Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom nagyon igénytelen!...

A húgom nagyon igénytelen! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

14 éves, és hát elég rendesen szőrös mindenhol.. Szőrteleníteni nem hajlandó sehol sem, mert "még csak 14 vagyok", aztán anya is pátyolgatja, mintha 5 éves lenne. Szerintem nem akarja, hogy felnőjön, azért nevelte ilyennek... Ő csinál mindent helyette! Megmelegíti a kajáját, megengedi a vizét, jó, hogy a fenekét nem ő törli ki.

Na mindegy, ezen én már túl léptem. A sok hónaljszőre miatt annyira büdös a húgom, hogy rosszul vagyok, ha bejön szobámba. Beszéltem vele, elkezdett bőgni, pedig csak annyit mondtam, hogy szőrtelenítse, mert erős a szaga.

Más dolgokban is igénytelen. Csak akkor mos fogat, ha suliba megy. Nyáron kb 3x mosta meg a fogát, nem fürdik rendesen (csak pár pillanat alatt beszappanozza 1-2 testrészét és kész is).


Anya nem fog beszélni vele erről, mert ő a kis drágabubucicababája, aki még csak 14 éves és hagggyjammááá' békén.


Csak az nem érdekli, hogy 1 barátja sincs és egész nap a facebook előtt ül és azokkal beszélget.


2013. szept. 25. 14:22
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 A kérdező kommentje:
Máskülönben nem hinném, hogy 5-6 centis dús szőr segítene az izzadtság szellőztetésében, de hát mindegy. Ez már egyéni vélemény. És érdekes, én csak 1,5 óra sport után vagyok kicsit büdös.
2013. szept. 25. 15:00
 32/66 anonim ***** válasza:
28%

Attól, hogy nem szőrtelenít, még nem igénytelen. 14 évesen nincs is szüksége arra, hogy szőrtelenítsen.

Írtad, hogy nem fürdik rendesen, hanem csak beszappanozza magát, és annyi. Nem kell órákat tölteni a fürdőszobában azért, hogy valaki lefürödjön, zuhanyozni is lehet. Azért, mert nem pancsikol órákon át, még lehet tiszta.

Ráadásul ellentmondásba keveredsz önmagaddal, amikor írod, hogy anyukád megengedi húgodnak a vizet. Akkor most mégis fürdik?

Fogmosás. Ez gáz. De honnan tudod, egész nap követed őt?


Inkább te tűnsz egy hisztis tininek. Húgod inkább tanuljon, ne szőrtelenítsen, és ne pasizzon 14 évesen. Jól teszi, amit tesz.

2013. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 A kérdező kommentje:

De te nem érted meg, hogy attól, hogy csupasz, nem izzad többet. Én vagyok hlye? Hát ne röhögtess már, kérlek szépen:D

Kicsit tanulj többet, "orvostanhallgató". Erősen idézőjelekbe téve..

2013. szept. 25. 15:01
 34/66 A kérdező kommentje:
Talán onnan tudom, hogy a foga tiszta sárga és lepedékes volt egész nyáron. Ott volt benne az 5 nappal ezelőtti mákmaradvány a sütiből. Na innen tudom. És ő nem szégyelli, simán megmondja, hogy utoljára évnyitó előtt mosott fogat..
2013. szept. 25. 15:02
 35/66 A kérdező kommentje:

A tanulás-szőrtelenítés-pasizás hogy függ össze? Attól, hogy 5 perc alatt leborotválja a lábát, már nem tanulna jól?

Sajnálom, ezt eddig én nem tudtam. Igazad van.

2013. szept. 25. 15:02
 36/66 A kérdező kommentje:
Másrészt nekem összefér a tanulás-szőrtelenítés-pasizás, pedig nem 7. osztályba járok és nem 1-re érek haza legkésőbb. Legkorábban 5-re érek haza minden egyes nap, mégis van időm ezekre.
2013. szept. 25. 15:03
 37/66 anonim ***** válasza:
74%

Azért beszélhetnél kicsit finomabb stílusban is róluk, mégiscsak a családod. 'Anyám', elég tiszteletlenül hangzik.

Szerintem az a megoldás, hogy elzárkózol előle ha megkérdezi, miért, megmondod, hogy igénytelen és rossz szaga van. Amikor beszélsz hozzá, mindig említsd meg, mindig papolj róla, hogy milyen fontos a tißtálkodás, tényleg mindig ejts pár szót erről! Nem baj, hogy sír, mert az azt jelenti, hogy őt is zavarja, tud róla, csak nincs ereje tenni érte. Nem fizikai erőre gondolok, egyszerűen nincs motivációja, mert nincsenek barátai. Említetted, nyáron csak párszor mosott fogat, suliidőben mindig. Ez is a motiváció hiányára utal. Amikor nem megy emberek közé, nem is érdekli, hogy néz ki.

Ezen kéne változtatni.

2013. szept. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 A kérdező kommentje:

Suliidőben is csak azért mos, mert anya ott áll mellette.


Nincs jó kapcsolatom anyával, de most ez nem tartozik a kérdéshez.

2013. szept. 25. 15:07
 39/66 anonim ***** válasza:
100%

A húgod 14 éves. Még bőven ráér pasizni később.

Ismerek olyan lányt, aki szintén nem borotválta magát, ki is látszott, de mivel normális volt így senki sem ítélte el. Büdös se volt...

Ha érzékenyen érinti ez a téma, talán elkellene gondolkozni, hogy valami más is lehet. Könnyen meglehet, hogy iskolában is állandóan szekálják szegényt és nem akarja elismerni.

Szerintem, ha te próbáltad kedvesen megbeszélni vele, akkor csak te hitted azt, hogy kedves vagy. A helyedben én megpróbálnék megbeszélni vele egy közös kozmetikázást vagy csajos délutánokat... Nem hiszem el, hogy ez olyan nehéz lenne.

2013. szept. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 A kérdező kommentje:

De őt ezek nem érdeklik. Utoljára kb 4 éve volt ilyen "csajos délutánunk". Hajfonás, valami arcpakolásos hülyéskedés, ilyesmik.

Most már csak a facebook az élete. Egy sétálásra nem tudom rávenni, pedig én minden nap sétálok 1 órát a kutyával. Minden egyes nap hívom.


Nem vagyok bunkó, bár lehet a válaszaimból ez jött le.. Tényleg normálisan, kedvesen beszélek vele. Most ne mondd, hogy abban bunkóság van, hogy "szeretnék veled beszélni valamiről, de komolyan. Úgy vettem észre, hogy nem szentelsz sok időt a tisztaságodra.."

És ennyi után elkezdett hisztizni. Csapkod, bömböl, néha kezet emel rám.

2013. szept. 25. 15:15
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!