Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg szemét vagyok, hogy...

Tényleg szemét vagyok, hogy nem támogatom anyagilag a húgom hülyeségeit?

Figyelt kérdés

A húgom 23 éves és mióta nem tanul (2 éve) csak hébe-hóba van munkája,ami fogható lehetne arra,hogy milyen a helyzet az országban,de nála nem ez a gond.Felveszik valahova és egy-két hét után lelép.Nem megy be dolgozni és persze elküldik. Aztán meg ha kell neki valami jön hozzám kuncsorogni,mert én jól keresek, és tudja,hogy van pénzem.

Eleinte naívan adtam is neki "kölcsön" amit aztán persze sosem tudott megadni. Mostmár nem adok neki,mert tudom,hogy nem hasznos dolgot vesz belőle,csak elszórja. Ilyenkor én vagyok a rossz testvér,az önző,gonosz. Sajnálom,én is pénzből élek és azt a pénzt amit ő elcseszne hülyeségre inkább félrerakom magamnak.

Hiába könyörgök neki,hogy komolyodjon meg és ne így álljon a munkához,nem is hallgat meg. A szüleink már ki vannak idegileg,hogy ezt csinálja és nem lehet rá hatni.Mint egy buta kamasz.

Én már nem tudok,de őszintén nem is akarok neki segíteni és pénzt adni. Tényleg gonosz vagyok?



2012. dec. 14. 15:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan a húgodhoz, nekem se jött könnyen a munka. Sajnos volt, hogy (diplomával rendelkezem) 8 órába 47000 Ft- ért dolgoztam közmunkán. Mégis dolgoztam, mert kellett a pénz. Az a baj, hogy ő nem értékeli a pénzt, hiszem nem kell megdolgoznia érte Nem költöttem soha felesleges holmikra addig sem míg tanultam és a szüleimtől kaptam pénzt, de amióta saját fizetést kapok jobban meggondolom mire költhetek..és mire nem. .Szerintem azt kellene vele tisztázni,hogy neked is meg kell dolgozod a fizetésért, nem az égből hull.
2012. dec. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!