Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nektek ez hogyan esne a...

Nektek ez hogyan esne a testvéretektől?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk felnőtt testvérek. Mindhármunkat a szüleink 3 millióval indítottak útnak.

A bátyám vett egy eléggé lelakott házat, azt újítgatja. A Nővérem elutazgatta a pénzt. Én rácsücsültem. Egyedül akkor költöttem belőle, amikor a férjem munkanélküli lett.

Most lenne egy alkalmi vételünk egy házra. Édesanyám a húgom(11) beleegyezésével fel fogja bontani a kistestvéremnek félretett hárommilliót, amit nekem az elkövetkezendő hét évben vissza kell fizetnem.

Ezzel együtt meg tudjuk venni azt a házat, amit eddig béreltünk. A tulaj devizás, nyár végén viszi a bank a házat, ha nem tudja eladni. Tehát, csúnyán gondolva: alkalmi vétel.

Sajnos hitelképesek nem vagyunk, mert mindketten feketén dolgozunk, én GYEDet kapok a másfél éves lányom után.

Erre ma délelőtt sírva hív anyukám, hogy a nővérem ezt megtudta, és elmondta őket minden szir-szarnak, hogy csak rajtam segítenek, rajta nem(ez nem igaz, a szüleink fizették a fősuliját, még akkor is amikor már fél éve nem járt), mert én csak azt tudom felmutatni, hogy 19 évesen "szartam egy gyereket a semmibe" (szavaival élve), holott 16 éves korom óta dolgozom, úgy hogy azóta egyszer kértem a szüleink segítségét (Mikor a gyerek 3 hónapos volt, bedöglött a mosógép. A szüleim vettek egyet 50ért, amiből negyvenet visszafizettem, a tizet pedig karácsonyra "megkaptam")



2012. jún. 4. 11:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
83%

A testvérem kárára így én sem merném elfogadni a hárommilliót. Nem azért, mert önző dolognak tartom, hanem mert tényleg nincs biztosíték, hogy vissza tudom fizetni (és tényleg, nem is csak három milliót, hanem többet, hogy az érték ugyanannyi legyen), és ha ő emiatt a hiány miatt nem tud elindulni az életben, akkor engem szétszedne a bűntudat, hogy ez az én lelkemen szárad.


A harmadik hozzászóló megjegyzése viszont kicsit bicskanyitogató a szememben. Én majdnem egy év keresgélés után találtam egy olyan munkát, ami alig fizet, és nem bejelentett, de MUSZÁJ volt elvállalnom, mert ha nem lenne ez a havi 20 ezer forint bevételem belőle, jelen pillanatban családostul éhenhalnék. Az eberek jó része nem azért dolgozik feketén, mert neki az egy fantasztikus dolog. Hanem azért, mert NINCS MÁS.

Most egy olyan melóra van kilátásom, ami minimálbérre jelent be, és többet ad feketén. Most mit csináljak? Vágjam fel az ereimet becsületből, mert inkább meghalok, mintsem ne adózzak? Biztosítsanak nekem bejelentett munkát, és repülni fogok, vállalom...

2012. jún. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként, felmerült bennem a kérdés. Tényleg, hova szültél gyermeket kedves kérdező? Albérletbe, fekete munka mellett? Ha nem lennének a szüleid, mihez kezdenél?
2012. jún. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
8%
Te melyik vagy a történetben? Az idősebbik húg vagy a nővér? (Az első szám első személy megfogalmazás az csak egy dolgo).
2012. jún. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő lenne a nővér, nem hiszem hogy így írná le, hogy elmondta őt minden szir-sz*rnak, meg magáról, hogy "elutazgatta" a pénzt. Gondolkozz már :D
2012. jún. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
54%

Azért érdekes, hogy néhány válaszoló hogy kikezdi a kérdezőt, meg milyen okosak. (Tisztelet a kivételnek, akik tényleg jótanáccsal próbálnak segíteni)


A kérdés meg nem az volt, hogy elfogadja-e a pénzt.

Igen, nekem rosszul esne a testvéremtől nagyon, ha így viselkedne.

2012. jún. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen mindeggy ki ki,a pénzt nem kell elfogadni mert nem tudja fisszafizetni!
2012. jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
48%
Egyébként a párod hány éves mivel foglalkozik,és mennyit beszél németül???
2012. jún. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
82%

Az, hogy a testvéred hogyan adta elő a történetet, az egy dolog, csúnyán egyébként.

De abban igaza van sokaknak, hogy elég necces, én a gyedből, a fekete munkából nem venném tutira, hogy ti vissza tudjátok fizetni a húgodnak azt a pénzt. Kamatostul ráadásul. Egy 11 éves pedig véleményem szerint nem lát még át ilyen dolgokat, tőle hiába kérdezel ilyet.

2012. jún. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Amúgy, most csendben megjegyezném, hogy a bevételünk kb 250 körül mozog, soha nem maradtunk el lakbérrel, rezsivel, a hűtő sem üres hónap végén.

Egy tíz éves albérleti szerződésre szültem a gyereket(ebből három letelt), nem az árok partjára. Csak hát közbejött a tulaj anyagi csődje.

Tehát, ha továbbra is fizetjük a 40ezres lakbért, csak most a húgom számlájára, akkor 7 év alatt 3360000Ft-t kap vissza.

Felmerült a kérdés, hogy a bátyám megkapná-e. Meg.

Alapvetően a családunk eléggé összetartó. Ha kell valakinek valami, akkor nincs szájhúzogatás. Például alig egy hónapja vonultunk ki a nagyszülőkhöz és egy télre való fát kugliztunk, majd hasogattunk össze. Egy hétre rá ugyanezt a szüleinknél. Most szünet, a ház miatt, de nálunk is lett volna már.

Ebből a nővérem mindig kivonta magát.

2012. jún. 4. 12:47
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a kishúgod kaphatna valamennyi tulajdonrészt a megvásárolandó ingatlanból, ezzel biztosítva, hogy visszakapja a pénzét. Ha megvan a pénz, akkor a már 18 éves kishúg vagy "eladja a részét", vagy odaajándékozza nektek, így a tulajdonjogot visszakapjátok, ő meg a pénzt. Ha valamiért mégse tudnátok visszafizetni a 3 misit (7 év hosszú idő, akár tartós beteg is lehet valamelyikőtök), akkor a húgod se lesz kiforgatva semmiből, hiszen ott a tulajdonrésze.
2012. jún. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!