Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nektek ez hogyan esne a...

Nektek ez hogyan esne a testvéretektől?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk felnőtt testvérek. Mindhármunkat a szüleink 3 millióval indítottak útnak.

A bátyám vett egy eléggé lelakott házat, azt újítgatja. A Nővérem elutazgatta a pénzt. Én rácsücsültem. Egyedül akkor költöttem belőle, amikor a férjem munkanélküli lett.

Most lenne egy alkalmi vételünk egy házra. Édesanyám a húgom(11) beleegyezésével fel fogja bontani a kistestvéremnek félretett hárommilliót, amit nekem az elkövetkezendő hét évben vissza kell fizetnem.

Ezzel együtt meg tudjuk venni azt a házat, amit eddig béreltünk. A tulaj devizás, nyár végén viszi a bank a házat, ha nem tudja eladni. Tehát, csúnyán gondolva: alkalmi vétel.

Sajnos hitelképesek nem vagyunk, mert mindketten feketén dolgozunk, én GYEDet kapok a másfél éves lányom után.

Erre ma délelőtt sírva hív anyukám, hogy a nővérem ezt megtudta, és elmondta őket minden szir-szarnak, hogy csak rajtam segítenek, rajta nem(ez nem igaz, a szüleink fizették a fősuliját, még akkor is amikor már fél éve nem járt), mert én csak azt tudom felmutatni, hogy 19 évesen "szartam egy gyereket a semmibe" (szavaival élve), holott 16 éves korom óta dolgozom, úgy hogy azóta egyszer kértem a szüleink segítségét (Mikor a gyerek 3 hónapos volt, bedöglött a mosógép. A szüleim vettek egyet 50ért, amiből negyvenet visszafizettem, a tizet pedig karácsonyra "megkaptam")



2012. jún. 4. 11:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
A hugodnak elvileg nem lehet babakötvénye, ha 11 éves,mert csak a 2006.01.01. után születetteknek lehet. Amúgy ha lenne és arra fizetnél neki,akkor jól kitolnál vele,mert csak meghatározott célra használhatná fel.Állami támogatás csak max. évi 120.000ft után igényelhető.
2012. jún. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja, én abba tuti nem mennék bele az anya helyében és ha korrekt vagy, te sem mennél bele, hogy ígéret alapján "majd visszafizeted". Kell egy garancia rá, pl. amit az előttem szóló írt vagy valami nyilatkozat. Ki tudja mi lesz 7 év múlva meg hogy neked lesz "kedved" kifizetni 3 millát.
2012. jún. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Akkor nem az előttem szóló, hanem az az előtti.
2012. jún. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Adóslevélben gondolkodtunk, de ez a tulajdonrész se rossz.
2012. jún. 4. 13:18
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen végül is ez igy nem hülyeség ha van rá valami garancia hogy biztosan nem lessz kisemmizve!
2012. jún. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!