Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek? K. vázott,...

Ti mit tennétek? K. vázott, most a segítségemet akarja.

Figyelt kérdés

A nővérem nyíltan k.vának nevezett (nem vagyok az) és közölte, hogy az ő házába többet be ne tegyem a lábamat, a családunknak nincs szüksége olyan nőre, mint amilyen én vagyok.

Nem beszéltünk 3 hónapja, a szüleimmel is katasztrófa azóta a kapcsolatom. Tegnap felhívott többször, de nem vettem fel, erre írt, hogy segítenem kellene neki, mert elválik a férjétől és nem tud hova menni 3 gyerekkel, a legkisebb tavasszal lesz 2 éves.

A szüleinktől nem tud segítséget kérni, a pénzüket elviszi a hitel, nem lakhatnak 6-an egy kis 3 szobás lakásba.


Tudja, hogy nekem elég sok pénzem van, szállást is tudnék nekik biztosítani, viszont akiknek eddig elmondtam, hogy mi a helyzet, mindenki azt mondta, hogy hagyjam, ne akkor jussak eszébe, amikor baj van és ha most segítek, egész életében tőlem fog kölcsön kérni.

Nem tudom, hogy mit tegyek. Anyagilag nem lenne megterhelő, de rosszul esik, hogy nemrég még lehordott mindennek, most meg tőlem várja el, hogy segítsek.

Az is bennem van, hogy az egész családnak ő volt a "tökéletesség" a férjével együtt, én pedig a lázadozó fiatal lány, aki mindent feladott azért, hogy elköltözzön a nagyvárosba és bulizzon. Az utóbbi időben bármikor találkoztam a szüleimmel, mindig elhangozz az a mondat, hogy "Bár olyan lennél, mint a nővéred." .



Ilyen helyzetben ti segítenétek?



2014. febr. 28. 15:29
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
96%

" a családunknak nincs szüksége olyan nőre, mint amilyen én vagyok"


Ő mondta. Tartsa magát a szavához.

2014. febr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
98%

" a családunknak nincs szüksége olyan nőre, mint amilyen én vagyok" - én is csak ezt emelném ki ... szóval, ha nincs szüksége, akkor oldja meg az életét nélküled


olvasom fentebb, hogy jaj a gyerekek, meg ha bocsánatot kér ... a gyerekeket nem te akartad, a bocsánatkéréssel meg el van késve


szóval, ne hidd, hogy ha segítesz neki, akkor te leszel a jó tesó ... nem ... ugyanúgy fog köpködni, csak a hátad mögött

2014. febr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 A kérdező kommentje:

A szüleinknél csak egy olyan szoba van, ahol lakhatnának, anyagilag is megterhelő lenne nekik.

Dolgozott még, a gyerekek előtt, de amióta az első megszületett, otthon van.

A ház a férje nevén van, ezért ott nem tud maradni.


A legviccesebb az egészben, hogy még Karácsonykor a gyerekei kezéből kivette az ajándékokat, amiket vettem nekik, mert én olyan pénzből ne vegyek nekik semmit, az mocskos pénz...Most meg bezzeg kéne az a pénz.


Én is tartok attól, hogy ezután majd mindig a gyerekek lesznek az indok, ha kell valami és nem akarom, hogy az egész életem ekörül forogjon.

2014. febr. 28. 17:36
 34/70 anonim ***** válasza:
98%

Ne legyél kérlek naiv ,Kérdező! Csak kiakarja használni a jóindulatodat! Ismerem az ilyen embereket, miután kihúzód őt a sz*rból, és újra rendbe jön az élete még képes a pofádba vágni hogy "nélküled is ment volna"...

Én értem, ha nem is Őt de a gyerekeket sajnálod, de manapság rengeteg egyedülálló képes fenntartani magát és a gyermekeit is. Egyébként is, bezzeg amikor téged lek*rvázott, melletted nem állt senki, hát most Ő sem érdemel sokkal többet, főleg tőled nem!

Biztos nem segítenék neki!

2014. febr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
52%
Hiaba van a ferje neven, turelmi idot kell adnia ebben az esetben is. Jobb, mint a semmi, addig elkezdhet legalabb munkat keresgelni, es nyer egy kis idot. En a helyedben (ha megteheted anyagilag) koteleznem a nyilvanos bocsanat keresre, majd megmondanam, hogy 3 honapja van osszeszednie magat. Addig segitenek, tovabb nem. Egyebkent a szuleihez is mehetne nyugodtan. 1 szoba nem sok, de nyilvan nem evekrol, csak atmeneti megoldasrol lenne szo. A szuleinek meg beadna a kozosbe addig, ha mast nem a tartasdijat, amit apucinak kell fizetni.
2014. febr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
97%

ööö egyszerű: Nem!

Csessze meg! Most majd rájön! Oldja meg!

2014. febr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
23%
Akkor segítenék ha a férje bántotta öket, és tényleg közvetlen veszélynek vannak kitéve, akkor is max 3-4 hónapra adnák neki kölcsönt. Miért vállnak?
2014. febr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
97%
Mi tortent, ami miatt a csaladod ennyire elfordult?
2014. febr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 A kérdező kommentje:

A férje "szerelmes lett" és válni akar...


ma 17:57

Megtudták, hogy évek óta viszonyom van valakivel, aki gazdag és ő miatta élek ilyen életszínvonalon, nem amiatt, mert dolgoznék a suli mellett. A nővérem szerint ez undorító és ellenem hangolta az egész családot, mondván, hogy még mire lehetek ezek után képes.

2014. febr. 28. 18:17
 40/70 anonim ***** válasza:
19%
Te egyetemista vagy?
2014. febr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!