Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet tenni annak érdekébe...

Mit lehet tenni annak érdekében, hogy a kislányomat ne bántsák a testvérei?

Figyelt kérdés

Két nagyobb lányom 13 és 11 évesek, huguk most lesz 4 éves. A tesói folyton bántják a kicsit, húzgálják a haját, nem engedik mesétnézni, lelökik az ágyról stb. Az apjuk egy párszor meg is verte őket ezek miatt, de sajnos hiába, persze az apjuk előtt nem mernek ilyeneket csinálni.

Tegnap estig dolgoztam, a párom délután ötig, az oviból délután négyig el kell hozni a gyerekeket. Mivel a párom nem tudott a kicsiért menni ezért megkértem a két nagylányomat, hogy hozzák el ők az oviból. Persze eszükben sem volt értemenni a kicsiért aki fél hatig várta, hogy valaki értemenjen. Hiába lettek összeszidva mégsem törődnek a hugukkal. Mit tehetnénk?


2013. okt. 8. 08:32
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
66%
A gyerekek gonoszkodnak a kicsivel, az apjuk veri őket, szép kis család.
2013. okt. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem a kicsi a hibás, ő nagyon jószivű soha nem provokálná a nagyokat. Hogyan érjük el, hogy a tesóival egyszobában aludhasson?
2013. okt. 8. 09:55
 23/43 anonim ***** válasza:
91%
Tekerjétek vissza az időt kb. 12 évvel, és kezdjétek újra a gyereknevelést. Ez nem úgy működik sajnos, hogy amit az elmúlt évtizedben elcsesztetek, azt most nektek itt valaki 10 perc alatt megoldja. El sem merem képzelni, hogy hogyan neveltétek a két idősebbet...
2013. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
79%

Túl nagy a korkülönbség... És ehhez adódhat még az, hogy a 2 lány kirekesztettnek érzi magát, amióta megvan a kicsi. Egyértelmű, hogy mindenki (nem csak ti, hanem a nagyszülők, nagynénik/nagybácsik) is a kicsiért rajonganak újfent, ő a kis kedvenc mindenhol. Felborult a 2 lány kis világa, amiben addig éltek. Kevésbé érzik szeretve már magukat. Én több dolgot is javasolnék. Egyrészt legyenek közös programok, itt értem az 5 tagú programokat és a 3 tagúakat is, hogy te és a 2 lány mentek el valahova, vagy éppen az apjuk és ők ketten. Érezzék, hogy a kicsi sem "létszükséglet", nélküle is meg tudtok lenni és ugyanúgy csak velük kettejükkel is jól tudjátok érezni magatokat.

Egy másik tanácsom lenne, hogy próbáljatok meg felkutatni egy olyan fiatalt (az ő korosztályukat), akinek volt testvére de meghalt. Lehetőleg olyat, aki nem saját kezűleg tette el láb alól a kistestvért, mert még tippeket is adna :D Viccet félretéve, szerintem jót tenne nekik egy őszinte beszélgetés arról, hogy milyen lenne a kicsit elveszíteni. Erre egy másik megoldás lehetne egy kis színjáték. Nagyon drasztikus, de azt kell mondjam, hatásos. Megint kérjétek meg őket, hogy hozzák el valahonnan a kicsit, és ha újfent nem teszik meg, indulhat a játék! Rendezzétek úgy, hogy a kicsit elviszitek a nagyszülőkhöz például és a 2 nagylánynak pedig beadjátok, hogy a kicsi eltűnt. Lehet ezért az ötletért most kapok a fejemre, de szerintem hatásos volna. Valószínűleg a lányok nagyon megijednének és ettől ráébrednének, hogy szeretik azt a kislányt, és felteszem, többé nem hagynák ott sehol és szerintem nem is bántanák többet.

2013. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
88%

Leülnék velük, hogy mától másképpen mennek a dolgok, szabályok vannak és feladatok. Pl. szemétlevitel, virágöntözés. Tanulják, hogy nem körülöttük forog a világ. Büntetés: zsebpénzmegvonás, szobafogság, tévé és net korlátozása--ezek opcionálisak, ne mind egyszerre. Ez a büntetés, ha nem csinálnak valamit. Ne verd meg őket se te, se az apjuk! Naná, hogy erőszakosak lesznek, ha veritek őket.


A kicsi iránti szeretetet nem tudod beléjük nevelni, ha bántják--büntetés legyen. Mert a szabályok között szerepeljen, hogy nem bántjuk sem szóban, sem tettleg egymást. Azért figyelj oda, nálunk a kicsi rá is játszik, hogy a nagy bántja, árulkodik, akkor is, ha nem bántja a nagy.


