Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én kérjek bocsánatot a nővérem...

Én kérjek bocsánatot a nővéremtől, ha ő (is) megbántott? Nem érzem, hogy én is hibáztam volna. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
A karácsonyi ajándékokról beszélgettünk, hogy ki mit vesz a gyerekeknek. Akkor elhagyta egy olyan mondat a számat, hogy ruhadarabot nem veszünk nekik, mert azt így is- úgy is meg kell venni. Ezen felháborodott mondván nekik nincs egy átlag hétköznap arra pénzük, hogy megvegyen x forintért valamit. Tényleg nem akartam ezzel megbántani, nem azért mondtam, próbáltam elnézést kérni, de leharapta a fejem, hogy nekem könnyű, hogy a férjem mindent elém tett, beindította a vállalkozásom. Ez elég rosszul esett. Mert tudja, hogy a kapcsolatunk elején épphogy zavart a férjem és a köztem lévő anyagi különbség. És mit tehetek én arról, hogy valakinek több van valakinek kevesebb. Nem normális hangnemben mondta, hanem mintha én lennék a legnagyobb ellensége. Azóta találkoztuk, mivel együtt dolgozunk, vagyis nekem dolgozik, abban a vállalkozásban amiben szerinte semmi érdemem... Ő van megsértődve, és várja hogy bocsánatot kérjek. Én nagyon nem hajlanék rá, de szerintem ő sem fogja meglépni, haragot pedig nem akarok közöttünk. Ti hagynátok kicsit elülni a dolgot, vagy megbeszélnétek?

2012. dec. 5. 10:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem. Ez mind igaz, így kívülről, hideg fejjel. A valóságban meg nem mindig reagál mindenki jól. A nővére most rosszul reagált, épp ezért, mint fentebb írtam, azért lehet elnézést kérni, hogy akaratlanul megbántotta a kérdező. Ez van. Persze játszhatják mindketten a "haragszomrádot", azzal aztán biztos megédesítik egymás meg a saját karácsonyukat is. Ha meg leülnének és pár szóban elnézést kérnének egymástól, akkor el van intézve. Nem jobb? De komolyan...
2012. dec. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Dehogynem jobb :) Éppen ezért kellene azt mondania a kérdezőnek, hogy sajnálja, hogy akaratlanul megbántotta a szavaival. Tényleg csak ennyit, nem bocsánatot kérni. És elmondani, hogy a nővére a szavaival viszont konkrétan, tudatosan a lelkébe taposott, ha még pillanatnyi indulatból is, ami nem neki szólt elsősorban. Aztán azt lép a testvére amit akar.
2012. dec. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, min vitázunk, mert ugyanazt írjuk. Nekem a boncsánatkérés az kb. a "sajnálom, hogy ezt tettem, ne haragudj érte". :D
2012. dec. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

oké, én is tudom, hogy ugyanazt írjuk :) A lényeg, hogy úgy gondolom, hogy emelje ki, hogy ő nem akarta megbántani, de a nővére megtette méghozzá nagyon, önként. Mert a két "beszólás" köszönő viszonyban sincs egymással.

A legértelmesebb az lenne, ha a nővére kérne bocsánatot, és erre mondaná a kérdező, hogy ő sem akarta megbántani. Ha a nővére ezt nem látja be akkor nem tudom mi értelme van a kérdezőnek (még) nyitni felé, ettől függetlenül én is megtenném, és a kérdezőnek is ezt tanácsolom a béke kedvéért.

2012. dec. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!