Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet tenni annak érdekébe...

Mit lehet tenni annak érdekében, hogy a kislányomat ne bántsák a testvérei?

Figyelt kérdés

Két nagyobb lányom 13 és 11 évesek, huguk most lesz 4 éves. A tesói folyton bántják a kicsit, húzgálják a haját, nem engedik mesétnézni, lelökik az ágyról stb. Az apjuk egy párszor meg is verte őket ezek miatt, de sajnos hiába, persze az apjuk előtt nem mernek ilyeneket csinálni.

Tegnap estig dolgoztam, a párom délután ötig, az oviból délután négyig el kell hozni a gyerekeket. Mivel a párom nem tudott a kicsiért menni ezért megkértem a két nagylányomat, hogy hozzák el ők az oviból. Persze eszükben sem volt értemenni a kicsiért aki fél hatig várta, hogy valaki értemenjen. Hiába lettek összeszidva mégsem törődnek a hugukkal. Mit tehetnénk?


2013. okt. 8. 08:32
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
#30 Szivembol szoltam 30. 4.5 evvel fiatalabb hugom van. Amennyit en jogtalanul kaptam miatta!
2013. okt. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
83%

Nekem négy tesóm van, két nagyobb, és két kisebb, tehát volt alkalmam rendesen átlátni a dolgokat :)

A nővéreimmel nálunk is nagy a korkülönbség, ráadásul nem is ugyanaz volt az apánk, bár verekedés nem volt, veszekedés annál inkább. De általában csak levegőnek néztek.

Eléggé elkényeztetett gyerek voltam, a húgom maga volt az Isten csapása. Szerencsétlen kis kölök volt, állandóan beverte magát valahová, üvölteni kezdett, anyám meg nem hitte el, hogy hozzá sem nyúltam. Jó párszor kaptam ártatlanul, az is lett a vége, hogy megutáltam. Olyan 4 éves korában kezdett el terrorizálni, folyamatosan elvette a játékaimat, ha nem kapta meg, szintén üvölteni kezdett. Anyámnak csak akkor kezdett el derengeni, hogy valami nem stimmel, amikor az orra előtt rendeztünk kötélhúzást egy frissen kapott plüssömmel, amit a húgom egyszerűen magáénak nyilvánított.

Az öcsémmel nem tudom, mit művelt. Ő már nem is sírt, ha valami nem tetszett neki, hanem szabályosan megőrült, és bárkit verni kezdett a közelében. Szerencsére kinőtte... de persze ott is mi voltunk a hunyók :D


Kedves kérdező, nagy valószínűséggel sikeresen félrenevelted mindhárom gyereket. Egy 13 éves már van akkora, hogy feladatai legyenek, mégis mikor tanulja meg a felelősséget? A 11 éves is elég nagy már. Ilyen korban már muszáj apró feladatot adni nekik, nem velük kell kitakaríttatni, de annyi pl. férjen már bele, hogy ébredés után hajtsák össze az ágyneműt, és társaik... Egyből komolyabbak lennének.

