Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet tenni annak érdekébe...

Mit lehet tenni annak érdekében, hogy a kislányomat ne bántsák a testvérei?

Figyelt kérdés

Két nagyobb lányom 13 és 11 évesek, huguk most lesz 4 éves. A tesói folyton bántják a kicsit, húzgálják a haját, nem engedik mesétnézni, lelökik az ágyról stb. Az apjuk egy párszor meg is verte őket ezek miatt, de sajnos hiába, persze az apjuk előtt nem mernek ilyeneket csinálni.

Tegnap estig dolgoztam, a párom délután ötig, az oviból délután négyig el kell hozni a gyerekeket. Mivel a párom nem tudott a kicsiért menni ezért megkértem a két nagylányomat, hogy hozzák el ők az oviból. Persze eszükben sem volt értemenni a kicsiért aki fél hatig várta, hogy valaki értemenjen. Hiába lettek összeszidva mégsem törődnek a hugukkal. Mit tehetnénk?


2013. okt. 8. 08:32
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem azért bántják, mert úgy érzik, hogy nagyobb figyelem övezi a kicsit. A veréssel meg egyenesen még rosszabb! Ezzel csak erősítettétek bennük azt az elképzelést, hogy a kicsiért mindent.

A kicsit csak akkor bántják, ha a két nagyobb együtt van?

A helyetekben egy kicsit szétválasztanám a két nagyot, hogy külön-külön legyenek a 4 évessel. Lehet, ha egyedül vannak a kislánnyal akkor nem piszkálnák.

Na meg persze beszélgetés! Esetleg megkérdeztétek már tőlük, hogy miért bántják őket?

2013. okt. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
őt* :)
2013. okt. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
83%

"Szerintem azért bántják, mert úgy érzik, hogy nagyobb figyelem övezi a kicsit. "

Igen, ez a hároméves szint. 11- 13 évesen már nem itt kéne tartani. Az nagyon jó irányba terelhetné a dolgot: ha lenne határozott saját feladatuk a 11-13 éveseknek, amit otthon rendszeresen el kell végezni. Akár összeírni: ezen a héten ki mos fel, ki takarítja ki a wc-t a fürdőt ki hozza el az óvodából (ezt egyedül a 13 éves ne együtt) és hetente forgatni: mindenkinek legyen saját területe, amiért felelős. A 4 évesnek is: rakja el rendben a játékait.

Egyébként meg a főzésbe- sütésbe be lehet vonni őket: a 4 éves nagyon gyorsan ügyesedik.

2013. okt. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 Kávétejszín ***** válasza:
89%

Az agresszivitást agresszivitással akarjátok "kinevelni" belőlük?

Folyton bántják a kicsit, lelökik az ágyról, stb. és az a nevelési módszer, hogy jól megveritek őket? Talán a beszélgetéssel többre mennél.

Egyébként való igaz, amit az első leírt, mindenki olyan, amilyenné nevelik. De még "javítható" korban vannak. Nagyon gyorsan tennék valamit a helyedben (nem fizikailag!), hogy változzanak.

2013. okt. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

Itthon semmit nem kell csinálniuk és csak arra lettek MEGKÈRVE, hogy hozzák el a hugukat az oviból de, ez csak a tegnapi napra vonatkozott. A kicsi még egy túrórudit is megoszt velük, de a nagyok neki semmit nem adnak. Mikor terhes voltam nagyon várták de onnantól, hogy megszületett nyűg volt nekik.


Szombaton megbeszéltük a párommal, hogy a kicsi a tesóival alszik, hogy mi kettesben tudjunk lenni (két szobás a lakás) erre fél 11 körül bejön a kicsi sírva, hogy a középső lányom lelökte őt az ágyról. Ekkor szakadt el a párommnál a cérna és verte meg a két lányt.

2013. okt. 8. 09:43
 16/43 anonim ***** válasza:
67%
Ne felejtsd el te sem és a férjed sem, hogy a két nagylányod is még gyermek. Még a kutyát sem szokták megverni mostanában(mert az állatkínzás), a gyereket még úgy sem. Próbálj egy kicsit többet foglalkozni velük. Éreztesd velük, hogy őket is szereted.
2013. okt. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
75%
Éppen az a baj, hogy soha nem volt nekik kötelező megcsinálni semmilyen házi munkát, így nem alakult ki bennük a kötelességérzet.
2013. okt. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

A két nagyobbik lányod egyáltalán nem tisztel sem téged, sem az apjukat, sem a húgukat. Úristen, és gyerekkoromban nem csak hogy nem csináltam volna ilyent, de nem is mertem volna, pedig engem sosem vertek meg.


Ti kényeztettétek el őket, a ti nevelésetek, már bocs. Fegyelmezés, büntetés és beszélgetés a megoldás. TV-t kivinni a szobájukból, szobafogság, segítsenek neked a háztartásban, ...

De emellett biztosítsd őket a szeretetedről is.

2013. okt. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
18-as vagyok. Egyébként biztos, hogy mindig a nagyok a hunyók? Amikor kicsi voltam, én is mindig bosszantottam bátyjaimat, és mindig ők kaptak ki, holott én voltam a ludas. :)
2013. okt. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
62%

"Itthon semmit nem kell csinálniuk "

Elkényeztetett hisztis kölykök lehetnek, gratulálok, sikerült elkúrnotok a gyereknevelést nagyjából teljesen, szép munka, ez nem megy mindenkinek...

2013. okt. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!