Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nektek ez hogyan esne a...

Nektek ez hogyan esne a testvéretektől?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk felnőtt testvérek. Mindhármunkat a szüleink 3 millióval indítottak útnak.

A bátyám vett egy eléggé lelakott házat, azt újítgatja. A Nővérem elutazgatta a pénzt. Én rácsücsültem. Egyedül akkor költöttem belőle, amikor a férjem munkanélküli lett.

Most lenne egy alkalmi vételünk egy házra. Édesanyám a húgom(11) beleegyezésével fel fogja bontani a kistestvéremnek félretett hárommilliót, amit nekem az elkövetkezendő hét évben vissza kell fizetnem.

Ezzel együtt meg tudjuk venni azt a házat, amit eddig béreltünk. A tulaj devizás, nyár végén viszi a bank a házat, ha nem tudja eladni. Tehát, csúnyán gondolva: alkalmi vétel.

Sajnos hitelképesek nem vagyunk, mert mindketten feketén dolgozunk, én GYEDet kapok a másfél éves lányom után.

Erre ma délelőtt sírva hív anyukám, hogy a nővérem ezt megtudta, és elmondta őket minden szir-szarnak, hogy csak rajtam segítenek, rajta nem(ez nem igaz, a szüleink fizették a fősuliját, még akkor is amikor már fél éve nem járt), mert én csak azt tudom felmutatni, hogy 19 évesen "szartam egy gyereket a semmibe" (szavaival élve), holott 16 éves korom óta dolgozom, úgy hogy azóta egyszer kértem a szüleink segítségét (Mikor a gyerek 3 hónapos volt, bedöglött a mosógép. A szüleim vettek egyet 50ért, amiből negyvenet visszafizettem, a tizet pedig karácsonyra "megkaptam")



2012. jún. 4. 11:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

Ha ő elutazgatta, akkor mit pattog?

Én is annak adnék, akin látom, hogy jó helyre teszi, és kompromisszum képes.

2012. jún. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%
Kérdés, hogyha eddig nem sikerült összegyűjteni hárommilliót, akkor az elkövetkezendő 7 évben, babával hogyan? A gyesedből? És ha jön a kistesó, akár csak véletlenül? És ha a férjed újra munkanélküli lesz? Kiforgatnád a húgodat? Egy 11 éves gyerek jóhogy beleegyezik, de az ő szava itt nem számít, neked kellene előre gondolkodnod. Igenis csúnya, hogy két tesódat hárommillióval, téged hattal, a hugodat meg nullával (miattad) segítsék meg a szülők.
2012. jún. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Az irigység nagy úr, családban főleg. Érdekes szituáció, ahogy leírtad viszont úgy gondolom nem rossz megoldás, mert ha megveszitek a házat, az vagyontárgy lesz, ha tesztek hozzá, még nőhet is az értéke. 7 év alatt fillérre pontosan visszafizetni 3 milliót nem fair, hiszen 2019-ben ki tudja mennyit fog érni ez a pénz, ha egyáltalán akkor még forintban fogunk fizetni. De ez már a kishugod-anyukád-te gondod, nem hiszem, hogy a nővérednek ezt kommentálni kellene, főleg nem úgy, hogy a szüleiteket szidja. Ritka dolog manapság valakit 3 millával útnak indítani, összetehetné a két kezét, hogy ő legalább kapott!
2012. jún. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

2.al egyetértek


ezért lesz nekem 1 gyerekem


am a fekete munkáról is megvan a véleményem... nyugdíjad miből lesz?

2012. jún. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
Nem kéne rátenned a kezed a húgod pénzére. Semmi biztosítékod nincsen, hogy vissza tudod fizetni majd. és ami most félre van neki téve 3 millió, az hét év múlva nem annyit ér. Vannak nyilván alkalmi vételek, de az nem ok arra, hogy a testvéredtől elszedjed azt ami az övé.
2012. jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
72%

Biztos nagyon rosszul! Én a helyedben biztos felhívnám a nővéremet, hogyha valami baja van akkor engem hívjon telefonon és ne azt az ember kiabálja le, aki annyit segített rajta. Indulásként ő is kapott 3 milliót, már ezzel meg kellene elégednie, nem hogy méltatlankodjon össze-vissza! Mindig is utáltam az ilyen élhetetlen embereket.

Ja, és írtad, hogy a kishúgod beleegyezik, az ő pénzéről van szó, nem pedig a nővéred pénzéről.

Ne foglalkozz vele. Ilyenkor mutatják ki igazán a foguk fehérjét az emberek, ha pénzről van szó!

2012. jún. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%
Én sem fogadnám el a pénzt!Miböl fizetnéd vissza azt a 3 millát?nem sértésböl de ha még egy mosogépet sem tudtatok megvenni akkor 3milliot hogy adnátok vissza?Én minden gyerekemen ugyan ugy segitenék!Hiába tudnák adni az eggyiknek 100 ft-ot de ha a másik kettönek nem akkor inkább nem adnák egynek sem!Neked hogy esne a báttyád elkérte volna a 11éves tesó pénzét a házfelujitásra?Nem adnám oda azt a pnzt!Bár nem igy kellett volna megmondani a tesódnak ahogy leirtad ez viszont nem szép dolog
2012. jún. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Ha lenne lehetőségem (nem várnak vissza a volt munkahelyemre) akkor nem feketéznék. A férjem is napi szinten lesi az újságot minden nap, a környék összes faipari műhelyébe, pékségébe, gyárába be van adva az önéletrajza. Jelenlég németül tanul munka mellett, hogy osztrákban is megpróbálkozhasson.

Nem is fillérre pontosan, hanem évi öt százalékos kamattal , amennyire le volt kötve. Plusz, nem is arra a számlára kell utalnom, hanem a húgom babakötvényére. Tehát erre még állam bácsi is ad.

2012. jún. 4. 12:13
 9/25 anonim ***** válasza:
64%

Leírom tényszerűen.


Az, hogy ki mire költi a pénzét, a magánügye.

Ebből kiindulva, igenis igazságtalan, hogy téged jobban segítenek.

2012. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%
Ja meg plussz tegyél félre arra is hogy a párod Ausztriába dolgozhasson!1000euroval jöttünk ki és kevés volt kezdésnek!Ne fogadd el a pénzt mert nem tudod majd visszafizetni!
2012. jún. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!