hibáztam?

dec. 11. 12:12
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
89%

Ez hulye, mar bocs :D

8 honapos a kisfiam, en meg direkt meg is kertem a csaladot, hogy mikulasra ne vegyenek semmit. Karacsonyra is maximum ruhat hozzanak, de az se baj, ha semmit.

Jatekok mar vannak, nem szeretnek egy milliot beloluk, edesseget max mi ennenk meg, arra meg nincs igenyem..:D


Nem is ertem, tenyleg.

dec. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
44%

Én megértem a nővéredet, mert a nagyobb gyerek miatt, aki hisz még a Mikulásban, mindig kapott nálunk ajándékot az aktuális baba is. Az alig félévesem adventnaptárt is kapott, kölesgolyókat dugtam bele. Marha ciki elmagyarázni egy gyereknek, hogy a kistesója rossz volt-e, és azért nincs ajándék. Nyugodtan küldhettél volna a nagy csokija mellé valami babakekszet, gyümölcspürét, gabonapépet, annyi nem törékeny, babáknak való kaja kapható.

A reakciója valóban túlzó az én ízlésemnek, de a problémáját megértem.

dec. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
91%

Ez csak hiszti a részéről, egy felnagyított baromság, dráma a kis életkéjében. Ha nem történik semmi, kreál.


Az én nővérem is ilyen, volt hogy azért sértődött meg és vonult haza családostul egy családi ünneplésről, mert volt hatféle kaja, de pont az ő kedvence nem, és ezt személyes sértésnek vette...

dec. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
61%

"Természetesen nem a szemembe mondta hanem húgom fecsegte el az igazi okot."

Ennyire nem tudtok egymással őszintén beszélni? A harmadik meg "elfecsegi", a háta mögött?

Valami nagyon nem OK nálatok.

dec. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
36%

"Természetesen nem a szemembe mondta" Természetesen. Erre számítottál. Akkor most?

25 voltam.

dec. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
77%

Nyilván a húgának puffogott a nővére, ő meg szerette volna látni az érem másik oldalát is, ezért megkérdezte erről a kérdezőt.

Mondjuk az érdekes, hogy mit jelent az, hogy lemondta a karácsonyi részvételét. Lemondani annak lehet, aki azt szervezi vagy max. vele együtt lakó családtagnak. Ha a húg ezt nem mondja vissza, akkor a kérdező vár még plusz négy főt hiába az asztalhoz? Vagy a kérdezőt is felhívta volna a nővére még karácsony előtt emiatt?

dec. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:

Jelezte természetesen nekem is a mai napon a nővérem hogy nem tudnak jönni, de teljesen más indokot mondott, ezután írt a húgom hogy ne akadjak ki, de amit írt a nővérünk az nem igaz, nem ez az igazi indok, más miatt nem fognak jönni.


Azt is megértem hogy sokan viszolyogtok, meg hánytok attól, ha a családtagok nem tudnak problémákat kezelni, és egymásnak panaszkodnak a másikra. Ilyen családban nőttünk fel, ez volt már a nagyszülői minta is, nemhogy a szülői. Ebben vagyok én más, csak nem szeretném letámadni a nővérem ezzel a titokkal, és kellemetlen helyzetbe hozni a húgomat. :/

dec. 11. 13:35
 28/54 anonim ***** válasza:
92%
Ha beszállsz a játékukba, semmi nem fog változni.
dec. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
71%
Akkor pl. azt megteheted, hogy aki ott van karácsonykor, azt meghívod az esküvődre, a nővéred gyerekeinek ajándékát meg félre rakod. Aztán utána felhívod, hogy szívesen látnád más alkalommal, ha pont karácsonykor nem volt nekik alkalmas. Már csak azért is, hogy a gyerekek ajándékát odaadhasd. Ha nem hajlandó eljönni hozzátok, akkor nem kell erőltetni. Akkor majd megtudja mástól azt is, hogy neked esküvőd lesz és mindenki meg lett hívva, aki ott volt. Ebből le fog esni neki, hogy mit rontott el azzal, hogy nem ment el.
dec. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarnál ilyen emberekkel egy kényszeredett, közös karácsonyt?
dec. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!