Ja, és 18 év alattinak nálunk nem adják ki az óvodást a törvény szerint.

2013. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
98%

Te biztos, hogy éppen úgy szereted a két nagyobbat mint a kicsit?

A kérdésedből: "Mit lehet tenni annak érdekében, hogy a kislányomat ne bántsák a testvérei?" nekem az esik le, hogy te a kicsit tartod lányodnak, a két nagyobbat csak a kicsi testvéreinek.

2013. okt. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
77%

Nekem az az érzésem, hogy a kicsi keveri a kakit. Az én kisebbik fiam pont ezt tette, csak a két fiam közt kicsi volt a korkülönbség. Folyton úgy tett mintha a nagy bántotta volna, majd torkaszakadtából elkezdett üvölteni. Egyszer kifigyeltem őket, ott lett vége a kicsi királyságának.

Tudja a kicsi lányod ne félj, hogy hogy juthat előnyökhöz. A nagyobb lányaid meg tudják, hogy nem igazságos az, ahogy bántok velük, így magasról tesznek rá.


Jó tanácsként mondom. Megéri a fáradtságot egyszer egy délután minden mozzanatukat titokba kilesni, hogy tudd mi a helyzet. Ha a kicsi csak úgy szól, már reagálhatsz is, hogy ilyet nem lehet. A két nagyobb lányod nem lenne ilyen "gonosz", ha nem lenne rá oka.

2013. okt. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 Je Veux ***** válasza:
100%

Valóban érdemes kilesni őket, de azért nem mindig a kicsi a rossz.


Két idősebb testvérem van, és mikor gyerekek voltunk, akkor nálunk otthon mindig én voltam a rossz. Folyton nyúztak engem, aztán ha elkezdtem sírni, vagy kiabálni akkor én voltam a rossz, hogy mit hisztizek már megint, pedig én tényleg nem csináltam soha semmit.


Egyébként nem voltak gonoszak velem, szóval oylan hogy lelöknek az ágyról, vagy nem jön értem tesóm oviba, ha megkéri, ilyen nem volt. Szerettük egymást nagyon. Csak hát otthon folyton ment a birkózás, amit nem én kezdtem, de hát ez ugye anyáéknak sose derült ki.. :)


Nézz utána, lehet a pici csinál valamit.


Egyébként tényleg kellett volna valami rendszeresség a nagyok életében. Mi az hogy semmit sem csinálnak otthon? Ennyire ki van nyalva a fenekük? Az a minimum, hogy ők takarítják a szobájukat, meg néha napján a fürdőszobát. Na meg persze segítenek mosogatásban, főzésben.


Nem kell belőlük cselédet csinálni, de ennyi idősen mi már nagyon sokat segítettünk anyának. Már meg sem kellett rá kérnie, mert magunktól megcsináltuk a teregetést, takarítást. Nem csak a saját szobánkban..

2013. okt. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 testvérem van. Gyerek korunkban sokat verekedtünk és rosszalkodtunk, de mi is nagyon szerettük egymást. Néha a húgomért akkor is elmentem az oviban, ha senki sem kért meg rá. Egyszer egy ilyen eset miatt le is szidott édesanyám, mert ő is elment az óvodában, és nem találta ott a húgomat.
2013. okt. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne, hogy a nagyok valami miatt irigyek, féltékenyek a kicsire. Nem szoktál vele példálózni, hogy ő milyen jól viselkedik, vagy nem kivételezel vele? Engem is mindig bántott a testvérem, mert utálta, hogy én vagyok a szép és ügyes kislány, de köztünk csak 5 év van, így nagyon jól meg tudtam magam védeni. Pl. tudtam, hogy ha sírok, akkor anya ad neki egy pofont. Tehát, ha bátyám elvette a macimat, elkezdtem bömbölni, anya jött, kérdés nélkül lekevert tesómnak egyet, és én örültem ennek. A legdurvább az volt, hogy egyszer csúnyán nekilökött a falnak, én meg úgy megharaptam, hogy kék-zöld lett a helye. Szegény bátyám még sírt is, na, az nem volt színészkedés. Bátyámnak én voltam a kolonc a nyakán, a szüleink szemében meg egy földre szállt angyal. Nagyon el kéne beszélgetni a lányokkal, még mielőtt komolyabb baj lesz ebből, esetleg kárt tesznek a kicsiben. Meg lehet, hogy a kicsi nem is annyira jó fej velük, mint hiszed.
2013. okt. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!