2013. okt. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy is viselkedsz, hogy neked van egy kislányod, annak meg testvérei, nem pedig három lányod, akkor nem is csodálkozom.
2013. okt. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
85%
Az meg sem fordult a fejedben, hogy esetleg te vagy a hibás, mert te nevelted őket rosszul?? Amúgy meg ne várd már el szerencsétlen nagyoktól, hogy egy kisgyerekkel kelljen aludniuk. Ti döntöttetek úgy hogy lesz még egy gyerek akkor is nincs neki külön szoba. Akkor most vállaljátok is.
2013. okt. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
A másik két lányunk is egy szobán osztoznak.
2013. okt. 8. 20:07
 36/43 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó, mi 4-en vagyunk testvérek (4 lány), és nagyon szép gyerekkorom volt, pedig közös volt a szobánk! Nem mondom, hogy néha nem kaptunk össze, de a szoba miatt sose, mert mindenkinek volt egy ágya (emeletes), egy asztala, egy széke és egy szekrénye (illetve szekrény része, mert 2 db 2 ajtós volt a folyosón)! Saját falrészünk volt parafatáblával, amit kedvünkre dekorálhattunk. Szóval egy szobánk volt, de elfértünk. (Egyébként ez egy 5x4-es szoba volt, nagy belmagassággal.) Volt a szobában galéria is, ott volt L alakban végig könyvespolc volt és egy nagy matrac, amin lehetett olvasni, játszani és a barátainkat is ott fogadtuk, a vendégágyunk is az volt. A galéria alatt voltak az íróasztalok, a szoba másik oldalán meg az ágyak. Szóval így is lehet élni, igaz, köztünk elenyésző a korkülönbség, mert én vagyok a legidősebb, a húgaim meg ikrek (lombik forevör, anyáék úgy tervezték, hogy lesz még egy, erre lett három :D).


A kérdező nem igazán részletezte a problémát, de volt egy korábbi kérdése, abból kiderült, hogy a kislány még bepisil éjszaka, ha nem keltik fel, hogy menjen ki WC-re, ez a két nagyot zavarja. Meg ugye az is gond, hogy a két nagy kamaszodik, ők egykorúak, idősebbek is, jobban össze vannak szokva, más az érdeklődési körük, ők már nem igazán babáznak, az ilyen korú gyerekek egy része nem tud mit kezdeni egy ovis korúval. Persze vannak kivételek, akik tyúkanyósodnak a kistestvérük felett, és szeretnek vele játszani, szeretik babusgatni, simogatni, de van olyan gyerek is, akinek a kistestvér csak púp a hátán.


Azt kell kideríteni, hogy mi a bajuk a nagyoknak. Miért nem szeretik a kicsit? Lehet, hogy irigyek rá, lehet, hogy azt hiszik, jobban szereted a kicsit, mint őket. (Ez gyakran előfordul idősebb tesóknál, hisz egy kisbaba, vagy épp egy ovis több gondozást igényel, mint egy iskolás. A piciket még emelgetik, őket fürdetni kell, stb., a nagy ebből arra következtethet, hogy vele többet törődnek, ego: jobban szeretik.) Az is lehet, hogy a kicsi is bántja őket, vagy keresztbe tesz nekik, csak te nem tudsz erről. Szóval mindenképp beszélgetni kell velük. Az egy dolog, hogy zavarja őket az, hogy bepisil. A pisiszag nem valami kellemes, vegyél gumilepedőt, és tegyél a gyerek ágyára, hogy az ágy ne vegye be a szagát. Senki se szereti, ha ilyen hűvösben hajnalok hajnalán szellőztetni kell egy pisi miatt. Faggasd még a lányokat, ha kell, külön-külön, hogy mit kellene máshogy csinálni... Persze nem kell, hogy minden úgy legyen, ahogy akarják, de azért jó lenne megérteni őket, hogy mit miért tesznek. És ne azzal kezd, hogy "miért nem szeretitek a kistestvéreteket, amikor olyan jó kislány?" Mert ebből is az jön le, hogy a kicsi az etalon, a jó, ők meg a rosszak, akiket a kutya se szeret.

2013. okt. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim válasza:
6%
Csapjon nekik egy két nyakast..és magyarázza meg nekik hogy mi az a testvér.
2013. okt. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagyok híve az erőszaknak, de uccsó tanácsa megér egy misét.
2013. okt. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igaz, ne próbáljuk felderíteni az okokat, üssünk-vágjunk, akkor biztos megjavul a helyzet....
2013. okt. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim válasza:
Szerintem ennél több ok nem kell rá..egyszerűen nem értik hogy ő a testvérük és az is marad örökre...biztos nem jó úgy szegény gyereknek fel nőni hogy nem szeretik a testvérei..
2013. okt. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!